MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Będzie zbiórka krwi w Piechowicach

Wiadomości: Piechowice
Wtorek, 12 kwietnia 2016, 8:05
Aktualizacja: 8:10
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Fot. Organizator
We wtorek (19.04) w Zespole Szkól Technicznych i Licealnych w Piechowicach przy ul. Świerczewskiego 21 odbędzie się zbiórka krwi. – Udział w akcji to niezwykle cenny i szlachetny dar, jaki możemy dać drugiemu człowiekowi – kroplę siebie, która ratuje życie, dlatego wszystkich zdrowych i pełnoletnich zachęcamy do wzięcia udziału w naszej akcji – zachęcają organizatorzy.

Zbiórka krwi została zaplanowana w godz. od 9.00 do 12.30. Krew może oddać każdy w wieku 18-65 lat. Trzeba więc mieć przy sobie dokument tożsamości ze zdjęciem. Odpowiednia waga ciała to więcej niż 50 kg. Krwiodawca musi być zdrowy (nie chorował na żółtaczkę, kiłę, łuszczycę, cukrzycę i w ciągu ostatnich 6 miesięcy nie miał wykonywanego zabiegu operacyjnego, zabiegów endoskopowych, tatuażu, przekłucia uszu lub innych części ciała).

Nie może też mieć ciężkich chorób układu krążenia, pokarmowego, nerwowego, oddechowego czy moczowego.

Zachęcamy do włączenia się do akcji. To nic nie kosztuje, a może uratować komuś życie.

Ogłoszenia

Czytaj również

KFS, jak z niego skorzystać?  

Radny KO: Szyszko już, a kiedy reszta?

Dyski do remontu

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~asik 12-04-2016 10:04
Jestem za takimi akcjami zawsze i wszędzie, sama regularnie oddaję krew, ale tylko jedno mam zastrzeżenie dlaczego wszelkie akcje odbywają się w godzinach porannych i dosłownie przez kilka godzin. Jakby wszelkie tego typu akcje robić np. w weekend od 8-20 to znalazło by się wielu chętnych nawet tych przypadkowych osób. No chyba że są jakieś procedury,które na to nie pozwalają.
~kapitan żbik 12-04-2016 13:29
ostatnim zdaniem sama sobie odpowiedziałaś! brawo Ty :P
~bloodmaster 12-04-2016 18:12
Zbiórkę krwi najlepiej jest prowadzić w stolarni. Obcinane palce są źródłem prawie sterylnej cieczy. Należy tylko pamiętać, żeby wyłączyć maszynę, bo zbiórka może się zakończyć masakrą. mam kolegę, który po 25 latach pracy jako stolarz dysponuje w prawej ręce 1,5 palcami. Wiem co piszę, bo sam byłem świadkiem oddzielania palców od całości, - niestety nie było nikogo do zbiórki.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Kto do Sejmu? (aktualizacja)

Dolny Śląsk wstępuje do WOT

Wybory: Zwycięstwo PiS

Biała niedziela w Szpitalu Bukowiec

Będzie referendum w Jeleniej Górze?

Sonda

E-papierosy są lepsze od zwykłych?

Oddanych
głosów
626
Tak
14%
Nie
65%
Nie wiem
21%