MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 13 lipca
im. Małgorzaty, Henryka

Bezpieczeństwo w ruchu drogowym – będzie debata

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 10 maja 2014, 7:40
Aktualizacja: 7:41
Autor: 112
Fot. Organizator
Policja jeleniogórska, Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz przedstawiciele Urzędu Miasta zapraszają mieszkańców Jeleniej Góry na debatę społeczną, która odbędzie się 13. maja o godzinie 12.00 w Książnicy Karkonoskiej w Jeleniej Górze.

- Debata poświęcona będzie bezpieczeństwu w ruchu drogowym. Policjanci przedstawią statystykę zdarzeń drogowych, zaproponują jak można zaprojektować przestrzeń, aby zwiększyć bezpieczeństwo na drodze. Głos między innymi zabierze również naczelnik Wydziału Oświaty Urzędu Miasta, który przedstawi problemy, z jakimi muszą zmierzyć się dyrektorzy oraz osoby, w kompetencjach których jest poprawa infrastruktury drogowej wokół szkół. Zaplanowano dyskusję dotyczącą omawianych zagadnień – informuje podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik prasowy KMP w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Podgórna zarośnięta

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Komentarze (17) Dodaj komentarz

~18 sqandal 10-05-2014 8:52
.... stan naszych ulic zapewnia nam bezpoeczeństwo przekraczania szybkości bo i tak na tych dziurawych ulicach nie da się szybciej jechac a tam gdzie drogi sa dobre zamontowac spowalniacze i po klopocie no jeszcze ograniczyć prędkośc do 30 km / h i pozostal by tylko problem pijanych kierowców a z tym to już gorzej..... Kierowca powinien być przezornym i myslec jak się jedzie i mamy spokój na naszych drogach i po co te debaty. Nalezy dzialac a nie debatowac !
~Boss 10-05-2014 9:14
Czy ktoś wie co wczoraj działo się na ryneczku koło ronda między 15-16 niezła jazda była kilka radiowozów jakiś motor pod samochodem gościu skuty na chodniku dalej coś jeszcze na przejściu dla pieszych
~ 10-05-2014 10:09
jak ograniczyć prędkość do 30 km / h to lepiej zrobić zakaz jazdy samochodami prywatnymi tylko korzystać z komunikacji miejskiej a samochodami poruszać się poza miastem
~znafffca 10-05-2014 11:58
Jaka znowu debata? Jak widzę takie coś, to mi się kojarzy. Bardzo niezdrowo. ... DEBatują. Nam potrzeba działań. Pijany za kierownicą od ręki do aresztu i odsiadka zależna od promili. Poza tym grzywna. Taka, żeby do końca życia ją pamiętał. Może kilku w imię interesu społecznego dostanie ostro, ale następni się mocno zastanowią. To samo dotyczy innych plag. Taki informatyk: za stworzenie wirusa i wpuszczenie do sieci - potraktować jako zagrożenie dla państwa (jak obronność). Od ręki - 10 lat i milion grzywny. Myślicie, że nie pomoże? Może trzeba będzie rok - dwa się pościskać w więzieniach, ale potem ilość przestępców zmaleje jak wypłata po komunii. Żaden autorytet-... po fakultetach, nie wciśnie mi że, wymiar kary nie działa odstraszająco. Spróbujcie,a zobaczycie że mam rację.
~obywatel 10-05-2014 16:44
a czy nasza drogówka zgodnie z prawem o ruchu drogowym dokonuje kontroli w zatoce przystankowej przy ul. JP II? co jak co ale znajomości kodeksu drogowego wymagałbym od policjantów ruchu drogowego - internauci róbcie zdjęcia jak "alfa" stoi na chodniku przy przystanku a pan w białej czapce zatrzymuje pojazd i prowadzi kontrolę w zatoce a autobus mzk nie ma gdzie wjechać - może jelonka zajmie się tym tematem....
~pl.,.. 10-05-2014 17:14
Debata- śmiech na sali .
rymcycymcy 10-05-2014 17:23
Spotkają się drogowe ślimaki, aby upewnić się w swej nieomylności ...oraz zastanowić w jaki sposób sprowadzić sprawnych kierowców do swojego poziomu ! :) ...tak, by nie czuli się gorsi ! :)
~szofer 10-05-2014 18:18
Ależ tak ! Potrzebna taka narada tylko czas niefortunny godz.16-17 jak ludziska z pracy będą wychodzić.Krytycy proszę zacząć poruszać się po mieście zgodnie z zasadami ruchu zobaczycie ilu będziecie mieć wrogow!
~eco 11-05-2014 11:05
Durni politycy i ich narzędzia /policjanci/ powinni pogadać o tym problemie z fachowcami. Z socjologami i psychiatrami. JEDNOSTKA nienawidzi ograniczeń. Niestety, na drodze musimy stosowac sie do nich w imię przetrwania. Problem tkwi w tym jak opanować elementy wystające poza nawias ogólnie przyjętej normy? Dla wielu przepis jest po to, żeby go łamać. Fotoradary i ich ludzkie namiastki polujące na LUDZI w miejscach SZTUCZNYCH i BEZSENSOWNYCH OGRANICZEŃ są przyczyną podejmowania prób walki z d...lizmem władzy! Ustawcie wszystko NA GŁOWIE, a wasz "trud" stanie się niepotrzebny!
~eco 11-05-2014 11:15
Przyczyną większości zdarzeń drogowych są zachowania "niedzielnych" kierowców w ruchu miejskim. Dlaczego więc "niebiescy" ewakuują sie swoimi "alfa-romeo" na rogatki i tam na długich, prostych odcinkach dróg wlotowych i wylotowych polują na kierowców? Dlaczego od lat nie widziałem gliniarza w okolicach przejścia dla pieszych na ul.Bankowej, gdzie lawirowanie pieszych między samochodami jest normą? dLaczego ul.Wolności jest miejscem masowych polowań? W miarę szeroka, prosta i w zasadzie na niektórych odcinkach bezpieczna.wiem. Chodzi o zawieszenia "alf", bo inne ulice są dla nich nieprzejezdne ...Polskie piekło.
rymcycymcy 11-05-2014 11:46
Wszystkie ograniczenia, którym podlegamy na drogach są efektem pracy inżynierów ruchu drogowego, którzy pomimo wykształcenia i narzędzi którymi dysponują ...popełniają niezliczoną ilość idiotyzmów ! :) ...wynika to z prostej przyczyny ...autorzy przepisów jedyną trasę jaką mają do pokonania to urząd - chałupa - market - i z powrotem ! :)
~alexpand52 11-05-2014 12:07
Potrzebna debata o bezpieczeństwie w ruchu powietrznym. Istnieje duże prawdopodobieństwo że Kaczor I Smoleński znowu przegra wybory.
~gieldowicz 11-05-2014 14:03
Dlaczego dziś nikt nie patrolował przejazdu w Cieplicach masa ludzi ,gielda a burdel bo zagarnęli jedno przejście .
~ 11-05-2014 19:54
Najpierw trzeba doprowadzić drogi do dobrego stanu a potem rozmawiac o bezpieczenstwie ale u nas bezpieczenstwo polega na łapaniu na fotoradar i tyle w temacie.
~ 11-05-2014 23:14
rozbudowywać kolej a nie drogi wtedy będzie o wiele mniej uczestników drogi i po problemie
~ 12-05-2014 3:05
Zakaz wjazdu dla wszystkich wieśniaków z DW na rejestracjach na rogatkach Jeleniej Góry i nie ma lepszego sposobu na zwiększenie bezpieczeństwa w mieście.
~szofer 12-05-2014 7:22
Kierowcy to jedna strona medalu a druga to bezmyślność ,nieudolność zarządzających ruchem i sygnalizacją w mieście i niezrozumiały upór ratusza we wprowadzaniu innowacji i udoskonaleń .

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Informacja wojewody w sprawie koronawirusa

Koniec prac przy ul. Jagiellonów

Czyżby Andrzej Duda?

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
469
Tak
47%
Nie
39%
Nie wiem
13%