MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Bezpieczeństwo ponad barierami

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 15 kwietnia 2010, 8:19
Aktualizacja: 8:20
Autor: Angela
Fot. Angela
Jak zachować się w sytuacji zagrożenia tłumaczyła uczniom Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych przy ulicy Grottgera asp. Danuta Razmysłowicz, która spotkała się z dziećmi w ramach realizacji policyjnych programów prewencyjnych.

Zagadnienia dotyczyły bezpiecznej drogi do szkoły, zamykania drzwi przy wychodzeniu z mieszkania, zachowania się w domu, kiedy dziecko jest samo bez opieki osób dorosłych. Poruszone zostały też zagrożenia wynikające z obsługiwania przez nieletnich urządzeń elektrycznych – mówi asp. Danuty z Razmysłowicz. – Uwrażliwiamy dzieci na takie sytuacje. Zwracaliśmy również uwagę, by nie zażywały same lekarstw.

Policjantka wyjaśniła także zasady powiadamiania za pośrednictwem telefonów alarmowych 997 i 112. – Telefon 997 jest telefonem pogotowia policyjnego i nie można na niego dzwonić dla żartu – przestrzegała prelegentka.

Całości przysłuchiwał się Jarosław Branicki z Państwowej Inspekcji Pracy w Jeleniej Górze, który od lat prowadzi działania prewencyjne na rzecz poprawy i bezpieczeństwa dzieci, głównie na wsi. Na przyszły tydzień zaplanował pogadankę w Zespole Szkół i Placówek Specjalnych przy ulicy Grottgera na temat zagrożeń zarówno poruszonych przez policję, jak i chorób odzwierzęcych oraz zagrożeń wynikających z pobytu podczas wakacji na wsi.

– O bezpieczeństwie mówimy codziennie. Jest to podstawa naszego funkcjonowania ze względu na to, że uczniowie niepełnosprawni intelektualnie biorą udział w codzienności, codziennym życiu miasta czy wsi. Wszystkie wiadomości, w jakie wyposażamy naszych uczniów, gwarantują im bezpieczeństwo, albo przynajmniej je zwiększają – mówi Małgorzata Łasek – Dowiat, wicedyrektor Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych w Jeleniej Górze,

Wszystkie dzieci uczestniczące w spotkaniu otrzymały również odblaskowe kamizelki od Fundacji "Jeleniogórska akcja - bezpieczna droga", które przekazał prezes fundacji, Mariusz Synówka. Spotkanie w placówce specjalnej odbyło się w ramach akacji o nazwie„Bezpieczna droga do oraz ze szkoły i przedszkola” oraz „Przedszkolak pod parasolem policji” i „Nie daj się uzależnieniom, wszelkim zagrożeniom”.

Ogłoszenia

Czytaj również

PiS apeluje do mieszkańców

Milczy dzwon zegarowy

Parkowanie z legendami

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~Aldi 15-04-2010 13:14
Od lat marzę abym doczekała czasów ,gdy kamizelki będą dostępne w kioskach,sklepikach,marketach i stacjach benzynowych za symboliczną złotówkę.A przede wszystkim w szkołach ,bo z tego miejsca wynosimy mądrość i wiedzę o bezpieczeństwie.Uczulmy na to wszystkich,którym zależy na naszym bezpieczeństwie.Będzie bezpieczniej kiedy będziemy widoczni.To wcale nie OBCIACH,jak mawiają młodzi.Większym dla nich obciachem może być tragiczny widok zmasakrowanych zwłok.Dotrzyjmy do ich świadomości właśnie w ten sposób.Wizualnie

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Bilety MZK też podrożeją?

Apel mieszkańców ulicy Tabaki

Dużo drożej za śmieci

Większość uczniów dostała się do szkół

Dachowanie audi

Sonda

Czy mnożenie rządowych programów plus ma sens?

Oddanych
głosów
323
Tak
24%
Nie
73%
Nie mam zdania
2%