MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Bezpieczeństwo ponad barierami

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 15 kwietnia 2010, 8:19
Aktualizacja: 8:20
Autor: Angela
Fot. Angela
Jak zachować się w sytuacji zagrożenia tłumaczyła uczniom Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych przy ulicy Grottgera asp. Danuta Razmysłowicz, która spotkała się z dziećmi w ramach realizacji policyjnych programów prewencyjnych.

Zagadnienia dotyczyły bezpiecznej drogi do szkoły, zamykania drzwi przy wychodzeniu z mieszkania, zachowania się w domu, kiedy dziecko jest samo bez opieki osób dorosłych. Poruszone zostały też zagrożenia wynikające z obsługiwania przez nieletnich urządzeń elektrycznych – mówi asp. Danuty z Razmysłowicz. – Uwrażliwiamy dzieci na takie sytuacje. Zwracaliśmy również uwagę, by nie zażywały same lekarstw.

Policjantka wyjaśniła także zasady powiadamiania za pośrednictwem telefonów alarmowych 997 i 112. – Telefon 997 jest telefonem pogotowia policyjnego i nie można na niego dzwonić dla żartu – przestrzegała prelegentka.

Całości przysłuchiwał się Jarosław Branicki z Państwowej Inspekcji Pracy w Jeleniej Górze, który od lat prowadzi działania prewencyjne na rzecz poprawy i bezpieczeństwa dzieci, głównie na wsi. Na przyszły tydzień zaplanował pogadankę w Zespole Szkół i Placówek Specjalnych przy ulicy Grottgera na temat zagrożeń zarówno poruszonych przez policję, jak i chorób odzwierzęcych oraz zagrożeń wynikających z pobytu podczas wakacji na wsi.

– O bezpieczeństwie mówimy codziennie. Jest to podstawa naszego funkcjonowania ze względu na to, że uczniowie niepełnosprawni intelektualnie biorą udział w codzienności, codziennym życiu miasta czy wsi. Wszystkie wiadomości, w jakie wyposażamy naszych uczniów, gwarantują im bezpieczeństwo, albo przynajmniej je zwiększają – mówi Małgorzata Łasek – Dowiat, wicedyrektor Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych w Jeleniej Górze,

Wszystkie dzieci uczestniczące w spotkaniu otrzymały również odblaskowe kamizelki od Fundacji "Jeleniogórska akcja - bezpieczna droga", które przekazał prezes fundacji, Mariusz Synówka. Spotkanie w placówce specjalnej odbyło się w ramach akacji o nazwie„Bezpieczna droga do oraz ze szkoły i przedszkola” oraz „Przedszkolak pod parasolem policji” i „Nie daj się uzależnieniom, wszelkim zagrożeniom”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Patrole na cmentarzach

Powstaje taras widokowy na Szrenicy

Inwestycja w zieleń

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~Aldi 15-04-2010 13:14
Od lat marzę abym doczekała czasów ,gdy kamizelki będą dostępne w kioskach,sklepikach,marketach i stacjach benzynowych za symboliczną złotówkę.A przede wszystkim w szkołach ,bo z tego miejsca wynosimy mądrość i wiedzę o bezpieczeństwie.Uczulmy na to wszystkich,którym zależy na naszym bezpieczeństwie.Będzie bezpieczniej kiedy będziemy widoczni.To wcale nie OBCIACH,jak mawiają młodzi.Większym dla nich obciachem może być tragiczny widok zmasakrowanych zwłok.Dotrzyjmy do ich świadomości właśnie w ten sposób.Wizualnie

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wybory: Zwycięstwo PiS

Brama do parku nadal zamknięta  

Akt oskarżenia dla sprawców tragedii

Spór o edukację seksualną

Radny KO: Szyszko już, a kiedy reszta?

Sonda

Dla piratów drogowych, jak w Estonii, zamiast mandatu godzinny postój. To dobry pomysł?

Oddanych
głosów
291
Tak
55%
Nie
36%
Nie wiem
8%