MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 11 sierpnia
im. Lecha, Zuzanny

Bezpieczna droga do szkoły po okiem policji

Wiadomości: Region
Czwartek, 24 sierpnia 2017, 6:26
Autor: 112
Fot. Archiwum
W związku ze zbliżającym się rozpoczęciem roku szkolnego 2017/2018 policja jeleniogórska przygotowuje się do akcji „Bezpieczna droga do szkoły”. Szczególnym nadzorem objęte zostaną szkoły podstawowe i gimnazjalne.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego i prewencji sprawdzają w rejonach szkół prawidłowość oznakowania poziomego i pionowego ciągów komunikacyjnych oraz stan techniczny urządzeń zabezpieczających ruch.

W dzień rozpoczęcia roku szkolnego policjanci umundurowani będą czuwać nad bezpieczeństwem dzieci i młodzieży w rejonach tych szkół, w okolicach których występuje zwiększony ruch pojazdów w czasie trwania zajęć szkolnych. Patrole policyjne będą również w obrębie miejsc zagrożonych, zwłaszcza w okresie nasilenia ruchu dzieci i młodzieży. Funkcjonariusze ruchu drogowego będą prowadzić systematyczne kontrole autobusów i gimbusów przewożących dzieci do i ze szkoły. Sprawdzą stan techniczny pojazdów, stan trzeźwości kierowców oraz czy przestrzegane są zasady bezpieczeństwa podczas drogi.

Już od pierwszych dni nauki w ramach tej akcji policjanci spotkają się z dziećmi i młodzieżą, aby przeprowadzić pogadanki dot. różnego rodzaju zagrożeń oraz sposobów ich unikania. Spotkania te odbywać się będą nie tylko z dziećmi, ale również z ich rodzicami i będą kontynuowane przez cały wrzesień.

Działania te będą w szczególności ukierunkowane na dzieci, które w tym roku rozpoczynają naukę w szkole. Podczas spotkań z dziećmi policjanci zwrócą szczególną uwagę na zachowanie środków bezpieczeństwa w ruchu drogowym i nie tylko. Przede wszystkim chodzi tu o konieczność przestrzegania zasad bezpieczeństwa, zwłaszcza w rejonach szkół i przedszkoli.

Przypomną rodzicom i dzieciom zakres podstawowych zasad i przepisów ruchu drogowego. Wskażą na niebezpieczeństwa, na jakie dziecko może być narażone w drodze do i ze szkoły. Ponadto poinformują o aspektach prawnych związanych z posiadaniem, dystrybucją i produkcją środków odurzających, a także wskażą na konsekwencje zdrowotne związane z zażywaniem narkotyków.

Ogłoszenia

Czytaj również

Przestępcza fortuna w rękach policjantów

Czytelniczka: drogo i brudno

Odpust na Śnieżce

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~rodzić 24-08-2017 13:01
Niech rodzice nauczą dzieci że na przejściu nie trzyma się komórki przy uchu tylko patrzy się na samochody większość to rozwydrzone bachory które wchodzą bezpośrednio pod koła a pózniej płacz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Zlot Klasyków w Kowarach  

Szef gangu zatrzymany

Zamienili przejście w parking

Oznakowanie poziome (prawie) odnowione  

Spotkali się przy grobie ppłk. Eugeniusza Głowacza

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
490
Tak
40%
Nie
54%
Nie wiem
6%