Czytających: 9476

Jelenia Góra: Bez Minciela i Kozaka nie ten zespół

Czwartek, 15 lutego 2018, 8:44
Aktualizacja: 8:51
Koszykarze Sudetów Jelenia Góra osłabieni brakiem Pawła Minciela i Michała Kozaka długo stawiali opór faworyzowanemu Śląskowi II Wrocław, ale ostatecznie to goście wyraźnie wygrali środowy pojedynek 22. kolejki II ligi, gr. D. Przez całe spotkanie to przyjezdni dyktowali warunki gry.

Gospodarze w ciągu 40 minut gry prowadzili tylko raz (w 2. minucie meczu 6:5). Poza tym stroną dominująca byli przyjezdni, jednak momentami Sudety dzięki walecznej postawie Niesobskiego i Raczka potrafiły się zbliżyć do rywali. Gdy w trzeciej kwarcie jeleniogórzanie doszli na 45:51, wydawało się, że mimo osłabienia stać nasz zespół na walkę z faworytem. W tym sezonie podopieczni Ireneusza Taraszkiewicza wielokrotnie pokazywali, że z najlepszymi są w stanie wygrywać, a negatywnie zaskakują w starciach ze słabszymi rywalami. Tym razem niespodzianki nie było, choć jeszcze w 33. minucie na tablicy wyników było zaledwie 62:70. Końcówka należała już do wrocławian, którzy zwyciężyli na parkiecie hali przy ul. Sudeckiej.

W przerwie meczu drobne upominki odebrali dwaj młodzi koszykarze Sudetów. Filip Szutro i Mateusz Samiec zostali wyróżnieni za wywalczenie wraz z Kadrą Dolnego Śląska srebrnych medali Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w koszykówce chłopców. Następny mecz Sudety rozegrają w najbliższą sobotę (17.02) w Rawiczu, a tydzień później podejmą Kosz Pleszew.

Sudety Jelenia Góra - Śląsk II Wrocław 73:90 (17:26, 18:19, 22:23, 16:22)