MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 15 sierpnia
im. Marii, Napoleona

Bezdomny w bloku? Zadzwoń do SM

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 20 października 2009, 9:33
Aktualizacja: 9:34
Autor: TEJO
Strażnicy miejscy apelują do mieszkańców, aby informowali o ludziach bezdomnych, którzy spędzają noce na klatkach schodowych bloków lub kamienic.

– Takie sytuacje stanowią zagrożenie dla mieszkańców. Bezdomni, którzy nocują w takich miejscach, często piją alkohol, palą papierosy i mogą zaprószyć ogień – wyjaśnia mł. insp. Grzegorz Rybarczyk, rzecznik SM. – Z kolei Schronisko im. Brata Alberta nie przyjmie pijanych pensjonariuszy – dodaje.

– Często mieszkańcy skarżą się, że bezdomni załatwiają swoje potrzeby fizjologiczne na klatach schodowych, pozostawiają brud i nieczystości. Nie do wszystkich ludzi bezdomnych dotyczy bo są też tacy co przyjdą wyśpią się i pozostawią po sobie czysto i nie ma do nich zastrzeżeń – wyjaśnia G. Rybarczyk.

Z powyższych powodów straż zwraca się z prośbą do mieszkańców o zgłaszanie przypadków przebywania bezdomnych na klatkach schodowych. – Każde zgłoszenie będzie sprawdzone i zostaną podjęte stosowne kroki do tych osób, które swym zachowaniem będą zakłócać ład i porządek publiczny – zapewnia rzecznik formacji.

Ogłoszenia

Czytaj również

Amatorka (darmowych) perfum

Kierowca zatrzymany

Wypadek w Karpaczu

Komentarze (15) Dodaj komentarz

~ 20-10-2009 9:59
Wybudowac meline dla bezdomnych i niech tam chleja
~... 20-10-2009 12:00
i na ulice będziecie ich wywalać-żeby zamarzli na mrozie? Pojeźdźcie na Ukrainę-tam zwykli ludzie bezdomnych do domów zapraszają...a tu jest jak jest...brak słów na ten artykuł . Rozumiem zagrożenie-ale ludziom trzeba pomagać-a nie sprowadzać wszystko do walki o byt-w luksusie... Jak u mnie na klatce pojawia się bezdomny pies-to dostaje michę i spanie na kocyku-człowiek sie jeszcze nie trafił-ale zapewne dostałby to samo. Pomyślcie co byście zrobili będąc bez domu? Gdzie byście poszli? Kto by wam pomógł? Straż Miejska?
~ 20-10-2009 12:15
Zaraz pojawią się komentarze, że bezdomność to wybór. A to nie zawsze tak jest. Słabsi giną w tej podróbce kapitalizmu złodziejskiego. Tylko podwyżki i podwyżki. Za nie długo to taniej będzie mieszkać w Tokio.
~opiekun byly 20-10-2009 13:47
a kierownik bednarski ile razy przebywal na terenie schromiska pijany a kierownik adamczyk zanim za przyzwoleniem kapelana jastrzebskiego zapiil sie na smierc im bylo wolno
ebee 20-10-2009 13:49
Bardzo sobie cenię Pana Grzegorza Rybarczyka, bo to człowiek z klasą jednak ten artykul kojarzy mi sie z komunikatem o odławianiu bezpańskich psów. A tu przecież chodzi o ludzi. Tak łatwo Pan Grzegorz zepchnął ich poza margines. Czy nie nazbyt pochopnie ? EBEE
~Wikusia 20-10-2009 14:50
Ten artykul jest jakos tak negatywnie nastawiony do ludzi bezdomnych.To nie jest tak, ze zawsze bezdomnosc to wybor. Czasami cos sie poprzekreca w zyciu. I co znaczy: "podejmiemy stosowne kroki"? Pewnie na bruk? czemu nie zostaly te kroki w tym artykule opisane, tylko pozostawione fantazji czytelnika?
~rzecznik. 20-10-2009 15:02
Ja nikogo nie spycham na margines. Jestem za tym aby osoby które nie mogą dostać się do schroniska niech przenocują w klatce schodowej ale to też niech będzie bezpieczne dla innych a nie jak już pisałem ale niestety nie wstawiono tekstu to podejmowaliśmy interwencję gdzie już był ogień zapruszony i na szczęście nic nikomu się nie stało. Proszę tylko o zgłaszanie a Straż Miejska nie będzie wyganiać na mróz ale mieszkający w blokach czy kamienicach ludzie też chcą bezpiecznie mieszkać. To po prostu jest apel o sprawdzanie czy tam gdzie śpią bezdomni ludzie nie jest robiona libacja czy też załatwianie potrzeb fizjologicznych.
~xxx 20-10-2009 15:40
na drzymaly 2 juz z rok bezdomny koczuje na korytarzu i nic zrobic z nim nie mozna zrobic zadne wladze nie chca mu pomoc ani sasiadom bo jak pije a prawie caly czas pije to okropny fetor jest na klatce
~asd 20-10-2009 20:46
dzwonic, dzwonic - oni wszystkim się zajmą !?????
~do 12.15 20-10-2009 22:11
I tu masz racje - jak pomysle sobie o nastepnej podwyzce czynszu w tbs, gdzie brud smrod i nie ma zarowek, to jakis dziwny skurcz bierze...
kwakwa 20-10-2009 23:45
dzwonić do nas, jak bezdomny będzie na klatce schodowej, strychu lub piwnicy, państwo powinniście, nikogo na siłę na dołek lub do schroniska wywozić nie będziemy, wyrzucać na dwór i mróz także, informacja o takiej osobie będzie potwierdzana i w takim przypadku będziemy, jak powiedział grzegorz, odwiedzać często "dzikich lokatorów' w celach kontrolnych i prewencyjnych, przypadki "ekscesów" spotkają się z naszą zdecydowaną negacją a ekstremalne skończą się w sądzie grodzkim w tzw. trybie przyśpieszonym :-|
~ 20-10-2009 23:51
straż miejska przyjedzie i zawiezie pana pijaka do szpitala,na sor.niech się inni martwią.
Cień 21-10-2009 1:15
"stosowne kroki" Rozumiem, że SM będzie im tańczyć coś wesołego by im czas umilić.
~Paulina 21-10-2009 19:06
Mieszkał u mnie w cieplicach na klatce bezdomny kiedyś i Telefony na Straż miejską nic nie pomogły dzwonili sąsiedzi i nic poszedł i na następny dzień znów przyszedł a smrut od Tego bezdomnego człowieka był niesamowity a najgorsze było to jak jadł szprotkę smrut na całą klatke .
~stanleyowsky35 23-10-2009 23:56
Najgorsze jest to, że do spania podpierdzielają wycieraczki... I potem szukaj swojej.... w windzie, lub na bloku. Niestety jestem przeciw nocowaniu lumpów na klatkach. Ale wiem, że do nocowania w Albercie nie wrócą. Mimo obietnicy...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Rowerzyści na "gazie"

Trwają porządki w Mysłakowicach

Czernow, Machałek i Obaz byli za ogromnymi podwyżkami – dla siebie

Środowisko LGBT ze wsparciem KOD–u

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
940
Tak
36%
Nie
58%
Nie wiem
6%