MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Bezpieczna droga do szkoły po okiem policji

Wiadomości: Region
Czwartek, 24 sierpnia 2017, 6:26
Autor: 112
Fot. Archiwum
W związku ze zbliżającym się rozpoczęciem roku szkolnego 2017/2018 policja jeleniogórska przygotowuje się do akcji „Bezpieczna droga do szkoły”. Szczególnym nadzorem objęte zostaną szkoły podstawowe i gimnazjalne.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego i prewencji sprawdzają w rejonach szkół prawidłowość oznakowania poziomego i pionowego ciągów komunikacyjnych oraz stan techniczny urządzeń zabezpieczających ruch.

W dzień rozpoczęcia roku szkolnego policjanci umundurowani będą czuwać nad bezpieczeństwem dzieci i młodzieży w rejonach tych szkół, w okolicach których występuje zwiększony ruch pojazdów w czasie trwania zajęć szkolnych. Patrole policyjne będą również w obrębie miejsc zagrożonych, zwłaszcza w okresie nasilenia ruchu dzieci i młodzieży. Funkcjonariusze ruchu drogowego będą prowadzić systematyczne kontrole autobusów i gimbusów przewożących dzieci do i ze szkoły. Sprawdzą stan techniczny pojazdów, stan trzeźwości kierowców oraz czy przestrzegane są zasady bezpieczeństwa podczas drogi.

Już od pierwszych dni nauki w ramach tej akcji policjanci spotkają się z dziećmi i młodzieżą, aby przeprowadzić pogadanki dot. różnego rodzaju zagrożeń oraz sposobów ich unikania. Spotkania te odbywać się będą nie tylko z dziećmi, ale również z ich rodzicami i będą kontynuowane przez cały wrzesień.

Działania te będą w szczególności ukierunkowane na dzieci, które w tym roku rozpoczynają naukę w szkole. Podczas spotkań z dziećmi policjanci zwrócą szczególną uwagę na zachowanie środków bezpieczeństwa w ruchu drogowym i nie tylko. Przede wszystkim chodzi tu o konieczność przestrzegania zasad bezpieczeństwa, zwłaszcza w rejonach szkół i przedszkoli.

Przypomną rodzicom i dzieciom zakres podstawowych zasad i przepisów ruchu drogowego. Wskażą na niebezpieczeństwa, na jakie dziecko może być narażone w drodze do i ze szkoły. Ponadto poinformują o aspektach prawnych związanych z posiadaniem, dystrybucją i produkcją środków odurzających, a także wskażą na konsekwencje zdrowotne związane z zażywaniem narkotyków.

Ogłoszenia

Czytaj również

Jeleniogórzanka z szansą na tytuł Miss Polski

Stoi kolej na Kopę

Wypadek przy baniakach  

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~rodzić 24-08-2017 13:01
Niech rodzice nauczą dzieci że na przejściu nie trzyma się komórki przy uchu tylko patrzy się na samochody większość to rozwydrzone bachory które wchodzą bezpośrednio pod koła a pózniej płacz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Radni KO przeciw kupcom?

„Grabarów” bezpieczny

Zamknięty szlak przez Kocioł Łomniczki

Karkonoskie witraże

MPGK przygotowane na zimę

Sonda

Wypalenie zawodowe należy uznać za chorobę?

Oddanych
głosów
880
Tak
64%
Nie
29%
Nie wiem
7%