MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Bella Mafia charytatywnie

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 1 lutego 2019, 12:55
Aktualizacja: Sobota, 2 lutego 2019, 8:14
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
W czwartkowy wieczór (31.01) sala widowiskowa Jeleniogórskiego Centrum Kultury wypełniła się do ostatniego miejsca. To znakomity odzew na apel Rotary Clubu Jelenia Góra–Cieplice o wsparcie podopiecznych Hospicjum dla Dzieci we Wrocławiu, gdzie przebywają również dzieci z naszego regionu. Dla przybyłych wystąpił kabaret Bella Mafia, złożony z przebojowych seniorów.

Kabaret Bella Mafia, działający przy Karkonoskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku, od wielu lat bawi jeleniogórską publiczność

Na początek Adam Czajkowski, prezydent Rotary Clubu Jelenia Góra-Cieplice przywitał zgromadzonych gości oraz dziękował za liczną obecność oraz osobom i instytucjom, które wsparły szczytną inicjatywę. Całkowity dochód z biletów oraz datków do puszek zostanie przeznaczony na podopiecznych Hospicjum z naszego regionu.

Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem licznej obecności państwa i dziękujemy też, że ciepło o nas myślicie i gdy zwracamy się o pomoc - otrzymujemy ją - mówiła Marta Golnik, dyrektorka biura Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci. - W ubiegłym roku (po podobnym wydarzeniu) objęliśmy pomocą rehabilitacyjną 5 dzieci - zaznaczyła przedstawicielka fundacji.
Byłam tu - w JCK - na koncercie w ubiegłym roku i mogę powiedzieć, że cała kwota została przeznaczona dla podopiecznych z Jeleniej Góry i okolic, dzięki czemu przez pół roku mogliśmy finansować rehabilitację 5 pacjentów. To ogromna pomoc dla rodziców. Rehabilitacja odbywa się w domach, bo dzieci są przewlekle, nieuleczalnie chore, ale my przybliżamy im trochę lepszego świata - dodała Agata Pustuła, szefowa działu rehabilitacji.

Po wystąpieniach i podziękowaniach, na scenie pojawili się seniorzy z kabaretu Bella Mafia, którzy świetnymi skeczami bawili publiczność przed półtora godziny.

Fundacja Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci działa nieprzerwanie od 2007 roku. Obecnie opiekuje się 60 dziećmi, w tym kilkorgiem z naszego regionu w ich własnych domach, na całym Dolnym Śląsku. Do dyspozycji rodzin są pracownicy medyczni, niemedyczni oraz wolontariusze. To oni dbają o jak najwyższą jakość życia dziecka, a przed wszystkim, by nie towarzyszył mu ból. Walczą też ze strachem, przywołują radość nawet z najmniejszych rzeczy i uśmiech. Troską otaczani są także najbliżsi chorującego. Każdy z nas ma wpływ na to, jak będzie wyglądało życie chorego dziecka i jego rodziny - podkreślają przedstawiciele Hospicjum.

Twoja reakcja na artykuł?

15
94%
Cieszy
0
0%
Dziwi
1
6%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

KFS, jak z niego skorzystać?  

Radny KO: Szyszko już, a kiedy reszta?

Lemury z Czech w wałbrzyskiej Palmiarni

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~wilda 1-02-2019 16:10
...półtora godziny i półtorej roku ! W sumie nie ma się czemu dziwić. Jakość portalu odzwierciedla jakość gramatyki i na odwrót.
~stały słuchacz 1-02-2019 19:17
Bella Mafia to zespół wspaniałych, zdolnych ludzi, którzy nie szczędzą swoich emerytur, by wystąpić przed publicznością w barwnych strojach. które sami sobie muszą kupić. Czy tak powinno być-- pytają zatroskani studenci Trzeciego Wieku-- nie dość że pracują gratisowo, to jeszcze przez tyle lat płacą za to wydając ogromne pieniądze Skandal p. szefowo Nagrody należą się nie tylko szefostwu, ale przede wszystkim tym, którzy poświęcają swoje emerytury, szerzą kulturę wśród jeleniogórzan i dbają o wizerunek uczelni Trzeciego Wieku. Pieniądze są, tylko trzeba sobie zadać trudu, by po nie sięgnąć Pani władzo.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Ostatnia prosta kandydatów

Znów odmierza czas

Przeszkadzali gapie

Gala Senioraliów

Będzie referendum w Jeleniej Górze?

Sonda

E-papierosy są lepsze od zwykłych?

Oddanych
głosów
580
Tak
13%
Nie
66%
Nie wiem
21%