MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 13 sierpnia
im. Diany, Heleny

Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 19 lutego 2008, 15:45
Aktualizacja: 16:51
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Jak wypoczywać bez obaw o agresję ze strony przestępców i jak korzystać z komunikacji miejskiej, aby nikomu nie stała się krzywda. Tego dowiedziały się we wtorek dzieci i młodzież ze świetlicy środowiskowej w Szklarskiej Porębie podczas odwiedzin Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Jeleniej Górze.

O bezpiecznych zachowaniach opowiadali młodym ludziom, którzy zaczęli drugi tydzień zimowego odpoczynku, mł. asp. Danuta Razmysłowicz oraz mł. insp. Grzegorz Rybarczyk ze straży miejskiej.

– Niedawno mieliśmy interwencję, kiedy policję wezwał bardzo młody mieszkaniec miasta. Był zaniepokojony, że ktoś się kręci w korytarzu. Rodziców nie było w domu – mówiła D. Razmysłowicz. – Okazało się, że intruz był złodziejem, na szczęście zatrzymała go policja – dodała.

To tylko ilustruje skalę zagrożenia młodzieży podczas ferii zimowych, które nie są czasem odpoczynku dla przestępców. Goście dowiedzieli się o metodach ich działania. Mundurowi uczulali słuchaczy, aby byli jak najmniej ufni dla osób obcych. Zwłaszcza, kiedy coś oferują: podwiezienie samochodem lub słodycze. – Dziś przestępcy nie wyglądają tak, jak jakieś zbiry. To często na pozór bardzo kulturalni i dobrze wychowani ludzie, którzy starają się uśpić czujność ofiar – tłumaczyła mł. asp. D. Razmysłowicz.

Młodzi szklarskoporębianie poznali także tajniki komunikacji miejskiej w Jeleniej Górze. W klimat wprowadził ich Daniel Błażków z MZK, który przedstawił film edukacyjny oraz służył gościom za przewodnika po zajezdni przewoźnika. Można też było skorzystać z uprzejmości sierż. Michała Góździa, dzielnicowego rewiru Pierwszego Komisariatu Policji w Jeleniej Górze, który zaprosił dzieci do „odwiedzin” w radiowozie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Sołectwa kupują defibrylatory

Śmierć na żwirowni

Będzie skwer przy Kamieniu Walońskim

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~_rymcycymcy____ 19-02-2008 19:38
Warto obejrzeć fotki, kilka jest całkiem fajnych, a kilka zabawnych. Polecam zdjęcie długorękiego pracownika MZK (4) ;) A przy okazji odrobina prywaty ...pozdrowienia dla Danusi ...kopę lat !!! ...możnaby powiedzieć ;)))
zloty666 19-02-2008 20:56
Brawo ! ! ! Nauki nigdy za wiele, a jak prowadzona jest w odpowiedzni sposób, to młodzierz i dzieci na dłużej ją zapamiętają ! ! ! Przy okazji pozdrowienia dla sąsiada :)
~do rumcycymcy 19-02-2008 22:06
No już widać skad ta nienawisć do Policji. Sam był chyba Milicjantem, albo w Ormo był. Pewnie za wykonywanie obowiązków pod wpływem kazali sie zwolnic, teraz trzeba wykazywać jacy to nie dobrzy
piipi 19-02-2008 23:44
...to ZDJECIE NR.4 - zostalo zrobione z tz.perspektywy zaby,czyli spojrzenie z dolu.Osobiscie robilam z tej perspektywy zdjecia "czegos" i tez wyszlo....takie dlugie !.
~fotograf 21-03-2008 19:19
<i> pokaż Pan swoje, to pogadamy :-) </i>

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Spotkali się przy grobie ppłk. Eugeniusza Głowacza

Więcej bobrów na jeleniogórskim Zabobrzu

Mieszkańcy chcą miododajnego skweru

Czytelniczka: drogo i brudno

Jubileuszowy bieg w Szklarskiej Porębie

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
697
Tak
38%
Nie
56%
Nie wiem
6%