MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 11 sierpnia
im. Lecha, Zuzanny

Bezpieczna kwesta

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 5 stycznia 2006, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 7 marca 2006, 9:27
Autor: TEJO
Przed XIV Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy policja zwiera szyki. Zapowiada wzmocnione patrole nie tylko w miejscach koncertów, lecz także na ulicach, gdzie będą kwestowali wolontariusze.

– W nadchodzącą niedzielę na służbę uda się blisko 200 policjantów, w przewadze będą to funkcjonariusze ubrani po cywilnemu – zapowiada komisarz Edyta Bagrowska z jeleniogórskiej komendy miejskiej.

Patrole postarają się nie dopuścić do kradzieży i rozbojów na osobach kwestujących. Pomogą też organizatorom akcji w utrzymaniu bezpieczeństwa i porządku.

– Wolontariuszom odradzamy odwiedzanie miejsc mało uczęszczanych przez ludzi, podwórek, ciemnych bram, a po zapadnięciu zmroku, parków i skwerów – przypomina kom. Bagrowska.

Policja apeluje do kwestujących, aby nie chodzili sami. Najlepiej zbierać datki w towarzystwie przyjaciół. Dzieciom i młodzieży powinny towarzyszyć osoby dorosłe.

– W przypadku ewentualnego napadu pamiętajcie, że życie i zdrowie są najważniejsze. Nie ratujcie za wszelką cenę skarbonki. Starajcie się zapamiętać wygląd sprawców – radzą stróże prawa. Napadnięci powinni głośno wzywać pomocy i jak najszybciej zawiadomić policję.

Nie jest wykluczone, że pod wolontariuszy będą podszywali oszuści. – Zbierający datki muszą posiadać identyfikator oraz oznakowaną puszkę na pieniądze. Kwestujący nie będą także chodzić po domach, a jedynie zbierać pieniądze na ulicach – zapewnia Marian Łata z harcerskiego sztabu orkiestry.

Przewiduje się, że XIV finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Jeleniej Górze i okolicach weźmie udział blisko 300 wolontariuszy. Dołączy do nich policja.

– Przekażemy głównemu organizatorowi akcji pieniądze, które zebrane zostaną wśród policjantów, jak i pracowników cywilnych garnizonu jeleniogórskiego. Ponadto wystawimy na licytację maskotkę policyjną „Komisarza Lwa” – zapowiada komisarz Edyta Bagrowska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Powstanie przedszkole

Stalowe rumaki w Karpaczu

Parking na... przejściu

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~Marian 6-01-2006 13:47
Dobrze że jest taka akcja co roku a poza tym kupiłem serduszko:P

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Czy tramwaj wróci pod Zajezdnię?

Śmierć na żwirowni

Zamknięta droga Chomontowa

60 okrążeń na 60 lat

Klasyki zjechały do Kowar

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
531
Tak
39%
Nie
55%
Nie wiem
6%