MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Bezpieczeństwo podczas jazdy samochodem

Wiadomości: Kotlina Jeleniogórska
Piątek, 21 października 2005, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 13 lutego 2006, 12:30
Autor: Oficer prasowy KMP w Jeleniej Górze kom. Edyta Bagrowska
   Policja Jeleniogórska od 21 października br., aż do zakończenia zaplanowała akcję prewencyjną zwiększającą bezpieczeństwo turystów i innych zmotoryzowanych uczestników ruchu drogowego, w tym kierowców Tirów pod nazwą "Bezpieczeństwo podczas jazdy samochodem".

     Działaniami tym objęta została cała droga krajowa nr 3 przechodząca przez cały powiat jeleniogórski od Radomierza po przejście graniczne w Jakuszycach. Polegają on na tym, że policjanci dotrą do wszystkich właścicieli parkingów, obiektów hotelowych, stacji paliw przy tych drogach i będą promować bezpieczne zachowania. Wskażą, jaką rolę odgrywa sam kierowca czy turysta odwiedzający nasz region. Zachęcamy właścicieli obiektów hotelowych, stacji paliw do tworzenia przyjaznych parkingów, tzn. parkingi nieoświetlone -oświetlić, tam gdzie brak jest ogrodzenia -ogrodzić. W sytuacjach możliwych inicjujemy zamontowanie monitoringu. W tym celu przygotowaliśmy ulotkę prewencyjną w opracowaną w trzech językach, tj. niemiecki, angielski, francuski zawierającą porady bezpiecznego korzystania z dróg, promujemy również dbałość samych uczestników o swoje bezpieczeństwo osobiste i mienie. Przedmiotową ulotkę otrzymają je właściciele miejsc noclegowych, stacji benzynowych i parkingów, jak również sami turyści.

     W opracowaniu tym znajdują się porady ja unikać zagrożeń podczas podróży między innymi:
- w czasie przygotowań do podróży zaplanować trasę i czas przejazdu;
- wybierać drogi główne, a unikać dróg bocznych słabo lub w ogóle nie znanych;
- zaplanować wyjazd w godzinach dziennych, gdyż w nocy kierowca jest zmęczony, a przez to podróż jest mniej bezpieczna;
- zaplanować miejsca na odpoczynek. Najlepiej zatrzymać się w miejscach uczęszczanych, gdzie są zorganizowane miejsca parkingowe. Może to być stacja benzynowa, czy parking strzeżony.
- najbezpieczniejszym miejscem do parkowania jest garaż lub parking strzeżony. Jeżeli pojazd zaparkowany jest w innym miejscu należy zwrócić uwagę, aby było oświetlone, nie zasłonięte zaroślami lub zabudowaniami.
- nie zostawiać w samochodzie na widocznym miejscu wartościowych przedmiotów, które mogą być przyczyną włamania do pojazdu. Cenne przedmioty należy schować do bagażnika.

     Sądzimy, że nasze działania przyniosą wymierne efekty w postaci ograniczenia przestępstw, gdzie ofiarami są turyści bądź kierowcy, którzy z racji wykonywanego zawodu odwiedzają nasz powiat.

Ogłoszenia

Czytaj również

Wsparcie strajkujących

Wyniki budżetu obywatelskiego pod Szrenicą

Wsparcie na projekty dla niepełnosprawnych

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~ble 21-10-2005 12:35
Dlaczego ulotka będzie tylko po angielsku, niemiecku i francusku? To po polsku już nie potrafią?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Więcej na zabytki

ZNP zaprasza na "czarny marsz"

Nowa posada dla radnej

Protest oświaty

Radosnych świąt!

Sonda

Czy wszystkie torby foliowe powinny być płatne?

Oddanych
głosów
464
Tak
66%
Nie
31%
Nie wiem
3%