MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 26 września
im. Łucji, Justyny

Bezpieczna droga do szkoły

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 31 sierpnia 2011, 8:15
Aktualizacja: 8:16
Autor: KMP
W związku ze zbliżającym się rozpoczęciem roku szkolnego 2011/2012 policja jeleniogórska przygotowuje się do akcji pn „ Bezpieczna droga do szkoły”. Szczególnym nadzorem objęte zostaną szkoły podstawowe i gimnazjalne.

Policjanci wydziału ruchu drogowego sprawdzili w rejonach szkół prawidłowość oznakowania poziomego i pionowego oraz stan techniczny urządzeń zabezpieczających ruch. Nie stwierdzili w tym zakresie żadnych nieprawidłowości,

W dzień rozpoczęcia roku szkolnego policjanci umundurowani będą czuwać nad bezpieczeństwem dzieci i młodzieży w rejonach szkół w czasie trwania zajęć szkolnych. Patrole policyjne będą również w obrębie miejsc zagrożonych, zwłaszcza w okresie nasilenia ruchu dzieci i młodzieży.

– Funkcjonariusze będą prowadzić działania dyscyplinujące wobec pozostałych uczestników ruchu drogowego, a także dzieci ,starszych i młodzieży w aspekcie przestrzegania zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym – informuje podinspektor Edyta Bagrowska, oficer prasowy policji jeleniogórskiej.
Sprawdzane będą autobusy i gimbusy przewożące dzieci do i ze szkoły.

Już od pierwszych dni nauki w ramach tej akcji policjanci spotkają się z dziećmi i młodzieżą, aby przeprowadzić pogadanki na temat bezpieczeństwa. Spotkania te odbywać się będą nie tylko z dziećmi, ale również z ich rodzicami i będą kontynuowane przez cały wrzesień. Działania te będą w szczególności ukierunkowane na dzieci, które w tym roku rozpoczynają naukę w szkole.

Podczas spotkań z dziećmi policjanci zwrócą szczególną uwagę na zachowanie środków bezpieczeństwa w ruchu drogowym i nie tylko. Przede wszystkim chodzi tu o konieczność przestrzegania zasad bezpieczeństwa zwłaszcza w rejonach szkół i przedszkoli.

Ogłoszenia

Czytaj również

Po akcji "Trzeźwy poranek"

Interwencja służb na Transportowej

Nastolatkę odnaleziono

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~Mam 31-08-2011 8:29
A młodzież z dawnego "Mechanika" i Szkoły przy ul. Grunwaldzkiej będzie chodzić ileśset metrów bo zlikwidowano niektóre autobusy.
~uczen 31-08-2011 8:45
Akcja ale tylko poczatek wrzesnia pozniej totalny chaos No ale coz by zaistniec troche bajeru potrzeba szkoda tylko ze tracimy na tym my mieszkancy ale cieszy to ze oni tez nic nie zyskaja i tak od lat.Puste gadanie Wiecej czynow bez chwalenia i bedzie ok.
~koleś 31-08-2011 10:15
wczoraj " pod korona" ok godz 14:30 mądra mamusia na czerwonym świetle przebiegała z dziewczynką ok 7 lat i co sie dziwić ze dzieciaki przebiegają na czerwonym jak rodzice sami dają przykład
~galla 31-08-2011 10:15
i teraz powinny zaistniec wszelkie znaki drogowe z ograniczeniem predkosci, pomalowane pasy , i wbudowane blokady ograniczajace predkosc,, ale to nie u nas , to nie ten kraj i nie to myslenie , u nas zaczynaja sie dyskusje, ktore skoncza sie w nastepnym roku w czerwcu
~? 31-08-2011 11:00
Nie rozumiem tej akcji. Właśnie w tym dniu najwięcej dzieci przychodzi z rodzicami a co potem?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Pechowa libacja złodziei

Senator zachęca do głosowania na maszty

Wracają dopłaty do wody i ścieków

Dwie dziewczyny pobiły i skopały, a następnie okradły piętnastolatkę  

Zatrzymanie złodziei uli

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
907
Tak
24%
Nie
73%
Nie wiem
4%