MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 19 września
im. Konstancji, Teodora

Będzie wiata przy ZST „Mechanik”

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 15 kwietnia 2016, 8:32
Aktualizacja: Sobota, 16 kwietnia 2016, 8:58
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Fot. Angelika Grzywacz–Dudek
Mamy dobrą wiadomość dla naszych Czytelników, którzy wnioskowali o postawienie wiaty na przystanku MZK przy ul. Jana Pawła II w Jeleniej Górze, nieopodal Zespołu Szkół Technicznych Mechanik. Mimo że w tegorocznym budżecie miasta znalazły się pieniądze tylko na dwie takie wiaty, jedna z nich stanie właśnie przy „Mechaniku”.

O potrzebie zamontowania takiej wiaty przy Zespole Szkół Technicznych „Mechanik” pisaliśmy w grudniu 2015 roku.

– Od czasu, kiedy powstała Galeria Handlowa Nowy Rynek, z przystanków na Al. Jana Pawła II w Jeleniej Górze korzysta bardzo dużo ludzi, nie wspominając już o uczniach szkoły „Mechanik” – mówił wówczas pan Paweł z Zabobrza, który pytał czy jest szansa, by poza tablicami informującymi o miejscu przystankowym autobusów MZK, postawione zostały wiaty, w których mogliby się schronić pasażerowie miejskiej komunikacji. Od dłuższego czasu o takie wiaty wnioskowali również uczniowie „Mechanika” i ich rodzice.

- Każdego roku uczniowie Zespołu Szkół Technicznych Mechanik – i nie tylko - stoją na przystanku w deszczu i śniegu. To kolejny rok z rzędu, w którym przyjdzie im stać zimą pod gołym niebem. Czy ustawienie zwykłej wiaty przystankowej to naprawdę tak ogromny koszt, że miasto nie może go udźwignąć? – pytał jeden z rodziców. – Już kilka razy prosiliśmy o ustawienie „przystanku” koło Mechanika i do tej pory nikt nie zareagował, więc co jeszcze mamy zrobić, by ktoś wziął nasze prośby pod uwagę? Czy nasze dzieci mają zacząć przy tej tablicy MZK pikietować? – pytali rodzice.

Już wiadomo, że pikieta nie będzie potrzebna, bo jeszcze w tym roku wiata stanie na przystanku przy tej szkole.

- Informujemy, że w budżecie zapisana jest kwota, która pozwala na pokrycie kosztów budowy dwóch takich przystanków. Jeden z nich stanie przy Al. Jana Pawła II, nieopodal ZST „Mechanik” (po przeciwnej stronie od „Galerii Nowy Rynek”), natomiast lokalizacja drugiego jest analizowana – informują pracownicy Wydziału Gospodarki Komunalnej UM w Jeleniej Górze.

Koszt jednej wiaty to ok. 26-30 tys. zł. A gdzie taka wiata potrzebna jest najbardziej? Zachęcamy mieszkańców do wskazania lokalizacji wysyłając ją na adres e-mail: wgk@jeleniagora.pl.

Ogłoszenia

Czytaj również

Trwa "Davos" w Karpaczu

Koronawirus w Szkole Podstawowej nr 10

Burza po interwencji w autobusie miejskim

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~Anonimowy 15-04-2016 10:20
Proponuje, zeby nowe wiaty byly fundowane przez firmy, a w zamian za to dostaliby mozliwosc umieszczenia swojego logo na przystanku. W tym przypadku najlepszy sponsor to galaria Nowy Rynek, bo przystanek mialby przeciez taka sama nazwe. Niestety wyobraznia naszej rady miejskiej jest ograniczona glownie do dbania o wlasne stolki - mowie tu zarowno o rzadzacych, jak i opozycji. Swoja droga ciagle czekamy na kladke nad Podwalem - bardzo chcialbym sie przejsc po zakupach na kawe na Plac Ratuszowy wlasnie kladka. Nie wierze, ze tego nie da sie zrobic - brakuje woli, a moze i checi urzednikow. Nie przekonuje mnie gadanie o tym, ze wlasnosc gruntow nie jest jasna w tym miejscu. Kladka moglaby dochodzic tylko do muru oporowego - przeciez tam jest sciezka dla pieszych.
~gościu 15-04-2016 10:50
Zatoczka autobusowa, przy której ma stanąć wiata jest w fatalnym stanie, dziury na 20-30 cm
~Jan 15-04-2016 11:19
Naprawcie jak najszybciej nawierzchnię, a w zasadzie jej braki w zatoczce. Przecież tam można urwać koło.
~zaproszony 15-04-2016 16:57
a po co wiata po drugiej stronie od galerii ,tam większość uczniów tylko wysiada .Wiata jest potrzebna po stronie galerii w kierunku Zabobrza
~gryf 15-04-2016 18:59
A kiedy będą wiaty przy spółdzielczej o tym nic nie mówicie? macie to daleko gdzieś?????????

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Tydzień Zrównoważonego Transportu – od wczoraj  

Do miejskiego autobusu tylko ze złożoną hulajnogą

Wyróżnienie dla samorządowców

Zygzakiem po ulicy

Wciąż nowe zakażenia (aktualizacja)

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
592
Tak
26%
Nie
71%
Nie wiem
4%