MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 29 września
im. Michała, Rafała, Gabriela

Bezpieczna szkoła – bezpieczna przyszłość

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 22 listopada 2015, 7:51
Aktualizacja: 7:53
Autor: Ewa Miłuch–Szewczyk
Fot. Archiwum KSON
W siedzibie Karkonoskiego Sejmiku Osób niepełnosprawnych odbyło się spotkanie trenerów zainteresowanych projektem „Bezpieczna szkoła. Bezpieczna przyszłość”, który jest skierowany do wszystkich szkół w Polsce. Istotą projektu jest upowszechnianie wśród wszystkich pracowników szkoły umiejętności rozpoznawania sytuacji zagrożenia oraz wiedzy o zasadach postępowania w takich sytuacjach.

- Trenerzy – komentuje koordynatorka tej części projektu Ewa Miłuch-Szewczyk - w pracy warsztatowej pracowali nad scenariuszem szkolenia i warsztatów ze wszystkimi pracownikami szkoły oraz koniecznymi materiałami pomocniczymi. Są to, osoby z różnych regionów kraju, którzy wykazali się dużym doświadczeniem w pracy dydaktycznej i trenerskiej. Szczególną uwagę poświęcono obowiązującym w szkole procedurom na wypadek zagrożenia, a zwłaszcza zapisów dotyczących dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi oraz dzieci z niepełnosprawnością.

Dwudziestu uczestników spotkania podzieliło się swoją wiedzą i doświadczeniem na temat bezpieczeństwa w szkołach i innych placówkach edukacyjnych oraz wypracowania metod integrowania pracowników szkół wokół tego zagadnienia. Szczególną uwagę poświęcono niebezpieczeństwu zagrożeń terrorystycznych.

Przypominamy, że KSON przystępuje do realizacji projektu „Bezpieczna Szkoła. Bezpieczna Przyszłość” w oparciu o uzyskanie dotacji w konkursie ogłoszonym przez MEN. - To bardzo poważne zadanie - mówi koordynator projektu Iwona Pikosz - bowiem wypracowane standardy musimy upowszechnić w 2300 placówkach wskazanych przez kuratoria we wszystkich regionach kraju.

- Oprócz audytu przygotowania placówek do postępowania w sytuacjach kryzysowych, pracować będziemy nad upowszechnianiem właściwych reakcji i zachowania w przypadku zagrożenia, dlatego też spektrum naszej współpracy nie tylko dotyczyć będzie pracowników oświaty, ale również instytucji i urzędów odpowiedzialnych za bezpieczeństwo. Projekt trwał będzie 38 miesięcy, a już dzisiaj zgłaszamy potrzebę współpracy ze znawcami tej specjalności z całego kraju. Wkrótce uruchomimy stronę internetową i przekazywać będziemy na bieżąco informację z realizacji tego, szczególnie pożytecznego aktualnie projektu – podkreśla Iwona Pikosz.

Ogłoszenia

Czytaj również

Pora inwestycji

Wystawa świeżych grzybów – tylko na naszym portalu!

Tak nie parkujemy

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~ 23-11-2015 11:50
może by tak w końcu zaczął działać skutecznie system wczesnego wyłapywania klasowych "maczo" lubiących jak w stadzie zwierząt dręczyć innych tylko dlatego że na w-f nie idzie im zbyt dobrze albo dlatego że drogich ciuchów nie noszą
~!!! 23-11-2015 21:22
Takich trenerów sanepid zwalnia - ba zlikwidował komórkę organizacyjną działającą w zakresie zagrożeń... i biologicznych ironio kiedy to pracownicy zdobyli wiedzę z tego zakresu i rozpoczęli szkolenia innych... - za to houbi absolwentów uczeli Adwentystów Dnia Siódmego w Podkowie Leśnej (w kilka miesięcy licencjat) "Adwentyści Dnia Siódmego dają licencjat w 18 dni http://nauka.trojmiasto.pl/Adwentysci-Dnia-Siodmego-daja-licencjat-w-18-dni-n52365.html" Dobrze, że KSON wyręczy nierobów przyklejonych do stołków z układów .... no tak oni się nieodnajdą jak stracą pracę, której pozbawiali specjalistów.... BRAWA DLA LUDZI KRZEWIĄCYCH WIEDZĘ GWIZDY DLA BLOKUJACYCH JEJ SZERZENIE W TAK WAZNYCH KWESTIACH!!!!!!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Policjanci będą szkolić księży z Dolnego Śląska

Uhonorowali krwiodawców

Samochód poleasingowy – czy warto?

Senator zachęca do głosowania na maszty

Roboty na Dworcowej

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
1007
Tak
25%
Nie
71%
Nie wiem
4%