MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 13 lipca
im. Małgorzaty, Henryka

Bezmyślny atak na szyby

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 12 marca 2007, 0:00
Autor: TEJO
Pięciu wyrostków rzucało w niedzielę kamieniami w budynek przy ulicy Jasnej.

Wandali zauważył patrol straży miejskiej. Na widok mundurowych nieletni zaczęli uciekać. Trzem się to udało. Dwóch przy ulicy Drucianej złapali strażnicy.

– Wandali doprowadzono na miejsce zdarzenia w celu przeprowadzenia rozeznania co do rozmiaru zniszczeń – informuje mł. insp. Grzegorz Rybarczyk, rzecznik prasowy SM.
Świadkowie potwierdzili, że zatrzymani nieletni są sprawcami dewastacji. W kamienicy uszkodzono szyby w oknach na piętrach i na poddaszu.

Wartość szkód wyrządzonych przez małolatów jest szacowana. Ustalane są także pozostali wandale, którzy niszczyli kamienicę. Złapanych odwieziono na komisariat policji. Tam ustalono tożsamość chuliganów. Są to Grzegorz G. oraz Mateusz J. z Jeleniej Góry.
Obaj sprawcy zostali przekazani pod opiekę rodzicom. Ci nie uchylą się od odpowiedzialności zapłacenia za szkody wyrządzone przez ich „pociechy”. Policja próbuje namierzyć pozostałą chuligańską trójkę.

Ogłoszenia

Czytaj również

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

Policyjna akcja "Pieszy"

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Komentarze (13) Dodaj komentarz

~miesiek jga 12-03-2007 10:12
Po raz któryś przekonuję się jak istotną rolę pełni w naszym mieście Straż Miejska. Nasza Policja boryka się z brakami kadrowymi, tudzież z innymi swoimi problemami, przyjeżdża tylko na wezwanie do wypadków, lub interweniuje w poważnych sprawach, a na ulicach patroli nie widać od dawna. Tymczasem mieszkańców miasta trapią na codzień drobne, ale uciążliwe dla nas sprawy, pijak pod oknem, sąsiad zaśmiecający podwórko, małolat pijący alkohol w parku, złodziejaszek na parkingu czy w sklepie, wandal wybijający szyby itd.itd. W każdym z tych wypadków dzwonimy i wzywamy Straż Miejską, bo Policja często odmawia.Prystrom ,Sajnog i spółka chyba mieszkali na Marsie, a nie w Jeleniej Górze skoro optowali za likwidacją Straży Miejskiej.Złodzieje, wandale, ćpuny,pijacy i innej maści element mieliby pole do popisu, jednak przyzwoici i spokojni mieszkańcy musieliby się chyba z Jelonki wyprowadzić.Podziękowania dla Straży Miejskiej, czujemy się przy Was bezpieczniejsi, a narzekają na Was rozwydrzone małolaty, oraz ci którym swoją pracą dopiekliście.
~mesjah 12-03-2007 11:11
to ze straz sie przydaje to wina tego ze policja mało robi,straz by nie byla potzrebna ale jest!!!,rzeczywiscie to fakt ale straz nie ma praw takich jak policja,wiec i tak musza po zlapaniu dzwonic po policje,bo sami nie wiele mogą...a to czego tak naprawde potrzeba to lepszej kadry nauczycielskiej,wiekszej ilosci specjalistycznych osrodków,wzorców,odpowiedzialnosci rodzicielskiej,leczyc nalezy przyczyne a nie tylko regulowac skutki...
~właściciel sklepu 12-03-2007 11:15
W ubiegłym miesiącu do mojego sklepu wcentrum włamano sie wybijając szybę wystawową sprawcy nie weszli do środka tylko zabrali część ekspozycji , jak sie dowiedziałem było to kolejne takie zdarzenie a po nim kilka następnych . Niestety o tym policja nie informuje na łamach Jelonki. Czy gdybyśmy wiedzieli co się naprawdę dzieje w naszym mieście to spali byśmy spokojnie . Dodam tylko że w moim przypadku błyskawicznie zadziałała firma ochroniarska stąd wartość skradzionych towarów znikoma , najwięszy problem to wymiana szyby zabezpieczenie sprzątanie itp. A podobno plac Ratuszowy jest monitorowany dlaczego nie ujęto sprawcy? Dlaczego brak patroli?
~Słonko 12-03-2007 12:21
Ja mieszkam pod bramą wojanowską, niby taaaakie centrum miasta. Owszem widać patrole, ale co z tego, skoro jakimś idiotom zawsze uda się wybić szybę to tu, to tam w okolicznych sklepach... A o trzeciej w nocy przecież tak mało ludzi chodzi, którzy drą swe mordki w niebogłosy. Więc chyba nie trudno jest takich złapać??
~Jeśli 12-03-2007 17:24
Jeśli rewirowy centrum cały czas wozi swoje 4 litery w samochodzie to nic nie widzi i nic nie słyszy co sie tam dzieje.Jak znam życie to patrol który złapał tych wandali na pewno nie był zmotoryzowany tylko pieszy. W nocy jeśli patrol SM jedzie z pozamykanymi szybami i włączoną muzą na full to kogo mają dostrzec i usłyszeć? No ale trzeba przyznać, że tym razem należą im sie brawa. Jak trzeba chwalić to tak by było za co a jak przyłożyć to też nie za darmo.
~Do właściciela sklepu 12-03-2007 18:23
Jest cos takiego jak rzecznik prasowy Policji. Jak chcesz to możesz tam zadzwonić lub przyjść to Ci wszystko opowie co się działo przez ostatnią dobe. Wszystkiego nie będą publikować bo zajeło by to miejsca więcej niż cała Jelonka. A pozatym to jak się ma sklep to trzeba się liczyć z ryzykiem i nie myśl że Policjant czy Strażnik Miejski będzie stał przy Twoim sklepie całą noc i pilnował !
~Hej Słonko 12-03-2007 18:28
Kto mi zabroni drzeć mordki w nocy ? Jak mnie złapią to co mi zrobią, jeszcze prawo nie zabrania darcia ryja. No chyba że ktoś zgłosi zakłócenie ciszy nocnej, ale żeby zgłosić to trzeba podać swoje dane no i wtedy zaczyna się problem bo nikt nie chce się ujawniać. Ale do powiedzenia na forum ma dużo. Mieszkasz pod bramą Wojanowską ale pewnie na Policje podajśc swoje dane nie zadzwoniłaś ani razu. Strach czy co ......???
~do 17.24 - Obserwator forum Zwolennik Straży 12-03-2007 19:26
Zmień styl. Te twoje "4 litery" co jakiś czas pojawiają się w rożnych komentarzach w Jelonce dotyczących Straży Miejskiej. Coś mi się wydaje, że ten rewirowy i jeszcze jeden który tak często jest wymieniany - Zabobrze, to albo zaszedł ci za skórę, albo ci się podobają, ale nieśmiałość nie pozwala ci na bezpośredni kontakt z nimi. Spoko strażnicy jak sądzę , nie z takimi jak ty wybrykami mieli kontakt to i tobie poświęca parę minut. Wysłuchają. Wyładujesz sie, wyżalisz. Będzie lepiej. Tak na marginesie mieszkam w Jelonce 25 lat i za bardzo nie wiem kto jest gdzie rewirowym w straży. To potwierdza moja tezę, że czujesz jakiś uraz do chłopaków. Co do głośnej muzyki w nocy w samochodach straży. Hmmm... Wyobrażam sobie jak śledzisz całodobowe wszystkie pojazdy strażników. Co do interwencji to był patrol zmotoryzowany. Wystarczy, że przeczytasz uważnie informację Jelonki. Potraktuj to jak taki mały sprawdzian twojej inteligencji.
~do miesiek jga 12-03-2007 19:58
...dlatego wlasnie powinno sie wspierac funduszem policje a nie straz miejska, zeby kazdy lapserdak od a do z zostal zalatwiony przez jedna sluzbe, a nie z raczki do raczki a czas leci. Policja + sady 24 godz i sprawa zalatwiona!
~Do 19:58 12-03-2007 20:37
To proponuję zlikwidować dozorców i służby dozoru obiektowego np. ochroniarzy i za wszystko obciążyć Policję. Wtedy to już na pewno" niedouczony wynalazco" będziemy mieli do czynienia z monopolem jednej instytucji. Czy ty wiesz w ogóle co to jest SYSTEM a nie monopol w zarządzaniu bezpieczeństwem? I dlaczego jednym z najważniejszych elementów tego systemu nie są instytucje które go tworzą lecz społeczeństwo? Pomyśl zanim się wypowiesz bo widać, że nie wiesz o czym mówisz.
~17.24 - Policjant 12-03-2007 21:01
Jeśli dobrze "strzelam" co do dzielnicowego to życzyłbym sobie wielu takich jak ten w straży. Ma jaja.Gryzie jak rasowy pies.Poza tym zawsze możesz wystartować do straży czy też policji i zostać dzielnicowym i wozić swoje 4 litery. Jak zostaniesz oczywiście "rewirowym" skąd te słowo ? Chyba chcesz zmylić trop.
~miesiek jga 12-03-2007 21:01
Do wpisu Z 19:58 Pozwolę sobie nie zgodzić się z Tobą. Zwiększenie funduszy policji oraz zwiększenie obsady nie spowoduje,że policja będzie zajmować się głupstwami. Każda z tych instytucji została powołana do innych zadań i każda swoje zadania wykonuje. I tak powinno być - Straż zajmuje się zapewnieniem porządku na terenie gminy, a Policja zapewnieniem bezpieczeństwa. Dlatego właśnie obie instytucje są potrzebne, bo obie służą mieszkańcom.
~Do obserwatora Forum zwolennika Straży 12-03-2007 21:21
Wcale nie jestem przeciwnikiem Straży Miejskiej. Jest to jednostka która dużo dobrego dla miasta robi i służy pomocy Policji. Ale sam przyznasz że nie wszyscy tam pracujący zasługują na same pochwały.A ten rewirowy czteroliterowiec to czasami przesadza swoją postawą i obwożeniem się po centrum. Ludzie to widzą i na ulicy głośno o tym mówią. A ja mam odwagę o tym pisać. A ten z Zabobrza to mocny jest w gadce na spotkaniach z mieszkańcami tam to już Policjant mało znaczy, a tak wcale nie jest. Przecież Policja też coś robi na Zabobrzu i jest ich tam więcej. Co do podobania się to wolę płeć odmienną ale jak widzę to ty masz z tym kłopoty.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Cieplickie place

Bobry na Zabobrzu

Trasy rowerowe w Złotoryi

JBO: Ogrodzenie boiska w Parku Norweskim

Frekwencja dopisała. Będzie skatepark?

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
604
Tak
46%
Nie
41%
Nie wiem
13%