MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Bezkrólewie u „Samych swoich”

Wiadomości: Region Jeleniogórski
Środa, 28 maja 2008, 7:56
Aktualizacja: 7:56
Autor: Mar
Fot. Archiwum
Trzeci tydzień trwa powołanie komisarza w Lubomierzu, gdzie 11 maja odwołano w referendum burmistrza Wiesława Bobrowskiego i jego zastępcę Artura Mazura.

Po kilku dniach spekulacji wojewoda dolnośląski wskazał na stanowisko osoby pełniącej funkcję burmistrza, Wiesława Ziółkowskiego, emerytowanego nauczyciela i radnego powiatowego. I zapadła cisza.

W gminie mija trzeci tydzień bez osoby która mogłaby podpisać przelewy, faktury. Wypłat nie dostali urzędnicy, gminny ośrodek pomocy społecznej nie wypłaca zasiłków, bo nie ma pieniędzy na koncie. Z jego pomocy korzysta 600 osób w gminie.

Decyzję o nominacji komisarza podpisuje osobiście premier Donald Tusk, ale jak się dowiedzieliśmy w biurze prasowym kancelarii premiera, wniosek jeszcze tam nie dotarł.

Po kilku telefonach dowiaduję się w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji, że dokumenty trafiły w poniedziałek na biurko wiceministra Tomasza Siemionaka. Ten ma niezwłocznie podpisać dokumenty i przekazać je do kancelarii premiera.
Stamtąd po podpisaniu do wojewody dolnośląskiego a stamtąd akt nominacji zostanie dowieziony do Lubomierza i wręczony Wiesławowi Ziółkowskiemu.

Dlaczego trwa to aż trzy tygodnie, nie potrafił powiedzieć nikt. - Do końca tego tygodnia dokumenty na pewno trafią na miejsce - zapewniła Monika Chomiuk z biura prasowego kancelarii premiera.

Ogłoszenia

Czytaj również

Wizyta gości z Chin i... wpadka

"Czyste Powietrze" – nabór wniosków  

Jest szansa na miliony

Komentarze (4) Dodaj komentarz

piipi 28-05-2008 10:55
..~" Sad sadem ..a sprawiedliwosc musi byc..po naszej stronie ".~Komedia w Lubomierzu trwa,bo Sami swoi" tam kiedys przybyli.
~w-jak 28-05-2008 12:59
Referendum łatwo przeprowadzić - ale co dalej i co się z odwołaniem władzy wiąże to "Sami swoi" nie pomyśleli?
~neutralny obserwator 28-05-2008 19:03
Czy to sami swoi nie pomyśleli? Nie powiedział bym taka klika mataczy zebrała się , grupa ludzi nie mających pojęcia o normalności władza władza i władza tacy ludzie nie mogą piastować stanowisk znam tych ludzi osobiście jest to dla mnie szok jak Wiesława zmieniła władza pozbył się swojej osobowości tak jak by był w jakiejś sekcie chory katecheta może go tak przerobił bo nawet w Kamiennej nie poniósł odpowiedzialności ponieważ nie umie realnie ocenić rzeczywistości,doradca i konsultant Ks.Szymek też wypędzał ludzi z parafii jak im coś nie pasuje o tych dwóch sołtyskach to tylko przemilczeć wypada jak to przysłowie mówi "daj świni rogi nie będzie ludziom drogi"dlatego nie mamy komisarza ponieważ panowie się odwołują aby zdezorganizować pracę gminy i to może trwać kilka tygodni i zdenerwuje ludzi bo nie ma decyzji finansowych gdyby byli fer i działali dla dobra gminy to z honorem by odeszli i potem dochodzili by swego jeśli tak są przekonani.Panowie są dziwni bo nasze otoczenie poparło nowe bo miało dosyć starego a oni zamiast zaprowadzić dyscyplinę wprowadzili rygor i partyjne zagrywki.Tak że PANOWIE uszanujcie tych mieszkańców gminy i nie mówię honor ale tważ zachowajcie niema takich pieniędzy aby przekupić 1500 ludzi tylko chore umysły mogą tak myśleć.Wiesiek też jeździłeś i prosiłeś ratnku idźcie zagłosować bo mogę nie mieć wcale głosów.
~BYK 28-05-2008 23:25
Tak długo to trwa bo tak rządzi Tusk i Platworma , a poseł Schetyna zamiast pracować i przspieszyć sprawę udziela tylko wywiadów.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Uczniowie dla janowickich Sybiraków

Fundamenty muszli koncertowej już gotowe

Tak w szpitalu zachował się lekarz?

Marzena Machałek o programie PiS

Jubileusz strażników miejskich

Sonda

Czy majątki żon i dzieci polityków również powinny być jawne?

Oddanych
głosów
585
Tak
80%
Nie
16%
Nie mam zdania
4%