MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 13 lipca
im. Małgorzaty, Henryka

Bezpieczna droga do szkoły

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 31 sierpnia 2018, 17:05
Aktualizacja: 17:15
Autor: 112
Już od poniedziałku, tj. od 3 września do końca tygodnia jeleniogórscy policjanci będą czuwać pod szkołami nad bezpieczeństwem dzieci i młodzieży w związku z rozpoczęciem nowego roku szkolnego. To działania w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły”.

Policjanci pomagać będą najmłodszym uczestnikom ruchu drogowego w przejściu przez jezdnię oraz przypominać kierowcom o obowiązku zachowania szczególnej ostrożności w rejonie placówek oświatowych. Patrole pojawiają się przy szkołach tuż przed pierwszym dzwonkiem, aby pomóc najmłodszym przejść przez jezdnię. Ponadto policjanci informować będą jak bezpiecznie zachowywać się na drodze.

Patrole policyjne będą również w obrębie miejsc zagrożonych, zwłaszcza w okresie nasilenia ruchu dzieci i młodzieży. Policjanci będą prowadzić działania dyscyplinujące wobec pozostałych uczestników ruchu drogowego w zakresie przestrzegania zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Funkcjonariusze ruchu drogowego będą prowadzić systematyczne kontrole autobusów i gimbusów przewożących dzieci do i ze szkoły. Sprawdzą też stan techniczny pojazdów, stan trzeźwości kierowców oraz czy przestrzegane są zasady bezpieczeństwa podczas drogi.

Już od pierwszych dni nauki w ramach tej akcji policjanci spotkają się z dziećmi i młodzieżą, aby przeprowadzić pogadanki dot. różnego rodzaju zagrożeń oraz sposobów ich unikania. Spotkania te odbywać się będą również z ich rodzicami i będą kontynuowane przez cały wrzesień.

Działania te będą w szczególności ukierunkowane na dzieci, które w tym roku rozpoczynają naukę w szkole. Podczas spotkań z dziećmi policjanci zwrócą szczególną uwagę na zachowanie środków bezpieczeństwa w ruchu drogowym i nie tylko. Przypomną również rodzicom i dzieciom podstawowe zasady i przepisy ruchu drogowego. Wskażą na niebezpieczeństwa, na jakie dziecko może być narażone w drodze do i ze szkoły. Ponadto poinformują o aspektach prawnych, związanych z posiadaniem, dystrybucją i produkcją środków odurzających, a także wskażą na konsekwencje zdrowotne związane z zażywaniem narkotyków i innych niebezpiecznych substancji.

Twoja reakcja na artykuł?

6
86%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
14%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Przetarg na kolejną stację

7–latek w nocy błąkał się po mieście

JBO: Ogrodzenie boiska w Parku Norweskim

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~Bambo 31-08-2018 17:38
No jak pięknie...
~Oko 31-08-2018 19:45
Zapraszamy Policje na Ceglana i Wojewodzka.Tu sie dopiero dzieje wzmozony ruch. Pytanie jak dlugo wytrzyma most.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Uwaga na oszustów – podają się za funkcjonariusza CBŚP

Tam już hazardu nie będzie

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Czyżby Andrzej Duda?

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
587
Tak
47%
Nie
40%
Nie wiem
13%