MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 24 września
im. Gerarda, Teodora

Bez cenzury w JCK

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 26 marca 2008, 8:10
Aktualizacja: Niedziela, 15 listopada 2009, 11:47
Autor: rylit
Fot. rylit
„Czary mary coś mi się śniło…”, czyli o magii w sztuce, to kolejna wolna dyskusja we wspólnym przedsięwzięciu Hajdparku organizowanym przez Jeleniogórskie Centrum Kultury i Teatr Odnaleziony.

Pomysł nawiązuje do historycznego, londyńskiego parku „Hyde Park’, który zasłynął z możliwości wypowiadania się w nim wszystkim chętnym na dowolne tematy (byle by nie obrażały królowej). Daje możliwość swobodnego wypowiedzenia się wszystkim chętnym na tematy zaproponowane przez organizatorów.

Tym razem w tematem dyskusji, która odbyła się we wtorek (25 marca) w siedzibie JCK był świat magii i wpływ jej na procesy twórcze w sztuce.

Nieliczną grupę dyskutantów, acz bardzo aktywną i zaangażowaną, na właściwe tory naprowadzali moderatorzy dyskusji Agnieszka Szymczykiewicz i Łukasz Duda. W magiczny nastrój tematu wprowadziła przybyłych również scenografia podkreślająca nastrój spotkania.

JCK planuje kolejne tego typu spotkania.

Ogłoszenia

Czytaj również

Ruszył proces o zabójstwo w noc sylwestrową

Rodzinna wystawa

Dwie dziewczyny pobiły i okradły 15–latkę  

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~Bees 26-03-2008 9:35
No dobra, krytycy Wojtka Klemma. Prosze, policzcie osoby na zdjęciu i zapytajcie się, czy wejście było płatne. Bo ja naliczyłem 10 osób na darmowej imprezie teatralnej. Powtórze. 10 osób. Więc tak chyba wygląda zainteresowanie sztuką w Jeleniej Górze. I żadne repertuary na to nie pomogą. Tyle.
~lo 26-03-2008 14:22
osób było dokładnie 22 a hajdpark realizowany jest od 6 miesięcy zainteresowanie sztuką? ludzie przychodzą tylko na nazwiska ale...hajdpark to specyficzne działanie więc nikt chyba nie liczy na tłumy walące drzwiami i oknami. pozdrawiamy i zapraszamy na kolejne odsłony może zamiast podziałów wspólna praca tych wszystkich zajmujących się kulturą przyczyni sie do tego, że kultura będzie sie rozwijać a ludzie będą przychodzić.
~paweł 26-03-2008 16:10
dzieki Bogu że są młodzi ludzie którzy interesuja sie sztuka w odróznieniu od wiekszości oglądajacej super badziew w TV.Tylko tacy ludzie (chocby było ich 22) moga cos zrobic i warto robic dla nich te spotkania.Uznania dla państwa którzy zorganizowali i prowadza te spotkania!
~widz 27-03-2008 8:46
Na spektaklach "teatru Odnalezionego"(Extra Polish, Trzy siostry) było po 200 i 300 osób na widowni każdorazowo.
~mo. 31-03-2008 19:06
hmm... 'extra polish' było akurat dość mizerne...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

O sporcie w KPSW  

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Ponad 716 tys. zł na wymianę źródeł ciepła

To było bezpieczne?

Do miejskiego autobusu tylko ze złożoną hulajnogą

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
818
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%