MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Bezkrwawe łowy

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 9 lutego 2007, 0:00
Autor: TEJO
Fot. Dariusz Gudowski
Pięćdziesiąt pięć barwnych fotografii przedstawiających portrety 40 gatunków ptaków to najnowsza wystawa w Muzeum Przyrodniczym.

Zdjęcia są dziełem braci Krzysztofa i Marka Martinich z Wrocławia, z wykształcenia i zamiłowania ornitologów. Ich pasja pochodzi jeszcze z lat dzieciństwa.

– Dziś są uznanymi fotografikami ptaków. Stosują zarówno tradycyjną technikę fotografii analogowej jak i digiscoping, czyli technikę fotografii cyfrowej z zastosowaniem lunety. Dzięki temu mogą fotografować nawet niewielkie ptaki z dużej odległości nie przeszkadzając im i nie płosząc ich – informuje Andrzej Paczos, dyrektor Muzeum Przyrodniczego.

Krzysztof Martini zawodowo zajmuje się fotografią, natomiast Marek jest nauczycielem biologii w jednym z wrocławskich liceów.
Na bezkrwawe ptasie łowy jeżdżą głównie w dolinę Odry oraz nad zbiornik w Mietkowie. Często penetrują inne zakątki Polski, a także ptasie skupiska za granicą.

Fascynujące fotografie będzie można oglądać w Muzeum Przyrodniczym do 15 kwietnia. To znakomite uzupełnienie stałej ekspozycji, która prezentuje wypchaną muzealną kolekcję ptaków z całego świata.

Ogłoszenia

Czytaj również

Zamknięty szlak przez Czeską Kładkę

Giną woreczki na psie odchody

Próbował zdjąć blokadę z koła

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~DiMaX 9-02-2007 21:43
Bylem tam i dużo się dowiedziałem. Warto było <hehe> :P

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wielkie cięcia na Polanie Czarownic

Wszczęto śledztwo w sprawie KPR–u

O świetlicy mogą pomarzyć?

Kiedy nasze jelita idą w zaparte

Szklane obrazy na warsztatach w GOK

Sonda

Czy mnożenie rządowych programów plus ma sens?

Oddanych
głosów
870
Tak
21%
Nie
76%
Nie mam zdania
3%