MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Bezpieczne Wakacje - Ratownictwo wodne

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 1 czerwca 2005, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 7 lutego 2006, 17:10
Autor: Artur Wilimek (www.wideofilm.com.pl)
Fot. Artur Wilimek (www.wideofilm.com.pl)
1 czerwca z okazji Dnia Dziecka oraz zbliżających się wakacji Szkółka Pływacka "DELFIN" zorganizowała na basenie przy szkole nr 11 na Zabobrzu zajęcia w formie prelekcji dotyczące bezpieczeństwa nad wodą i ratownictwa wodnego.

W zajęciach uczestniczyły wszystkie dzieci, które przebywały na basenie. Wszystko to odbywało się pod bacznym okiem instruktorów Szkółki Pływackiej "DELFIN" oraz ratowników Dolnośląskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego oddz. rejonowego w Jeleniej Górze. Dzieci mogły zobaczyć i skorzystać z wielu sprzętów jakimi na co dzień posługują się ratownicy. W zajęciach wykorzystano: łódź ratunkową, bojki SP, koła ratunkowe, kamizelki ratunkowe i inny sprzęt ratunkowy. Dzieci mogły spróbować własnych sił w ratowaniu tonących oraz zobaczyły jak robią to fachowcy. Po zajęciach wszystkie dzieci otrzymały
pamiątkowe czapeczki.

Szkoda, że było to jedno z nielicznych spotkań poświęconych bezpieczeństwu nad wodą. Dla dzieci oprócz nauki jest to świetna zabawa a przyczyniłoby się to do zmniejszenia liczby wypadków nad wodą w okresie wakacji do których dochodzi jeszcze nadal za często.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Marian Sajnog o katastrofach w górach

Wyrok dla oszustów

Mali szachiści przed Pucharem Polski

Żeromalia na filmowo

Głosy za strajkiem?

Czekają na obwodnicę  

Kończy się referendum strajkowe

Wiosna Biedronia sprawdza i zapowiada

Sonda

Czy wszystkie handlowe niedziele powinny wrócić?

Oddanych
głosów
475
Tak
62%
Jest dobrze, jak jest
14%
Nie
23%
Nie ma zdania
1%