MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 18 września
im. Ireny, Józefa, Stanisława

„Bezpieczne Wakacje” w Piechowicach

Wiadomości: Piechowice
Niedziela, 2 lipca 2017, 6:08
Aktualizacja: Poniedziałek, 3 lipca 2017, 7:49
Autor: Joanna
Fot. Joanna
Do końca lipca w każdą sobotę będą odbywać się „Bezpieczne Wakacje” w Piechowicach. To już druga edycja imprezy dla dzieci, która w zeszłym roku cieszyła się dużym zainteresowaniem. Każde dziecko jest zaproszone i mile widziane. Organizatorzy zaplanowali dużo aktywnych i ciekawych zajęć.

Wczoraj (01.07) odbyły się pierwsze zabawy w czasie tegorocznych wakacji. Co sobotę, do końca lipca od godziny 12.00 do 16.00 dzieci i młodzież mogą przychodzić na powstałe nie tak dawno boisko przy ul. Pakoszowskiej. Tam w podanych godzinach mają zapewnioną opiekę i wiele atrakcji.

W sobotę na rozpoczęcie imprezy organizatorzy zaplanowali wspólne ognisko. Przygotowano „tor przeszkód”, który można było pokonywać na gokartach. Były zespołowe gry sportowe, wkrótce zostanie zamontowane wyposażenie do koszykówki. Jest również stół do tenisa stołowego.

Natomiast dla lubiących dziedziny plastyczne odbywają się zajęcia, które prowadzi Agata Brzuchalska z Ośrodka Kultury w Piechowicach. Podczas wczorajszych zajęć zrodził się pomysł stworzenia wielkiej tablicy informacyjnej, ozdobionej herbem Piechowic, która zostanie umieszczona w domku obok boiska, w którym odbywają się zabawy w czasie deszczu.

Na wczorajszej imprezie pojawiły się dzieci, które brały udział w zajęciach już w zeszłym roku. – Ideą jest to, że każde dziecko robi beztrosko to, co chce. W zeszłym roku były świetne wakacje i dzieci były zadowolone. Od tego roku impreza została wpisana do informatora jeleniogórskiego i zapraszamy na nią wszystkich – poinformował Leon Chmolczyński, organizator i pomysłodawca „Bezpiecznych wakacji”. Dodał, że zajęcia te odbywają się po to, aby dzieci nie nudziły się w domach, aby je odciągnąć od komputerów i zaangażować we wspólne zabawy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Do miejskiego autobusu tylko ze złożoną hulajnogą

Koronawirus w Szkole Podstawowej nr 10

Będzie taniej za wodę i ścieki

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~barbalea 2-07-2017 18:48
Bezpieczne wakacje są organizowane przez radnych osiedla Piastów-Pakoszów p.Irena Chromik i p.Leon Smolczyński przy czynnej pomocy p.Grzegorza Rybarczyka radnego powiatu Jelenia Góra.Zapraszamy dzieci z Piechowic i okolic, nikt nie zostanie wyproszony . Gwarantujemy fajną zabawę oraz drobne upominki dla każdego dziecka.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Zygzakiem po ulicy

Burza po interwencji w autobusie miejskim

Trwa "Davos" w Karpaczu

XXI Biennale Fotografii Górskiej rozpoczęte

Porównaj ceny z Jelonką.com

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
590
Tak
25%
Nie
71%
Nie wiem
4%