MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 7 sierpnia
im. Doroty, Kajetana

Bereźnicki mistrzem Polski Zachodniej

Wiadomości: Wrocław
Środa, 10 kwietnia 2013, 13:11
Aktualizacja: 13:13
Autor: Przemo
Fot. użyczone
W minioną niedzielę we Wrocławiu odbyła się Amatorska Liga MMA (ALMMA), jednocześnie Puchar Polski Zachodniej. W 35. edycji nie zabrakło zawodników RGC. Dla Rio Grappling złoty medal w kategorii –67kg full contact (zasady jak w walkach zawodowych) zdobył Mateusz Bereźnicki.

Młody 18-letni zawodnik trenuje obecnie pod okiem Mateusza Bubina i Marka Chyczewskiego. Bereźnicki w pierwszej walce sprawnie poradził sobie z przeciwnikiem sprowadzając go do parteru i wykańczając akcję sprytną dzwignią skrętną. W finałowej walce zawodnik RGC trafił na Łukasza Kuliga z miejscowego Lutadores. Na samym początku walki Łukasz trafił celnie zawodnika z Jeleniej Góry ciosami w głowę, przez co przeniósł walkę do parteru. Po jednej z akcji Mateusz przeszedł do techniki kończącej i zakończył walkę przez duszenie trójkątne nogami, stając się tym samym zwycięzcą walki i nowym Mistrzem Polski Zachodniej w swojej kategorii wagowej.

- Mateusz robi duże postępy, jednak jeszcze dużo pracy przed nim. Staramy się jak tylko możemy, żeby ułatwić występy zawodnikom z naszego klubu, jednak często rzeczywistość utrudnia dobry start zawodnikom. Jesteśmy typowo zawodniczym klubem, gdzie stawiamy przede wszystkim na młodych zawodników. Z doświadczenia wiemy jak ciężko porządnie przygotować się do zawodów i jakie jest to kosztowne. Z pomocą sponsorów próbujemy jak tylko możemy ułatwić im dostęp do podstawowych potrzeb. Chcielibyśmy podziękować firmom: Body-Gym Kuźnia, Składy Wokulski, Ksero Kopia, firmie ogólnobudowlanej MARKO, Gabinet masażu Doroty Grondeckiej a w szczególności firmie ASURA oraz Miastu Jelenia Góra za wspieranie naszego klubu i możliwości dalszego rozwoju - powiedział Mateusz Bubin.

Ogłoszenia

Czytaj również

Koleją do Karpacza i Kowar – studium gotowe

Śmierć na żwirowni

Ciekawe pary w drugiej rundzie

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~K~~ 10-04-2013 13:23
Gratulacje, Młody ;)
~mma 10-04-2013 15:09
Super wygrana z tak doświadczonymi zawodnikami na zawodach tej rangi to duży sukces, pokonać Sławomira Barana mistrza Polski Muay Thai i zwycięzce wielu turniejów mma to jest coś !!!
~ali 10-04-2013 15:59
Wielkie Graty Mlody oby tak dalej
~ 10-04-2013 19:40
Super MATI jesteś WIELKI oby tak dalej
~ 1-11-2013 20:26
NAJLEPSZY!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Czytelniczka: drogo i brudno na basenie

Przed nami decydujący turniej

Kolejny sukces, Kasia Tkacz mistrzynią Mazowsza!

Czas na remont ulicy Ogińskiego!

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
984
Tak
22%
Nie
73%
Nie wiem
5%