Zalogowanych: 8

I-liga koszykarek: Bez niespodzianki w starciu z liderkami

Niedziela, 15 stycznia 2012, 18:52
Aktualizacja: Poniedziałek, 16 stycznia 2012, 14:52
Koszykarki BasketPro Jelenia Góra przegrały na własnym parkiecie z prowadzącym w ligowej tabeli AZS–em Rzeszów 60:83, ale przez większą część niedzielnego spotkania prezentowały się przyzwoicie na tle jednego z faworytów do awansu.

Skazywana na sromotną porażkę ekipa z Jeleniej Góry dzielnie walczyła z liderkami I-ligi centralnej. Od początku spotkania rzeszowianki narzuciły mocne tempo i prowadziły nawet 11:2, ale w porę obudziły się gospodynie i po 10 minutach przegrywały jedynie 13:17. Decydująca była druga kwarta przegrana przez nasz zespół 8:22, w której przyjezdne wysoko i agresywanie broniły nie pozwalając na wyprowadzenie akcji. Przyciśnięte jeleniogórzanki gubiły piłkę - najczęściej, bo aż 13 razy stratę zaliczyła Monika Krawczyszyn-Samiec. Agresywna obrona AZS-u skutkowała także faulami czterech czołowych zawodniczek tego klubu (w połowie drugiej kwarty Łodygowska, Kret, Mukosiej i Rafałowicz miały już na swoim koncie po 3 przewinienia). Z tego powodu trener Downar Zapolski co chwilę wykrzykiwał w kierunku swoich podopiecznych komendę: "bez faulu" i gra stała się bardziej wyrównana. Trzecia "ćwiartka" wygrana przez gospodynie 23:22 to już gra, którą kibice żeńskiego basketu w Jeleniej Górze chcieliby częściej oglądać w wykonaniu naszych zawodniczek. BasketPro walczyło jak równy z równym w konfrontacji z liderem I-ligi. W ostatniej odsłonie akademiczki z Rzeszowa kontrolowały wynik nie pozwalając rywalkom na zmniejszenie dystansu poniżej 20 punktów i ostatecznie pokonały najsłabszą ekipę grupy B I-ligi centralnej 83:60.

W następnej kolejce (21. lutego) BasketPro zagra na wyjeździe z Domeny.pl Siemaszka, zaś na własnym parkiecie pokażą się tydzień później w ostatniej kolejce rundy zasadniczej (28. lutego), będą to dolnośląskie derby przeciwko rezerwom CCC Polkowice.

BasketPro Jelenia Góra - AZS OPTeam Rzeszów 60:83 (13:17, 8:22, 23:22, 16:22)

BasketPro: Szczęśniak 19, Podgajna 18, Pawlukiewicz 8, Paradowska 5, Łuczak 4, Kowalczyk 3, Krawczyszyn – Samiec 2, Kosalewicz 1, Prystrom.

AZS: Rafałowicz 19, Kret 13, Baran 12, Łodygowska 10, Furdak 8, Mukosiej 6, Rosochacka 6, Górecka 5, Kąsek 4, Hogendorf.