Zalogowanych: 7

Jelenia Góra: Beniaminek pokonał spadkowicza

Piątek, 24 sierpnia 2018, 20:18
Aktualizacja: 20:20
W pierwszej kolejce A–klasy, gr. I Pub Gol Jelenia Góra pokonał Orła Wojcieszów 4:3. Pojedynek beniaminka ze spadkowiczem z okręgówki miał wiele zwrotów akcji, ale w doliczonym czasie gry to ekipa Lecha Walczaka zadała decydujący cios.

Kibice, którzy postanowili obejrzeć inaugurację A-klasy w Jeleniej Górze (wśród nich liczna grupa fanów Orła) z pewnością nie mogli narzekać na nudę. W pierwszej połowie oba zespoły badały swoje możliwości, jednak to gospodarze po kwadransie gry potrafili pokonać bramkarza rywali - autorem gola otwarcia był Przemysław Hamowski. Z biegiem czasu goście dążyli do wyrównania, jednak do przerwy wynik nie uległ zmianie.

Worek z bramkami rozwiązał się na dobre po zmianie stron. Gdy w 50. minucie na 2:0 strzelił Herman, wydawało się, że niespodzianka na inaugurację jest w zasięgu piłkarzy Pub Gola, jednak był to moment, który uśpił jeleniogórzan, a wojcieszowianie w ciągu 11 minut zadali trzy ciosy miejscowym. Najpierw na 2:1 strzelił Horodyski, dwie minuty później wyrównał Kruk, a chwilę później kolejna akcja gości mogła przynieść trzeciego gola dla Orła, jednak zawodnik przyjezdnych z 8 metrów uderzył nad poprzeczką. Przestój w grze Pub Gola trwał nadal, a w 68. minucie kolejny cios zadał burmistrz Wojcieszowa - Sławomir Maciejczyk. Jak się okazało, podopieczni Lecha Walczaka nie załamali się i w końcówce spotkania podjęli walkę. Do kluczowej sytuacji doszło w 80. minucie, kiedy to sędzia podyktował rzut karny dla Pub Gola, a ostre protesty wojcieszowian skutkowały dwoma żółtymi kartkami dla burmistrza, a co za tym idzie - wykluczeniem z dalszej gry. Rzut karny wykorzystał Dziedzic, a do końca meczu pozostało około 5 minut. Ku radości gospodarzy jeszcze jedną skuteczną akcję przeprowadził duet Jurczyk - K. Hamowski. Pierwszy z wymienionych zagrał na długi słupek do byłego zawodnika Lotnika Jeżów Sudecki i jeleniogórskich Karkonoszy, a ten z bliska głową skierował piłkę do bramki i Pub Gol zwyciężył 4:3!

Pub Gol Jelenia Góra - Orzeł Wojcieszów 4:3 (1:0)
PG: Jarosz – Rudy, Gawroński (75' Chromiński), Dziedzic, Herman (65' Chromik), Smolak (40' Pawlikowski), Walczak, P. Hamowski, K. Hamowski, Kukuła, Jurczyk.
Orzeł: Wiśniewski – Korpecki, Łuszczek, Jesionka, Matwiejczyk (79' Wróblewski), Dumicz, Horodyski (61' Maciejczyk), Kruk, Ryfa, Skorupa, Urbański (51' D. Skorupa)