MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Bez kary za procenty dla małolata

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 25 czerwca 2008, 9:01
Aktualizacja: 9:01
Autor: TEJO
Fot. Archiwum
Sprzedawcy miejcie się na baczności! Urzędnicy mogą skontrolować wasz sklep. Jeśli sprzedacie alkohol nieletnim, grozi wam pozbawienie koncesji na sprzedaż trunków i napitków. Ale właściciele sklepów mogą od tych decyzji skutecznie się odwołać.

Że nie są to czcze słowa przekonała się właścicielka sklepu w Kowarach. Miała pecha, bo – kiedy placówkę sprawdzała komisja do spraw rozwiązywania problemów alkoholowych – sprzedawca sprzedał cztery piwa siedemnastolatce. Na nic zdały się tłumaczenia, że dziewczyna za kilka dni wkroczy w pełnoletniość: komisja zabrała na trzy lata koncesję prowadzącej sklep – pisze o sprawie Polska Gazeta Wrocławska.

Kobieta odwołała się jednak do Samorządowego Kolegium Odwoławczego, które oddaliło decyzję kowarskich urzędników. Ci takie postanowienie uważają za skandaliczne i precedensowo niebezpieczne. To może być pokazowa lekcja dla tych handlowców, którym nie zależy na przestrzeganiu norm i przepisów, ale na zysku. I może się skończyć tym, że nastolatki bez kłopotu kupią sobie piwo, wino lub wódkę.

A jak tę decyzję tłumaczy kolegium? Trzyletni zakaz sprzedaży alkoholu to była zbyt surowa kara – przytacza odpowiedź prezes SKO Polska Gazeta Wrocławska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Będzie referendum w Jeleniej Górze?

Szlak do Odrodzenia jest już po remoncie

Święto województwa  

Komentarze (12) Dodaj komentarz

~lokka 25-06-2008 9:49
a w sklepiku przy fonntannie w jeleniej gorze wieczorami sprzedaje sie malolatom piwo az huczy a potem schodza do parczku a straz miejska nigdy nie monitoruje tego terenu bo i po co a sklep na rogu ktory z miesnego przerobiono na alkoholowy tam dopiero sie dzieje a piwsko na placu ratuszowym tuz to dopiero tanie chlanie . jednym slowem co krok to jakis pub albo sklep prosze urzad statystyczny aby wykonal badania ile punktow sprzedazy alkoholu przypada na glowe malolata
HankaOdRumcajsa 25-06-2008 9:59
...znam też kilka punktów gdzie sprzedaje się alkohol nieletnim..., osobiście jestem za zlikwidowaniem możliwości odwołania się do Samorządowego Kolegium Odwoławczego. Małolat uzależnia się kilka razy szybciej od dorosłego. Kary surowe muszą być.
~kji 25-06-2008 10:17
Moim zdaniem to w ogóle nie powinni mieć prawa odwołania, to i tak łagodna forma kary.Jak można sprzedawać alkohol dzieciom ,nawet jak brakuje im 1 dnia do pełnoletności!!! Widać mamona bierze górę nad zdrowym rozsądkiem.
~ 25-06-2008 12:14
a jak bede kupowac alkohol dzien przed osiemnastka na swoja urodzinowa impreze to tez zabiora koncesje sklepowi??
~janekbez200 25-06-2008 13:38
wsztystkie puby pod korona sprzedaja alkohol nieletnim, tak samo w kazdej dyskotece mozna go bezproblemu kupic ,hmm wyjatkiem jest chyba tylko heineken i street
KochaSJG1983 25-06-2008 14:27
Szczerze powiedziawszy to kowarscy radni mogą odwołać się Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego i właścicielka sklepu żegna się z koncesją na alkohol. Widać, że Ci w Samorządowym Kolegium Odwoławczym myślą tylko o tym, żeby taka pazerna małpa, jak ta właścicielka sklepu ciągnęła kasę za sprzedać alkoholu nieletnim. Powinno się takie sklepy zamykać bez żadnych dyskusji, a Samorządowe Kolegium Odwoławcze zlikwidować, bo tam nie pracują normalni ludzie...
zloty666 25-06-2008 15:37
szczerze wątpie, że ta akcja da cokolwiek, albo żeby ktokolwiek stracił koncesję . . .
~ 25-06-2008 15:47
i co z teg ze polikwiduja sklepu i pozabieraja koncesje??! zawsze ktos starszy moze kupic....
piipi 25-06-2008 16:06
...kiedys byly meliny,a teraz sklepy..a im WSZYSTKO WOLNO !.
~Rolnik z Zabobrza 25-06-2008 18:15
Proponuję 1. Członkom skladu orzekającego Kolegium udzielic pochwały z wpisaniem do akt i posłać na zielona trawkę do najbliższego Ośrodka Leczenia Odwykowego z obowiązkiem leczenia sie nie tylko na głowinkę, ale i esperalem...No i spacerek po kilku mieszkaniach nałogowych, a by zobaczyli w jakich warunkach żyja dzieci!!! Niecho zobaczą jakie są skutki ich niefrasiobliwości.... 2) Meliniarze( bo trudno nazwać inaczej sprzedającą nieletnim) to jednak cofnąć koncesję na min. 3 latka i tak trzymać, a przy okazjii również obowiązek bodaj 3 tygodniowego pobytu w ww. Ośrodku niech chol;era zobaczy jak to jest i jak smakuje tuczenie sie na cudzej krzywdzie. 3) Burmistrzowi(?) Przewodniczącemu Rady Miejskiej (?) - nie wiem kto jest organem uprawnionym, do wniesienia skargi na decyzje SKO rażąco naruszająca prawo ) skierowania sprawy do Wojewódzkiego Sąądu Administracyjnego we Wrocławiu!!! 4) Policji przyjrzenia się temu środowisku, zwłaszcza rejonowi, gdzie sa Romowie!!! Wprawdzie nie piją ( gdy śpią), ale w okolicy sąsiedzi!!! Uch!!! Co gorsze - istniej zagrożęnie powstania melin ze "łzami soltysa" bo i lasek, blisko, a i w domu też brymuche ...
~mobil 25-06-2008 18:36
jeśli osoba powiedzmy 17 -sto letnia nie kupi sobie "piwa" w sklepie to kupi trawke lub coś innego od dilera. prosze sobie przypomnieć jak mieliście po 17 lat co robiliście , jakie były sposoby na nude lub spędzenie czasu ze znajomymi. prywatki , wino patykiem pisane sex bez prezerwatyw.mamy rok 2008 a nie 1950 kino i bambino nikogo już nie bawi.oczywiście nie jestem za przyzwoleniem nieletnim prawa picia alkocholu ,ale 4 dni czy nawet 1 miesiąc nic nie zmieni w biologii organizmu ani sposobie myślenia osiemnastolatka (ki)
~do KochaSJG1983 25-06-2008 18:39
czy ktoś ci przybijał zabawki w dziecinstwie do podłogi?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Spór o edukację seksualną

Wyniki głosowania w jeleniogórskim BO  

Seniorzy na scenie

Park już gotowy

Radny KO: Szyszko już, a kiedy reszta?

Sonda

E-papierosy są lepsze od zwykłych?

Oddanych
głosów
784
Tak
15%
Nie
64%
Nie wiem
21%