MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Bezpieczna droga do szkoły

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 31 sierpnia 2006, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 31 sierpnia 2006, 12:50
Autor: Ler
Fot. Arkadiusz Piekarz
Pod taką nazwą jeleniogórscy policjanci przeprowadzą akcję, która ma celu zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży idącej do i ze szkoły.

W poniedziałek rozpoczyna się rok szkolny. Specjalnym nadzorem zostaną objęte szkoły podstawowe i gimnazja. Umundurowani funkcjonariusze będą czuwać w rejonach placówek także w trakcie trwania zajęć szkolnych. Już teraz trwają kontrole oznakowań w pobliżu szkół, policja zwróci także szczególną uwagę na pojazdy dowożące dzieci na zajęcia, głównie stan techniczny i stan trzeźwości.

Funkcjonariusze w ciągu roku szkolnego będą spotykać się z uczniami, z którymi przeprowadzą pogadanki dotyczące różnego rodzaju zagrożeń oraz sposobów ich unikania. Spotkania te odbywać się będą nie tylko z dziećmi, ale również z ich rodzicami i będą kontynuowane przez cały wrzesień.

Ponadto poinformują o aspektach prawnych związanych z posiadaniem, dystrybucją i produkcją środków odurzających, a także wskażą na konsekwencje zdrowotne związane z zażywaniem narkotyków. Uczestnicy tych spotkań otrzymają książeczki i ulotki prewencyjne dotyczące poruszanych zagadnień.

Ogłoszenia

Czytaj również

Ulica Tabaki gotowa

Stop marginalizacji średnich miast

Wybory: Zwycięstwo PiS

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~tomek.jg 31-08-2006 13:09
Akcyjność się policji włączyła jak za PRLu ;)
~Chemist 31-08-2006 13:28
Wszystko ładnie, pięknie. Tylko, że przez wrzesień. A później to już nie ma naszych drogich Panów Policjantów. A sa potrzebni. Szczególnie w gimnazjach gdzie mpełno alkoholu, papierosów i nierzadko też narkotyków...
~do chemista 1-09-2006 11:27
chemist ty wszystko wiesz najlepiej.. jak wiekszosc pozorantow ktorzy sie wpisuja pod artykulami ;] zalosne
~Chemist 1-09-2006 12:40
Do `do chemista`: jeśli uważasz, że jaranie, chlanie i ćpanie czy palenie trawki przez 12-13 latków tuż pod szkołą jest żałosne, to nie wiem czy ty nie jesteś jakimś pozorantem. Ja wpisuję swoją opinię na ten temat. Jak się komuś nie podoba to ma do tego prawo, ale ja też je mam.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

60 – lecie Towarzystwa Karkonoskiego  

Dolny Śląsk wstępuje do WOT

Mandat za wypalanie kabli

Tajemnice Książa

Areszt za ucieczkę

Sonda

E-papierosy są lepsze od zwykłych?

Oddanych
głosów
722
Tak
14%
Nie
65%
Nie wiem
21%