Piątek, 26 kwietnia
Imieniny: Marii, Marzeny
Czytających: 12702
Zalogowanych: 19
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Bez przełomu ws. śmierci Magdaleny Ż.

Wtorek, 16 maja 2017, 18:41
Aktualizacja: Środa, 17 maja 2017, 6:40
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Bez przełomu ws. śmierci Magdaleny Ż.
Fot. Przemek Kaczałko
W Prokuraturze Okręgowej w Jeleniej Górze odbyła się dzisiaj (16.05) konferencja prasowa w sprawie tajemniczej śmierci Magdaleny Ż., która od dwóch tygodni nie schodzi z czołówek gazet i serwisów informacyjnych. Po powrocie z Egiptu śledczy nie mogli zdradzić zbyt wielu szczegółów.

Zdumiewającą informacją był fakt, że nadal nie przesłuchano egipskiego rezydenta, ale przesłuchano wiele innych osób – zarówno w Egipcie, jak i w Polsce. Zabezpieczono też wiele nagrań, które są obecnie analizowane przez zespół śledczych. Jak podkreślono, zeznania uczestników wycieczki są różne. - Relacje świadków nie są zbieżne, w różny sposób relacjonują przebieg pierwszych dni po przylocie Magdaleny Ż. do Egiptu. Jedni z nich twierdzą, że w pierwszym okresie nic nie wskazywało nieprawidłowych zachowań, inni wręcz przeciwnie – tłumaczył prokurator Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze Marek Gołębiowski.

W toku postępowania w sprawie o czyn z art. 148.1 kk (zabójstwo) wśród hipotez prokurator Marek Gołębiowski wymienia trzy wiodące: handel ludźmi, handel narkotykami, a także załamanie nerwowe i śmierć samobójczą, czyli brak udziału osób trzecich. - Na tę chwilę ujawnione obrażenia są charakterystyczne dla upadku z wysokości – nie przesądza to jednak przyczynach śmierci, które będą mogły być określone dopiero po uzyskaniu wyników badań laboratoryjnych, które zostały zlecone przez stronę egipską laboratorium w Kairze – mówił M. Gołębiowski. - Ciało Magdaleny Ż. ma być przetransportowane do Polski jeszcze w tym tygodniu, gdzie (we Wrocławiu) sekcja zwłok zostanie ponowiona w Zakładzie Medycyny Sądowej. - Dopiero wyniki obydwu tych czynności będą mogły stanowić postawę do określenia przyczyn śmierci Magdaleny Ż. - dodał prokurator.

Śledczy przyznają, że ze strony władz Egiptu, jak i polskich jest wola pełnej współpracy w celu wyjaśnienia przyczyn i okoliczności zdarzenia. Prokurator krajowy podjął decyzję o powołaniu specjalnego zespołu śledczego, w skład którego wchodzą przedstawiciele Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze (prowadzącej śledztwo), a także funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, Centralnego Biura Śledczego Policji oraz Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Wczoraj zespół kierowany przez Ewę Węglarowicz-Makowską omówił zgromadzony materiał dowodowy, co było tematem dzisiejszej konferencji. Prokuratorzy przyznali, że na chwilę obecną nie stwierdzono na ciele ofiary, aby użyto wobec niej przemocy, jednak planowane są dalsze badania – toksykologiczne, biologiczne i inne. Prokurator stwierdził również, że brakuje na obecnym etapie przesłanek, jakoby partner ofiary – Markus, był zamieszany w całą sprawę.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (21)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy uważam że Poczta Polska:

Oddanych
głosów
1033
wymaga dużej restrukturyzacji
66%
wymaga likwidacji
18%
jest dobrze jak jest
17%
 
Głos ulicy
Zagłosujemy na obecnego burmistrza
 
Miej świadomość
Sąsiedzi w kieszeni Putina?
 
Rozmowy Jelonki
Dzieci wypoczywały w Brennej
 
Edukacja
50 lat minęło... – SP 6 w Jeleniej Górze
 
Aktualności
Złapali podpalacza, ale Biedra zamknięta do odwołania
 
Kultura
Tańczyli w Sobieszowie
 
Piłka nożna
Puchar Polski: Gole i wypowiedzi trenerów
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group