MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

„Bezpieczne wakacje” na finiszu

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 31 sierpnia 2015, 13:00
Aktualizacja: 13:35
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
W trakcie dwóch wakacyjnych miesięczny koalicja służb mundurowych na rzecz bezpieczeństwa przeprowadziła kilkadziesiąt akcji skierowanych do najmłodszych, jak i do seniorów. Dzisiaj (31.08) na Placu Ratuszowym odbył się ostatni festyn wakacji 2015, a od września rozpoczyna się „Bezpieczny powrót do szkoły”.

Spotkania z dziećmi na festynach, przy centrach handlowych, czy na placach miejskich jak na jeleniogórskim Rynku, czy w Cieplicach – to tylko część wydarzeń, na których przedstawiciele służb mundurowych edukowali dzieci na tematy związane z bezpieczeństwem. Ponadto strażacy, policjanci, ratownicy czy strażnicy miejscy spotykali się z uczestnikami półkolonii, byli też na Zamku Chojnik.

Rozmawialiśmy też z seniorami na temat ich bezpieczeństwa, a także ze spółdzielniami mieszkaniowymi prowadząc akcję „pomoc sąsiedzka” - mówił Grzegorz Rybarczyk ze straży miejskiej. Przy współpracy z Wydziałem Dialogu Społecznego Urzędu Miasta Jeleniej Góry prowadzono też akcję edukacyjną „Czy chciałbyś być na moim miejscu” skierowaną do kierowców, którzy ignorują znaki wyznaczające miejsca parkingowe dla niepełnosprawnych.

Myślę, że te nasze spotkania były udane i owocne – dodał Grzegorz Rybarczyk.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Co z przebudową stadionu przy Lubańskiej?  

Stop marginalizacji średnich miast

60 – lecie Towarzystwa Karkonoskiego  

Tajemnice Książa

Manewry: pościg, strzały, 30 rannych

Poświst na "góralu"

Będzie referendum w Jeleniej Górze?

Park już gotowy

Sonda

E-papierosy są lepsze od zwykłych?

Oddanych
głosów
775
Tak
15%
Nie
64%
Nie wiem
21%