MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Bezpieczne dzieci

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 14 listopada 2005, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 6 lutego 2006, 10:06
Autor: konrad
W zabobrzańskiej Szkole Podstawowej nr. 8 rozpoczął się Tydzień bezpieczeństwa, akcja którą organizuje jeleniogórska Straż Miejska.

Uczniowie klas od 0 do 8 będą się spotykać z przedstawicielami służb zaangażowanymi statutowo w bezpieczeństwo Jeleniej Góry. Pierwsze spotkanie odbyło się w poniedziałek, podczas którego Grzegorz Rybarczyk z Komendy Straży Miejskiej zainaugurował cykl spotkań. Na sali sportowej przez cały dzień odbywały się spotkania z klasami nauczania początkowego 0-III, gdzie uczniowie zapoznali się z zagadnieniami bezpieczeństwa w szkole, domu, podwórku, ulicy.

W przygotowanym na sali gimnastycznej miasteczku ruchu drogowego uczniowie poznawali zasady poruszania w terenie zabudowanym i poza miastem, gdzie nie ma chodnika. Z kolei st. Sierż. Danuta Razmysłowicz z Komendy Miejskiej Policji, omówiła zagadnienia związane z popełnianymi przestępstwami przez osoby nieletnie i aspekty prawne, jakie są stosowane do osób nieletnich, które dopuściły się czynu karalnego. W następnych dniach odbędą się spotkania ze służbami WOPR-u, GOPR-u, Zakładu Energetycznego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Na poranku działo się!

Kiedy ponownie otwarty zostanie plac zabaw przy SP nr 10?  

Studenci dzieciom

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~Esler 16-11-2005 6:29
Jeszcze raz widzę efekty wspaniałej pracy Jeleniogórskiej Straży Miejskiej. Tydzień bezpieczeństwa jest wspaniałą imprezą dla dzieci. Moja córka wróciła pełna w skowronkach z wiadomościami przekazanymi przez pana straznika. I w domu widze tego efekty. Bezpieczeństwo przekazywane na spotkaniach ze Strażą Miejską przynoszą wspaniałe rezultaty. Moi znajomi też tego samego są zdania i brawa dla Komendy Straży Miejskiej za takie wspaniałe podejście do dzieci.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Spotkanie z pisarką w Esplanadzie

Wiosna Biedronia sprawdza i zapowiada

W trosce o zwierzęta złamał prawo?

Pomoc mają we krwi

Kończy się referendum strajkowe

Sonda

Czy wszystkie handlowe niedziele powinny wrócić?

Oddanych
głosów
318
Tak
59%
Jest dobrze, jak jest
15%
Nie
24%
Nie mam zdania
2%