MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 9 lipca
im. Sylwii, Weroniki

Bezpieczne wakacje z atrakcjami

Wiadomości: Region
Wtorek, 16 lipca 2013, 8:28
Aktualizacja: 8:33
Autor: Org
Fot. Organizator
Imprezę zorganizowano dla małych pacjentów Szpitala Specjalistycznego MSW w Jeleniej Górze oraz dzieci, a także młodzieży z Kowar i okolic oraz dzieci ze Stowarzyszenia Dzieci Specjalnej Troski z Kowar. Odbyła się ona na terenie Centrum Usług Medycznych i Profilaktyki Zdrowotnej „Przedwiośnie” w Kowarach.

W akcji uczestniczyli przedstawiciele: Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze, Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze, Straży Miejskiej w Jeleniej Górze, Grupy Karkonoskiej GOPR oraz Miejskiej Służby Ratowniczej z Kowar, Rotary Clubu Jelenia Góra – Cieplice i Nadleśnictwa „Śnieżka”. Była młodzież z Interact- u Kowary.

Dzieci w trakcie spotkania uczyły się jak bezpiecznie poruszać się po drodze oraz w górach. Przedstawiciele Grupy Karkonoskiej GOPR przestrzegali m.in. przed zbieraniem grzybów, jeżeli nie posiadamy wiedzy na ich temat.

Odbyły się liczne konkursy: na temat wiedzy o ruchu drogowym, plastyczne oraz zręcznościowe. Jedną z wielu atrakcji był pies – owczarek niemiecki, którego opiekun wykonał pokaz tresury oraz zaprezentował umiejętności psa w odnajdywaniu zaginionych osób.
Dzieci mogły wejść do samochodu służb ratowniczych, pojeździć na quadach, a także gokartach. Impreza zakończyła się pieczeniem kiełbasek przy ognisku.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Trwa rozbudowa SOSW

Bobry na Zabobrzu

Trwa przeprowadzka LGD do Kowar

Powstanie trasa rowerowa – sprostowanie

Przy Handlówce z darmowym parkingiem

Ruszyła procedura w sprawie referendum

Zapuszczone okolice Drzymały

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2074
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%