Wiadomości: IV-liga piłkarska
Sobota, 8 października 2011, 18:30
Aktualizacja: 0:43
Natura i piłkarze postawili trudne warunki kibicom zgromadzonym na stadionie przy ul. Złotniczej, którzy w niewielkiej liczbie około 100 osób zjawili się na IV–ligowych derbach okręgu jeleniogórskiego.

Nudne widowisko w pochmurnej, chłodnej i deszczowej aurze obejrzeli kibice biało-niebieskich, którzy liczyli na większe emocje w konfrontacji z ostatnią w tabeli - Nysą Zgorzelec. Jak się okazało zawiedli się, ale najważniejsze, że nie musieli oglądać porażki swoich ulubieńców. Jeden gol mógł zdecydowac o trzech punktach dla jednej z ekip, ale by go zdobyć trzeba stwarzać sytuacje pod bramką rywala, których w tym spotkaniu było jak na lekarstwo. Jedynie ostatnie 5 minut gry ożywiło publiczność, a nawet samych piłkarzy. Przez 3 minuty gospodarze nie mogli wznowić gry przy rzucie wolnym w środkowej strefie boiska po tym jak najpierw sędzia odroczył wykonanie stałego fragmentu karając Jurkowskiego za przepychankę w polu karnym rywali, a następnie zawodnika gości za przeszkadzanie w wykonaniu rzutu wolnego. Dopiero przy trzecim podejściu piłka poszybowała w pole karne Nysy, gdzie na rzut rożny wybił ją obrońca. Ku niezadowoleniu jeleniogórzan, sędzia nie pozwolił na rozegranie kornera i okręgowe derby zakończyły się bezbramkowym remisem.

Mimo straty dwóch punktów Karkonosze utrzymały trzecią lokatę, a rywale nie odskoczyli. W meczu na szczycie Foto-Higiena uległa Piastowi Żmigród 0:1 i do obu ekip biało-niebiescy tracą zaledwie 2 "oczka".

Karkonosze Jelenia Góra - Nysa Zgorzelec 0:0

Karkonosze: Dubiel – Ziomek, Jurkowski, Wawrzyniak, Bizoń, Walczak, Krakówka, Gałuszka, Minciel, Kowalski, Krupa. Zmiany: Piaszczyk, Murdza.

Nysa: Barynow - G.Monik, S.Monik, M.Monik, Kościuk, Jabłoński, Jaworski, Ruszkiewicz, Łuszczyk, Pirszel, Rydol. Zmiany: Jenczyk.