Zalogowanych: 24

III liga piłkarska: Bez błysku w Żmigrodzie

Niedziela, 18 września 2016, 20:08
Aktualizacja: Wtorek, 20 września 2016, 17:47
Wyraźnym zwycięstwem Piasta Żmigród zakończył się mecz 9. kolejki piłkarskiej III ligi z Olimpią Kowary. Nasza drużyna poległa "w meczu przyjaźni" aż 1:4.

Rezultat otworzył już w 8. minucie doświadczony Damian Celuch, były gracz Chrobrego Głogów, Polonii Świdnica i Ślęzy Wrocław. Kowarzanie szukali okazji do wyrównania, ale brakowało skuteczności. Swoich szans nie wykorzystali Raivis Vitolnieks i Jevgenijs Kosmacovas. Co nie wyszło Olimpii udało się Piastowi. Po pół godzinie gry było 2:0, kiedy do miejscowych kibiców w euforię wprowadził Grzegorz Mazurek. W 41. minucie nadzieję w serca kibiców Olimpii wlał Mateusz Baszak, który strzałem głową pokonał bramkarza rywali. Jak się okazało był to ostatni gol zdobyty przez przyjezdnych... Dodatkowo na nasze nieszczęście trafiali żmigrodzianie. Na 3:1 strzelił Mazurek, a wynik ustalił Jurij Furta.

Piast Żmigród - Olimpia Kowary 4:1 (2:1)

Piast: Szczerbal,Pilarski,Celuch,Jajko, Mazurek, Majbroda, Kendzia, Stachowiak, Furta, Krzanowski, Gołębiewski

Olimpia: Smołuch, Jaros, Smoczyk, Bębenek, Zieliński, Vitolnieks (46' Gałach) Kosmacovas (65' Chajewski), Malarowski, Baszak, Zatylny, Gargas