MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Bez nudy w Rudawach

Wiadomości: Janowice Wielkie
Środa, 17 lipca 2019, 6:17
Aktualizacja: Czwartek, 18 lipca 2019, 8:25
Autor: WAC
Fot. użyczone
Nie narzekają na nudę dzieci biorące udział w licznych działaniach wakacyjnych w świetlicy wiejskiej "Rudawy" w Janowicach Wielkich.

W świetlicy przede wszystkim realizowany jest projekt „W lesie i na łące czyli spotkania z sudecką przyrodą” pod opieką Dolnośląskiej Federacji Organizacji Pozarządowych, dzięki dofinansowaniu w ramach programu Dolnośląskie Małe Granty z budżetu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

Do tej pory odbyło się już pięć warsztatów zarówno wyjazdowych - w Muzeum Tajemniczy Las w Bukowcu oraz w Dolnośląskim Zespole Parków Krajobrazowych w Sobieszowie, jak i na miejscu - w Rudawskim Parku Krajobrazowym. Między innymi ostatnio dzieci w trakcie wędrówki pod opieką Joanny Potockiej z Dolnośląskiego Zespołu Parków Krajobrazowych, trasą przez zamek Bolczów i Dolinę Janówki, odkrywały tajniki rudawskiej przyrody oraz słuchały opowieści o roślinach, ucząc się jednocześnie je rozpoznawać. Był też udział w zajęciach Brave Kids.

Brave Kids, to impreza której z wielką życzliwością przyglądamy się od początku jej istnienia - mówi Krystyna Pisarska ze świetlicy wiejskiej "Rudawy". - Nie ominęliśmy żadnej jej edycji. To wspaniałe patrzeć, jak dzieci i młodzież z krajów o różnej kulturze tworzą wspólnie niezwykłe, pełne radości widowiska. Zdarzają się - tak jak w tegorocznej edycji - chwile zadumy, smutku, buntu wobec nieprzyjaznego dla młodych świata. Wspaniała impreza, cudowny klimat, niezwykli ludzie. Przy okazji wyjazdu do Wałbrzycha odwiedziliśmy też Explora Park, gdzie na dzieci czekały rozmaite zadania logiczne, łamigłówki, itp. - dodaje K. Pisarska.

Dzieci z Janowic Wielkich były też na dwudniowej wycieczce w Chatce Górzystów, w ogrodzie zoologicznym w Goerlitz oraz bawiły na ognisku w Miedziance. Mimo wakacji, świetlicowicze uczestniczą nadal w akcjach charytatywnych. To zbiórki karmy dla zwierząt ze schroniska oraz plastikowych nakrętek przekazywanych na rehabilitację Filipka Janasa.

Twoja reakcja na artykuł?

19
90%
Cieszy
0
0%
Dziwi
0
0%
Nudzi
2
10%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Test przed studniówką  

Jeleniogórska PO wspiera Siemoniaka

Pracowite miesiące Zarządu Powiatu

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~BN 17-07-2019 16:16
Brawo Pani Krysiu i brawo Dzieci
~Mg 18-07-2019 18:55
Super. 😀😀😀😀Odpowiednia kobietka na odpowiednim miejscu. Wielkie brawa dla Pani Krysi👏👏👏👏
~ 21-07-2019 22:50
takiej kobiety jak pani Krysia ze świecą szukać!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Skocznia już gotowa

Kolejne pieniądze na wymianę pieców

O spokój cietrzewi

Rondo bez dotacji

Wandalizm czy profanacja?

Sonda

Dzień nauki polskiej - kolejne święto państwowe. To dobry pomysł?

Oddanych
głosów
608
Tak
18%
Nie
77%
Nie wiem
5%