MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Bezpieczne Wakacje z atrakcjami na Zabobrzu

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 31 lipca 2013, 7:31
Aktualizacja: Czwartek, 1 sierpnia 2013, 7:53
Autor: Mea
Fot. Mea
– Nauka przez zabawę to najfajniejsza sposób na lato – mówiły dzieci biorące udział w akcji „Bezpieczne Wakacje”, zorganizowanej przez Straż Miejską w Jeleniej Górze. – Tym razem gościliśmy na Zadobrzu przy Osiedlowym Domu Kultury. Następne spotkania odbędą się: 6 sierpnia na Placu Piastowskim w Cieplicach i 13 sierpnia znów przy ODK – powiedział Grzegorz Rybarczyk ze Straży Miejskiej w Jeleniej Górze.

Akcja „Bezpieczne Wakacje” edukuje dzieci od początku lipca. – Co wtorek staramy się gościć w różnych częściach Jeleniej Góry. Tym razem straż pożarna prezentowała swój wóz, była oczywiście prelekcja na temat bezpieczeństwa. Elementem akacji są Eko-wakacje, na których uczymy prawidłowego sortowania odpadów komunalnych – mówił Grzegorz Rybarczyk.

Odbył się też konkurs plastyczny, na którym dzieci malowały straż pożarną, kąpiele w jeziorze, czy też jak zachować się w domu, jak obchodzić się z kuchenką gazową i zapałkami. Na scenie wystąpił młodzieżowy zespół „Igraszka”, który przyjechał z Polonijnego Domu Kultury z Ługańska na Ukrainie.

- Kto nie zdążył wysłuchać tych pięknych piosenek, będzie miał jeszcze okazję zobaczyć koncert naszych ukraińskich gości 6 sierpnia w Cieplicach – dodał Grzegorz Rybarczyk.
W imprezie wzięło udział ponad 200 dzieci. – Bardzo nam się tu podobało. Dzieci dowiedziały się jak zachować bezpieczeństwo w lesie, w górach, na kąpieliskach. Oswoiły się też ze strażą pożarną, dzięki czemu już nie będą miały obaw przed dzwonieniem w razie zagrożenia do strażaków. Dowiedziały się też, że najważniejsze podczas zgłaszania niebezpiecznej sytuacji jest podanie miejsca, gdzie się znajdują. Więcej podobnych imprez powinno być także w roku szkolnym – mówiła Aneta Świerzowicz, nauczycielka z Przedszkola „Stokrotka”.

– Dziewczyny fajnie śpiewały i tańczyły w ludowych strojach. Wziąłem udział w konkursie plastycznym o wakacjach, na którym namalowałem domek, słońce i niebo. Dzięki temu wygrałem bańki mydlane z gierką – podkreślał 5-letni Robert z Przedszkola „Stokrotka”.

- Oglądałem też sprzęt strażacki, który mi się spodobał, dlatego jak dorosnę zostanę strażakiem. Gdy pytano nas o zasady zachowania podczas wakacji podkreśliłem, że nie wolno śmiecić w lesie - dodał.

- Jest bardzo fajnie, gra wesoła muzyka, młode artystki w barwnych strojach ładnie tańczą. Oby było więcej takich atrakcji – podkreślała Ida Bojsza z Zabobrza.

Ogłoszenia

Czytaj również

Radni KO przeciw kupcom?

Studium na początek

Tu też świętowali

Komentarze (10) Dodaj komentarz

~kinkiel 31-07-2013 7:51
Zabobrze bardzo pozytywnie ocenia inicjatywy straży miejskiej a w szczególności Pana Grzegorza. To taki pozytywnie zakręcony mundurowy który pokazuje pozytywy służb mundurowych na co dzień kojarzonych raczej z mandatami.
~ 31-07-2013 8:08
pan G to taka trochę groteskowa postać SM,
~Lingu 31-07-2013 8:40
A co to to "ZaDobrze" w ogóle jest...? ;]
~LUCY 31-07-2013 8:59
Slabiuto, cieniutko i ubogo, czyli jaki organizator, takiej jakosci impreza. Zastanawiam sie jeszcze jak Mea - autor informacji, policzyl dzieci, ze w koncu z tej garstki wyszlo ponad 200. Chyba liczyl im nozki a wynik podniosl do kwadratu!!!!!!! A tak na margionesie. Zespol spiewal calkiem ladnie i dodatek na kilka glosow, z jedna uwaga. Zaden zespol tak nie brzmi live spiewajac tylko do 2 mikrofonow. Po prostu był playback, dlatego nie dalam sie oszukac panu wodzirejowi w czapce Strazaka Miejskiego, ktory zachwycal sie ukrainskim bell canto.
~AnonimGall 31-07-2013 11:29
Fajna impreza, zawsze tam gdzie trzeba i o tym co trzeba. Więcej takich "zakręconyh" gości :)))
~ 31-07-2013 16:08
Glowne atrakcje zabobrza to: zabytkowe centrum Echol Tesko Lidel biedronka i oczywiscie krzyz samobujcow. A i jeszcze nowoczesne arkady przy JSM i schody z drugiej strony ulicy.
kazimierzp 31-07-2013 18:21
40 dzieci i młodzieży z Ługańska przybyło na zaproszenie Jeleniogórskiej Rady Przyjaciół Harcerstwa, mieszkają w Domu Harcerza przy ulicy Wiejskiej. Opłaca ten pobyt Ministerstwo Spraw Zagranicznych za pośrednictwem Konsulatu RP w Charkowie. Zespół "Zabawka" to nie zabawka w naszym pojęciu, ale tłumaczy się na "biesiada, wspólna zabawa". Większość piosenek było bez playbacku na podkładach muzycznych. Kilka chóralnych miało część głosów nałożonych na podkład. Solistki, zwłaszcza Eugenia Morozowa, nie posiłkowały się playbackiem dając z siebie wszystko - a głos mają niesamowity! Jeżeli ktoś zechce tę polonijną młodzież posłuchać to o 19 w niedzielę w kościele parafialnym Erazma i Pankracego -bazylice mniejszej, a we wtorek 6 sierpnia na placu Piastowskim o godzinie 11. Naprawdę warto!
~TEJOo 31-07-2013 20:39
bezpieczne wakacje tak? a ludzie rzucają się z Grzybka, czemu o tym nie piszecie???
~emerytka 31-07-2013 20:44
Dlaczego piszecie o tym po fakcie?Moje wnuczki bardzo chętnie wwzięłyby udział,ale nic nie wiedzieliśmy
Piipi Jelonkowa 31-07-2013 22:32
..do - [~Lingu ] ~ Zabobrze .. ma ducha ! ... który fajnie *puka swoim serduszkiem

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Marcin Wyrostek patriotycznie

Nie bądźmy obojętni

Śledztwo ws. KPR–u umorzone

Święto Niepodległej w Jeleniej Górze

Remont tarasu Karczmy Sądowej

Sonda

Wypalenie zawodowe należy uznać za chorobę?

Oddanych
głosów
831
Tak
64%
Nie
29%
Nie wiem
7%