MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

„Bezpieczne wakacje” z „aktywnością niepełnosprawnych” w sobotę

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 4 lipca 2014, 8:08
Aktualizacja: 8:11
Autor: Jel
Fot. Organizator
W najbliższą sobotę (5 lipca) o godz. 11.00 zainaugurowana zostanie na jeleniogórskim Placu Ratuszowym kolejna edycja akcji Bezpieczne Wakacje.

Działaniom profilaktycznym i informacyjnym, jak co roku, towarzyszyć będą liczne atrakcje i konkursy dla dzieci i młodzieży. Obok występów artystycznych, w miasteczku służb mundurowych na Placu Ratuszowym zafunkcjonuje park ruchu drogowego, odbędą się pokazy sprawności oraz prezentacje sprzętu służb porządkowych i ratunkowych. Zainteresowani będą mogli wziąć udział w rozgrywkach mini piłki nożnej, sprawdzić swoją sprawność czy zachowania np. podczas symulacji w alkogoglach, jak również oznakować swój rower na stanowisku jeleniogórskiej policji. Pojawi się również specjalne stoisko promocyjne Karkonoskiego Parku Narodowego, w którym miłośnicy przyrody są szczególnie mile widziani.

W tym roku inauguracja akcji Bezpieczne Wakacje ma szczególny wymiar i jest połączona z happeningiem „Aktywność i Integracja Niepełnosprawnych”. Podczas imprezy instytucje i organizacje pozarządowe oraz firmy zajmujące się sprzętem rehabilitacyjnym zaprezentują swoje działania w zakresie szeroko rozumianej problematyki osób niepełnosprawnych.

Organizatorzy w sposób szczególny zapraszają do kibicowania podczas specjalnego meczu siatkówki na siedząco (ok. godz. 12.00), na sztucznym boisku ustawionym tego dnia na Placu Ratuszowym. O tym, że obok rywalizacji jest to świetna zabawa – będzie się mógł przekonać każdy, kto wyrazi wolę i zechce osobiście wziąć udział w meczu.

W części artystycznej przewidziano występy zespołów: Domu Pomocy Społecznej "Pogodna Jesień", D.N.A., MPHIRUS – Emil, Daniel i Krzysztof Rostkowscy (MDK Muflon), zespołu tanecznego ze Szkoły Podstawowej nr 8, zespołu Jeleniogórzanie oraz Przystani Twórczej i członków Polskiego Związku Niewidomych Oddział w Jeleniej Górze: Krzysztofa Janasa – gitara, Alicji Gremzy - wokal, Alfreda Dajcza – organki

Organizatorami akcji są: Miasto Jelenia Góra, Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Jeleniej Górze, jeleniogórska Straż Miejska, Policja, Straż Pożarna, Straż Graniczna, Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe oraz Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Akcja Bezpieczne Wakacje jest dofinansowana ze środków profilaktyki uzależnień Miasta Jelenia Góra.

Ogłoszenia

Czytaj również

Chcą odwołania przewodniczącej

Akt oskarżenia dla sprawców tragedii

Jak użytkować soczewki dwutygodniowe w trybie przedłużonym?

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~obywatel jg 4-07-2014 9:07
Brawo Panie prezydencie !!! Od takich dzialań jest własnie miasto czy MOPS ktore to robi nie na pokaz tylko aby pomóc tym najsłabszym. BRAWO !!!!!!
~Anzelm 4-07-2014 9:25
A ja serdecznie zapraszam pewien zakład pracy chronionej z Jeleniej Góry ( ten za słynnym fastfoodem ) zatrudniający ponad tysiąc osób niepełnosprawnych do zapoznania się z tym, jak powinno się dbać o osoby niepełnosprawne. Tyle organizacji dla niepełnosprawnych a żadna nie ujmie się za pracownikami tego zakładu.
~... 4-07-2014 14:12
W przypadku osób niepełnosprawnych ważniejsze byłyby inne działania. Na przykład przeznaczyć większe pieniądze na finansowanie sprzętu dla osób niepełnosprawnych, a szczególnie dla niepełnosprawnych bez pracy. Bardzo duży problem mają osoby niedosłyszące. Aparat słuchowy najtańszy kosztuje 3000 złotych. NFZ zwraca niewielką część pieniędzy, a deklarowana pomoc MOPS-u znikoma. Fajne są działania prawdziwe. Prawdziwa pomoc.
~ 5-07-2014 2:46
a po co tam KPN ? niech lepiej śmieci sprzątają na chojniku.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Nagroda IDOL 2019 dla Radia KSON

Dojrzały KSON z ambsadorami

Nowy konkurs na prezesa KCGO

Będzie referendum w Jeleniej Górze?

Energetyczny prolog!

Sonda

E-papierosy są lepsze od zwykłych?

Oddanych
głosów
741
Tak
15%
Nie
65%
Nie wiem
21%