MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Bereźnicki mistrzem Polski Zachodniej

Wiadomości: Wrocław
Środa, 10 kwietnia 2013, 13:11
Aktualizacja: 13:13
Autor: Przemo
Fot. użyczone
W minioną niedzielę we Wrocławiu odbyła się Amatorska Liga MMA (ALMMA), jednocześnie Puchar Polski Zachodniej. W 35. edycji nie zabrakło zawodników RGC. Dla Rio Grappling złoty medal w kategorii –67kg full contact (zasady jak w walkach zawodowych) zdobył Mateusz Bereźnicki.

Młody 18-letni zawodnik trenuje obecnie pod okiem Mateusza Bubina i Marka Chyczewskiego. Bereźnicki w pierwszej walce sprawnie poradził sobie z przeciwnikiem sprowadzając go do parteru i wykańczając akcję sprytną dzwignią skrętną. W finałowej walce zawodnik RGC trafił na Łukasza Kuliga z miejscowego Lutadores. Na samym początku walki Łukasz trafił celnie zawodnika z Jeleniej Góry ciosami w głowę, przez co przeniósł walkę do parteru. Po jednej z akcji Mateusz przeszedł do techniki kończącej i zakończył walkę przez duszenie trójkątne nogami, stając się tym samym zwycięzcą walki i nowym Mistrzem Polski Zachodniej w swojej kategorii wagowej.

- Mateusz robi duże postępy, jednak jeszcze dużo pracy przed nim. Staramy się jak tylko możemy, żeby ułatwić występy zawodnikom z naszego klubu, jednak często rzeczywistość utrudnia dobry start zawodnikom. Jesteśmy typowo zawodniczym klubem, gdzie stawiamy przede wszystkim na młodych zawodników. Z doświadczenia wiemy jak ciężko porządnie przygotować się do zawodów i jakie jest to kosztowne. Z pomocą sponsorów próbujemy jak tylko możemy ułatwić im dostęp do podstawowych potrzeb. Chcielibyśmy podziękować firmom: Body-Gym Kuźnia, Składy Wokulski, Ksero Kopia, firmie ogólnobudowlanej MARKO, Gabinet masażu Doroty Grondeckiej a w szczególności firmie ASURA oraz Miastu Jelenia Góra za wspieranie naszego klubu i możliwości dalszego rozwoju - powiedział Mateusz Bubin.

Czytaj również

W śmieciach miasto tonie

Z Nielestna na Saharę

Wiosna Biedronia sprawdza i zapowiada

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~K~~ 10-04-2013 13:23
Gratulacje, Młody ;)
~mma 10-04-2013 15:09
Super wygrana z tak doświadczonymi zawodnikami na zawodach tej rangi to duży sukces, pokonać Sławomira Barana mistrza Polski Muay Thai i zwycięzce wielu turniejów mma to jest coś !!!
~ali 10-04-2013 15:59
Wielkie Graty Mlody oby tak dalej
~ 10-04-2013 19:40
Super MATI jesteś WIELKI oby tak dalej
~ 1-11-2013 20:26
NAJLEPSZY!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Już w sobotę kolejna Olimpiada Malucha

Głosy za strajkiem?

Miłośnicy zabytków na swoim kolejnym zlocie

Prezydent wezwany przez prokuratora

Popłynęli po medale...

Sonda

Czy wszyscy młodzi do 26. roku życia powinni być zwolnieni z podatku PIT?

Oddanych
głosów
959
Tak
38%
Nie
54%
Nie mam zdania
8%