MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 3 lipca
im. Jacka, Tomasza

Będzie termomodernizacja budynków JSM

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 11 października 2017, 15:02
Aktualizacja: Czwartek, 12 października 2017, 13:29
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Jeleniogórska Spółdzielnia Mieszkaniowa otrzymała dofinansowanie ze środków unijnych na termomodernizację kilku budynków. Dzisiaj (11.10) prezes Mirosław Garbowski podpisał stosowną umowę z marszałkiem województwa dolnośląskiego.

- Po trzyletnim okresie negocjacji stowarzyszenia „Razem Cieplej”, które zostało powołane przez spółdzielnie z Jeleniej Góry, Legnicy, Wałbrzycha, Głogowa i innych miejscowości udało się spowodować, że w Regionalnym Programie Operacyjnym po raz pierwszy w historii spółdzielczość została zapisana jako beneficjent środków unijnych – zaznaczył Mirosław Garbowski. Kwota zadania to ponad 4,3 mln zł, w tym ponad 2 miliony złotych to dofinansowanie unijne. - Termomodernizacja spowoduje, że w ciągu roku zmniejszy się emisja dwutlenku węgla do atmosfery prawie o 400 ton – powiedział Cezary Przybylski, marszałek województwa dolnośląskiego.

Jak podkreślali zainteresowani, efekty podpisanej umowy odczują nie tylko mieszkańcy danych budynków, ale całej Jeleniej Góry i turyści. - W kieszeniach mieszkańców JSM - według naszych wyliczeń – zostaną ponad 3 miliony złotych w skali roku – stwierdził prezes spółdzielni. - W ramach termomodernizacji odbywa się wymiana okien, dachu, instalacji itd., więc dzięki dofinansowaniu te pieniądze zostaną w budżecie spółdzielni – wyjaśniła Renata Granowska, dyrektor Dolnośląskiej Instytucji Pośredniczącej UMWD.

W ramach projektu, termomodernizacji zostaną poddane budynki przy ul. Sygietyńskiego 1, 3 i 5, Kiepury 30 i 32 oraz na Gałczyńskiego oraz budynek przy ul. Skłodowskiej-Curie 13.

Ogłoszenia

Czytaj również

IMGW ostrzega: może grzmieć i padać

Kuma kumie pomóc umie!

Mieszkańcy o inwestycjach w Jeleniej Górze  

Komentarze (13) Dodaj komentarz

~Mario2 11-10-2017 15:29
A z innej beczki... Co z zameczkiem na Zabobrzu? Miasto go "remontuje" kilka lat. I efektów nie widać. Chociażnie, widać. Wygląda z zewnątrz gorzej niż kiedyś. Jakiś komentarz da miasto? Niech ktoś mądry mi napisze. Jak to było, że wrocław otrzymał w jeleniej górze budynki - np. pałac Shaffgotschów, pałacyk itd. Dostali je za darmo czy jak? Jeśli tak, to dlaczego później zameczek był odkupiony od nich. Kto mi na to odpowie. Może Pan Kazimierz P. - on wiele wie :)
~Sarna 11-10-2017 17:30
Czy mieszkańcy lokali w wymienionych budynkach nie będą zatem płacić za termomodernizację? Bo jeśli nie będą to będzie to niesprawiedliwe wobec lokatorów innych budynków, którzy za termomodernizację płacą. Poza tym koszt termomodernizacji nie zwraca się szybko , więc wg mnie to kiepski biznes
~Adaśśś 11-10-2017 17:52
Zameczek ma podupaść i zostanie sprzedany za niewielką sumkę znajomemu królika.....a potem wybuduje się tam Biedronkę.
~ 11-10-2017 17:58
Kazimierz P. wiele wie, bo sam uczestniczył w tych rozdawniczych rządach. Ciekawe ile dla siebie wziął.
~Mario2 11-10-2017 18:03
~ Szybko ludzi oceniasz. Mnie chodzi o to, że P. Kazimierz wiele wie o historii Jeleniej Góry. Z pewnością wie co nieco o tym, o co zapytałem...Mam nadzieję, że mi odpisz, bom ciekaw :)
~poprawiacz 11-10-2017 18:41
Mirosław nie Mieczysław
~pytanie 11-10-2017 19:01
Dlaczego w pierwszej kolejnosci maja zostać zmodernizowane budynki na zabobrzu ? Jeśli głównym celem projektu jest poprawa jakości powietrza to w pierwszej kolejnosci powinno sie dokonać zmian w budynkach których lokatorzy nadal palą w piecach.
~chile 11-10-2017 20:34
OMG - błąd w imieniu i nazwisku. Panie "Piotrze w Kakołko" następny razem proszę się lepiej przygotować do pisania artykułu.:D
kazimierzp 11-10-2017 20:41
@z 17:58! Niektórzy oceniają innych według siebie, jak sami bywają łapownikami czy złodziejami to wydaje im się że inni też tak muszą robić! A jak jeszcze piszą "anonimowo" (choć nie do końca tak jest, bo można namierzyć) to wypisują różne bzdury. Zarówno pałac Schaffgotschów w Cieplicach jak i willa Maxa Erfurta (zwana pałacykiem) za czasów PRL zostały przez ówczesne władze państwowe przekazane na własność Politechnice. Pałac Schffgotschów na cele dydaktyczne, a willa Maxa Erfurta na rzecz Zakład Badawczo-Wdrożeniowy. Nigdy własnością miasta nie były. Z tego co wiem to willa na Zabobrzu ma wyremotowany dach i trwa walka o środki na adaptacje na rzecz Osiedlowego Domu Kultury bo blaszak JSM chce całościowo przejąć pod swoje cele.
kazimierzp 11-10-2017 20:48
c.d. Politechnika chciała Willę Maxa Erfurta sprzedać komercyjnie ale nie było zupełnie chętnych. Miasto było właścicielem budynku akademika przy ul. Piłsudskiego więc Politechnika zaproponowała zamianę ten akademik na "pałacyk". Jak wiem do takiej zamiany doszło. Te wszystkie działania dotyczące "pałacyku" rozpoczęły się za prezydentury pana Marka Obrebalskiego, a zakończyły się za prezydentury pana Marcina Zawiły. Jakieś kretyńskie dywagacje że "chcą doprowadzić do ruiny i..." są zupełnie pozbawione sensu gdyż obiekt ten jest wpisany do państwowego rejestru zabytków i nikt nie dałby zgody na rozbiórkę, zresztą nikt nie ma takiego najmniejszego zamiaru. Takie myśli mogą się rodzić tylko w głupiej głowie.
~ja 12-10-2017 7:50
brawo Panie Kazimierzu....... jak ktos nie wie jak i co się dzieje w UM to zawsze będzie opowiadał bzdury i głupoty..... ludzie tacy są .!!!-
~xx 12-10-2017 10:12
Jeśli JSM dostała dofinansowanie to lokatorzy nie będą płacić ? jeśli nie to dlaczego mieszkańcy ul Noskowskiego płacili przez 5 lat ?
~Tomek44 12-10-2017 12:37
A mnie niezmiernie interesuje kwestia kto zrobi projekt termomodernizacji i czy ten projekt będzie konsultowany ze specjalistami w kwestii dajmy na to kolorystki poszczególnych budynków. Bardzo chciałbym uniknąć czegoś takiego jak na Noskowskiego 11. Polecam się zapoznać z artykułem i materiałem wideo http://www.bryla.pl/bryla/0,85304,4227527.html?tag=termomodernizacja

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Nadbrzeżna gotowa

Spotkania z Beatą Kempą

Działka nad zabytek?

Apel do radnych o złożenie mandatów w Podgórzynie  

Spotkali się z Beatą Kempą

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1217
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%