MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 14 sierpnia
im. Maksymiliana, Alfreda

Bezpieczeństwo i integracja na półkoloniach w MDK

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 2 lipca 2014, 8:15
Aktualizacja: 9:30
Autor: Org
Fot. Organizator
Pierwsze dni półkolonii zorganizowanych w Młodzieżowym Domu Kultury w Jeleniej Górze już za nami. Świetnie bawi się na nich 55 dzieci. Poniedziałek i wtorek (30.06 – 01.07) były dniami integracji i bezpieczeństwa, a już dzisiaj (2.07) organizatorzy zaplanowali wycieczkę turystyczno–krajoznawczą do Siedlęcina, połączoną ze zwiedzaniem Wieży Rycerskiej oraz spacerem na „Perłę Zachodu”. Najmłodsi uczestnicy półkolonii pójdą natomiast do kina na film „Krecik i mały zajączek”.

- Od początku tygodnia uczestnicy podzieleni na trzy grupy wzięli udział w warsztatach związanych z bezpieczeństwem, które bardzo ciekawie poprowadził Grzegorz Rybarczyk ze Straży Miejskiej w Jeleniej Górze. Ponadto wychowawcy poszczególnych grup przygotowali zajęcia plastyczne, muzyczne i taneczno-ruchowe, które pobudzały wyobraźnię dzieci, wyzwalały kreatywność przy okazji znakomicie integrując wszystkich uczestników – informują organizatorzy.

We wtorek, w ramach kontynuacji tematyki związanej z bezpieczeństwem, uczestnicy półkolonii mieli możliwość spotkać się z aspirant Danutą Razmysłowicz z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze. Pani aspirant w czasie prelekcji uwrażliwiła dzieci na przestrzeganie bezpieczeństwa w czasie wakacji. Oba spotkania cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem uczestników półkolonii. Po prelekcji wychowawcy zaprosili dzieci na pyszne lody.

Ogłoszenia

Czytaj również

"Parkingi" (wciąż) na chodnikach

Parking na... przejściu

Narodziny gnu białobrodych we wrocławskim zoo

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~gluś 2-07-2014 10:02
super i miłych wakacji dzieciaczki
~ 2-07-2014 17:02
Dobrze, że redakcja nauczyła się w końcu, że wieża jest Rycerska, a nie książęca. Odporność na wiedzę historyczną naprawdę nie popłaca.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Czytelniczka: drogo i brudno

Rondo już niebawem

Bardzo słabe wyniki matur

Środowisko LGBT ze wsparciem KOD–u

Ma grzmieć, padać i mocno wiać

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
828
Tak
37%
Nie
58%
Nie wiem
6%