MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Bez potknięć na osiedlu XX–lecia

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 23 czerwca 2008, 6:57
Aktualizacja: 6:58
Autor: TEJO
Fot. TEJO
W blokowej części Cieplic zakończyły się prace przy układaniu nowej nawierzchni chodnika. Przechodnie spacerują po kostce wzdłuż ulicy Podgórzyńskiej.

Jakość dotychczasowej nawierzchni pozostawiała wiele do życzenia. Teraz powodów do narzekań nie powinno być. Ale to tylko w głównej części osiedla, bo im dalej – tym gorzej.

Przy ul. Bohaterów Września 1939 nie jest już tak kolorowo. Mnóstwo tam dziur nie tylko w chodnikach, ale i w jezdni. Na remont traktu mieszkańcy będą musieli długo poczekać. W najbliższych miesiącach nie jest przewidziany.

Chodnikowe ekipy remontowe przydałyby się także wzdłuż ulicy Wolności. Tu fragment trotuaru między dawnymi warsztatami i apteką Pod Koroną aż roi się od dziur i nierówności.

Ogłoszenia

Czytaj również

Montują taśmociąg pod wyciągiem na Kopę

Wandalizm czy profanacja?

Sesja Sejmiku Dolnośląskiego w Jeleniej Górze

Komentarze (8) Dodaj komentarz

zloty666 23-06-2008 9:16
A na ul. Małcużyńskiego władza postanowiła zamontować latarnie ! ! ! Chyba pomógł artykuł w Jelonce o tym, że w tym roku ten montaż wykreślono z budżetu. Widać po komentarzach "władza" postanowiła się zreflektować i latarnie zamontować ! Może jeszcze ten nieszczęsny asfalt, albo chociaż oznakowanie terenu przed domkami TBSu, że jest to miejsce do parkowania ? ! ? Na ulicy jest już naprawdę ciasno a "domkowicze" tylkio czekają aż ktoś zaparkuje i telefonują do SM . . .
~DO PRZEDMÓWCY 23-06-2008 10:46
na Małcużyńskiego rozpoczął się remont drogi wraz z budową oświetlenia (stąd też te znaki). Tyle że remont się rozpoczął i.... stanął w miejscu. A ludzie odpowiedzialni za remonty dróg po raz kolejny nie wykazali się inteligencją -remontowana ma być jedynie ul. Małcużyńskiego. A można było od razu wyremontować także max.200 metrowy odcinek drogi na Jeżów (drogi poprzecznej do Małcużyńskiego)...
zloty666 23-06-2008 12:17
DO: ~DO PRZEDMÓWCY: to nie remont drogi klikaczu, ale montaż latarni/oświetlenia, które miało być zamontowane już w eszłym roku, ale jakoś "władzuni" się nie złożyło. wyłożenie ostatniej warstwy asfaltu na ulicy nie będzie zrealizowane do momentu zakończenia inwestycji budowlanych wykonywanych na końcu drogi. . .
~ 23-06-2008 12:20
od korony do marcinkowskiego to mozna jeszcze na podeszwach jezdzic bo jest w miare rowno, a to co sie dzieje od wzdluz wolnosci od ceglanej do ludowej to jest dopiero "cos pieknego"
~ChOmIkA 23-06-2008 13:00
Fakt, na ul. Bohaterów wrzesnia są same dziury, czeste uszkodzenia pojazdów.powinni to juz robic ale nie 5 razy w ciągu pół roku zmieniać chodnik i utrudniać mieszkańcą wjazd na swoja posesje
piipi 23-06-2008 13:23
..~Apteka tez "zmiany opatrunku" ...BARDZO potrzebuje !.
~ 23-06-2008 21:07
Pan Redaktor chyba nie był na Osiedlu Dwudziestolecia, albo widział co chciał zobaczyć !!! Wystarczy tylko zobaczyć przejście dla pieszych, skrzyżowanie ul. Podgórzyńskiej z ulicą w kierunku sklepu Piataka, jak są wstawione kraweżniki na całej szerokości przejścia dla pieszych. Tak jest jeszcze w róznych miejscach. Np na końcu Osiedla gdzie jest pętla autobusów MPK na zakręcie. Bardzo dobrze, że uporządkowano teren i zrobiony został chodnik, szkoda tylko, że krawężników nie obniżono. Jest jeszcze dużo takich punktów i nie tylko na Osiedlu, Panu Projetantowi nie starczyło wyobrażni i fachowości przy tej inwestycji. Pozdrawiam.
~jeszcze raz do zloty666 24-06-2008 11:50
polecam odwiedzić poniższe linki: http://www.jelenia-gora.bip.info.pl/dokument.php?iddok=8689&idmp=194&r=r http://www.jelenia-gora.bip.info.pl/dokument.php?iddok=8948&idmp=2500&r=r pozdrawiam

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Prezent od Szyszaka

Osiedle zmienia się

W starostwie są defibrylatory

IMGW: spodziewana mgła

Latarnie wstydu

Sonda

Dzień nauki polskiej - kolejne święto państwowe. To dobry pomysł?

Oddanych
głosów
204
Tak
18%
Nie
76%
Nie wiem
6%