MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Będzie „szpilkotrasa” na jeleniogórskim deptaku?

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 4 lutego 2015, 8:03
Aktualizacja: Czwartek, 5 lutego 2015, 8:04
Autor: Angela
Fot. Angela
Na wniosek radnych w obecnym budżecie zarezerwowano pieniądze na tzw. szpilkotrasę, która ma powstać na jeleniogórskim deptaku od ul. Kubsza do ul. Konopnickiej. O potrzebie jej wybudowania mówiono od lat, ale zawsze brakowało pieniędzy. Szacuje się, że koszt takiej inwestycji to około 900 tys. zł. Komu będzie to służyło i czy w zabytkowej części miasta taka zmiana jest możliwa?

Tzw. „szpilkotrasa” to nic innego jak chodnik z wygodnych, kamiennych płyt, który ma służyć nie tylko kobietom chodzącym w butach na wysokich obcasach, ale także osobom starszym, niepełnosprawnym czy rodzicom z wózkami. - Kostka wyłożona na tzw. „Majówce” jest bardzo niewygodna – skarżą się panie, które chodząc na szpilkach łamią obcasy.

- Wymiana kostki brukowej na płyty po bokach deptaka to bardzo dobry pomysł – mówi Romana Bilowicz z Jeleniej Góry, która przyznaje, że swobodnie porusza się po Jeleniej Górze, bo ma stabilne obcasy, ale wielokrotnie obserwuje kobiety, które w szpilkach próbują pokonać główny deptak Jeleniej Góry.

Przykładem są np. Aleksandra Wójcik i Dorota Winiarska, które uczą się w „Handlówce”. – Kiedy chcemy pokazać się w szkole w szpilkach, musimy mieć przy sobie zapasowe obuwie i zmieniać je przed szkołą, inaczej się nie da – mówią dziewczyny.

Obecnie Miasto nie ma jeszcze projektu takiej szpilkotrasy. Przygotuje go architekt. Dlaczego? – By nowe płyty komponowały się z całością – wyjaśnia Jerzy Bigus, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze. - Wyciągnięcie starej kostki i położenie płyt nie jest niczym skomplikowanym, ale całość musi jakoś wyglądać i - co najważniejsze - nie może zburzyć zabytkowego charakteru deptaka - dodaje Jerzy Bigus.

Według wstępnych planów tzw. „szpilkotrasa” miałaby powstać po dwóch stronach deptaka. Będzie z płyt kamiennych odpowiednio przyciętych (by nadać im szorstkości gwarantującą bezpieczne poruszanie się po nich). - Mają to być płyty, podobne do tych na Palcu Piastowskim – mówi J. Bigus.

Ogłoszenia

Czytaj również

Seniorzy świętowali

Powstaje taras widokowy na Szrenicy

W parku poczuli się jak w toalecie i pijalni

Komentarze (99) Dodaj komentarz

~misska 4-02-2015 8:19
Kostka położona w 1996 roku i już jest zabytkowa?
~plom.. 4-02-2015 8:22
Jaja jakieś. To już nie ma pilniejszych inwestycji.? nie dawno kladli kostkę teraz znowu asfalt lać. Wygląda to tak jakby w mieście juz wszystko było na cyc, a pieniądze trzeba gdzieś wydać! Jest tak? Może Jelonkowicze władzom podpowiedzą gdzie można wydać bańke?
~ab+ 4-02-2015 8:26
PO 1) Kto zaprojektował ułożenie takiej kostki, czy Poniesie konsekwencje? 2) wieczne niedoróbki i wieczne przeróbki.W innym kraju już by było Po takich fachurach od dróg i mostów ,przecież oni nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za swoje czyny.
~olo 4-02-2015 8:29
LALUNIE NA WYBIEG A NIE PO CHODNIKACH
~coco 4-02-2015 8:32
To się nazywa szpilkostrada, a nie szpilkotrasa
~ 4-02-2015 8:38
Prawda jest taka, że kostka jest okropnie niewygodna. Ale ktoś takie coś zaprojektował, wykonał, odebrał i zapłacił z państwowych pieniędzy. To trzeba było wtedy myśleć.
~no 4-02-2015 8:40
W trampki się ubrać laski
~ex_Jeleniogórzanin 4-02-2015 8:49
nie rozumiem tylko dlaczego od razu nie można było położyć częściowo większych płyt ?!
~Le1Kiepury 4-02-2015 8:56
Uczenice chandluwki uczyc sie a na zmiane to buty na wf a nie szpilki. I jak tu ma byc mormalnie??? Choc z drogiej strony malo normalnych ludzi skonczylo ta szkole. Inwestycjia potrzebna jak naj ale powinno to byc zrobione odrazy? Plyty kamienne? Chyba nie te z ratusza co kiedys tam byly???
~ 4-02-2015 8:58
bardzo dobrze że będzie zmiana! nie chodzi tylko o szpilki, większość butów się niszczy a taka kostka dla osoby z chorym kolanem to nic fajnego!
~Wiem 4-02-2015 9:04
Pamiętam Jelenią Górę z lat 60-tych . Prawie wszystkie chodniki były zbudowane z dość dużych płyt kamiennych o szerokości ok 1m. I komu to przeszkadzało?
~tojaa 4-02-2015 9:07
Następną niezbędną inwestycją Miasta powinno być zainstalowanie podgrzewacza wody w słynnej Fontannie, żeby mogła służyć Mieszkańcom także w zimie!
~anonimous 4-02-2015 9:09
A gdzie obiecywany w styczniu 2014 roku chodnik na Nowowiejskiej ?????
~cypisek 4-02-2015 9:13
Zrozumiecie ludzie że musi powstać szpilkostrada ponieważ ma przyjechać Grodzka
~eco 4-02-2015 9:21
Nie byłoby taniej na obu końcach tej umierającej uliczki ustawić automat - wypożyczacz trampek? Nadać tej "arterii" - łącznie z ul. Konopnickiej i Placem Ratuszowym s- specjalny status np. "survivall street" i wprowadzic opłaty (zwolnione z VAT-u) za pokonywanie trasy. Parkomaty udźwignęłyby ten ciężar.
~ad 4-02-2015 9:25
o karwasz,miliona na fontannę,prawie milion na szpilko trasę,a czy mieszkaniec tej upadłej dziury wie ile comlex zaplanował na turystykę w budżecie miasta-------160 tys na cały rok.......szpilko tras to wałek i wyprowadzenie kasy z miasta
~Gość 4-02-2015 9:26
Nie tylko panie sie skarza ale tez panowie ,cale czubki zdarte przez te kocielby bo to nie jest kostka tylko kocie lby jak za sanaccji i polozona byle jak aby tylko lezala ,miasto a zwlaszcza centrum od ul .Kubsza do galeri grodzkiej omijam szerokim lukiem bo raz ze szkoda butow to drugie ze na wysokosci szkoly handlowej wiecznie jakis menel morde drze ze normalnie szok ,i jeszcze te stragany z warzywami porozstawiane na chodnikach to jakis po prostu obciach a ci z tymi goralskimi wyrobami kolo kosculka sw anny to juz mistrzostwo swiata abytek zawalony stolami z kapciami czapami i szalikami ,wizerunek miasta dla turysty super po prostu super zdjecie przy bramie wojanowskiej z kapciami goralskimi no po prostu super .
~erty 4-02-2015 9:34
-ciekawe na czyim podwórku wyląduje ta kostka.
~anrio 4-02-2015 9:34
Aż mnie skręcił jak to usłyszałem ze kogoś kolana bolą ze się szpilki łamią na tak przecież tam są takie góry ze trzeba nogi na metr podnosic oraz takie szczeliny ze jak but wpadnie to nie nie opłaca wyciągać a jak usłyszałem o handlowce to się czerwony zrobiłem jak widzę te wymalowane paniusie to nie dyskoteka tylko szkoła zero wychowania w szkole a kostka moim zdaniem jest dobra dla dzieci w wózkach bo przynajmniej z mojego doświadczenia szybciej zasypiaja
~ada 4-02-2015 9:35
Popieram inwestycję ,myślę ,że skorzystają na tej inwestycji nie tylko kobiety ale również sklepy znajdujące się przy tym trakcie.Od czasu gdy ułożono kostkę na całej długości 1-go Maja to omijam ten trakt.Brawo dla P.Prezydenta za taką decyzję.Nareszcie ktoś pomyślał logicznie.
~Vel 4-02-2015 9:43
Super ... niezbędna inwestycja. Widzę rozwój ! Zaczynamy od szpilkostrady, aby ludzie mogli szybciej dojść do banków i zaciągnąć kolejną chwilówkę, na pewno ta inwestycja drgnie Nasze miasto i wyciągnie z czarnej d... (dziury)
~"?" 4-02-2015 9:46
Dlaczego w tym mieście wiecznie są jakieś remonty na 1 Maja. Jest mnóstwo ważniejszych rzeczy do zrobienia w Jeleniej Górze, na które zawsze brakowało pieniędzy. Może wreszcie ktoś zainteresuje się wyremontowaniem kamienic przy Alei Wojska Polskiego, przecież to jest ulica zabytkowa. Może ogrzewanie z sieci w centrum, tam nie można przejść w okresie grzewczym, bo wszystkie ciuchy i włosy śmierdzą dymem z komina. Już nie ma na co wydawać pieniędzy tylko na jakąś szpilkotrasę ???? To mógł wymyślić tylko ktoś, kto ma fistaszka zamiast mózgu. Inne ulice też istnieją i nie tylko przed wyborami.
~ad 4-02-2015 9:58
każdy mieszkaniec powinien zapoznać się z budżetem miasta przygotowanym przez prezydenta,nie ma tam kasy na rozwój miasta i mieszkańców,tylko sztywne wydatki na całą bandę urzędników itp,jako miasto staczamy się,będziemy śmierdzącą i brudna dziurą i już,.......po by żyło sie lepiej
~7 4-02-2015 10:05
A znak drogowy będzie,nie zapomnijcie zaprojektować !!!!!!!!
~"?" 4-02-2015 10:05
Wiem. Zróbmy pas dla starszych, bo chodzą wolniej, dla młodszych, bo chodzą szybciej. Jeszcze dla rowerzystów, dla osób z wózkami. Dla kogo by tu jeszcze? A dla zmotoryzowanych, bo przecież muszą dowieść asortyment do swoich sklepików, no i oczywiście dla tych co chodzą na szpilkach. Przydałaby się minimum sześciopasmówka. Brawo RADNI.
~dość 4-02-2015 10:06
Dzieci w szkołach głodne ludzie biedują a wy 900 tys wydacie na pi... plytki. To jakiś kiepski żart. Do pomocy społecznej po rozum !!!!!!
~Kryniu 4-02-2015 10:16
Nie ma ważniejszych wydatków? Parkingi, drogi, chodniki, oświetlenie dróg? Wydacie bańkę, żeby kilka pań miało wygodniej? Moe najpierw doprowadźcie całe miasto do porządku, a potem trwońcie sobie kasę na szpilko-gościńce.
~beta 4-02-2015 10:17
Chodzenie po tej kostce w butach na obcasach jest naprawdę trudne i niebezpieczne.Panowie raczej nie wiedzą o czym mowa. Jeśli chcecie ,byśmy wyglądały elegancko , wymiana kostki jest naprawdę ważna! Z niecierpliwością będę czekała na realizację tej inwestycji.
~johan liebert 4-02-2015 10:23
Gratuluję Jeleniej kopiowania idiotycznych pomysłów z Wrocławia. Po stadionie będzie szpilkostrada, w kolejce czeka jeszcze "inteligentny" system komunikacji świetlnej i forum musicum.
~ 4-02-2015 10:27
A może na tym odcinku drogi wprowadzić przewozy komunikacją miejską bedzie taniej .
~"?" 4-02-2015 10:27
Przecież wiedząc, że wybieram się na spacer, czy zakupy na 1 Maja i wiem że będzie to niewygodne to zakładam buty na płaskim obcasie dla własnej wygody i bezpieczeństwa. A tak przy okazji, chodzenie na obcasach jest niezdrowe, wysiada kręgosłup. No chyba, że ważniejsze jest podobanie się facetom niż własne zdrowie.
~ 4-02-2015 10:30
Po pierwsze: gdyby zastosowano odpowiednią technologię nie byłoby problemu (wielkość kostki, szlif, fugi, podłoże). Po drugie: są takie miasta w Polsce, gdzie bardzo zręcznie wydzielono tzw. chodnik, który jest połączeniem kostki betonowej (!) i brukowej (segmenty betonowe okolone granitem). I ładnie, i wygodnie, np. Ustka, chyba też Słupsk. Po trzecie: nie chodzi tylko o szpilki ale i o wózki dziecięce, inwalidzkie, walizki z kółkami. Komuś jednak w Jeleniej ciągle brakuje wyobraźni...
~franek99 4-02-2015 10:32
PRZY OKAZJI ZWRACAM UWAGĘ NA ZASADNOŚĆ WYMIANY OŚWIETLENIA tej ulicy na bardziej stylizowaną, ale w oparciu o nowoczesne technologie LED i przy okazji podświetlenia co ładniejszych kamieniczek.
~emera 4-02-2015 10:34
A może te pieniądze wydać na sprzątanie ulic? Wróciłem niedawno z nad Bałtyku. W miasteczkach na Pomorzu i tych, które mijałem po drodze jest b. czysto. Po wjechaniu do Jeleniej wydaje się, że trafiłem do innego świata. Czysty jest tylko Plac Ratuszowy i okolice, a na pozostałych ulicach leżą liście sprzed co najmniej dwóch lat. O innych rzeczach nie wspomnę... Ale cóż, jaki pan taki kram.
~ 4-02-2015 10:39
W końcu jeden dobry pomysł naszych Radnych-Bezradnych..
~adaśś 4-02-2015 10:39
Takie szerokie płyty granitowe były na wielu jeleniogórskich chodnikach choćby na ul Kilińskiego i Pijarskiej. Ciekawe gdzie są teraz.........
~ale jaja 4-02-2015 10:40
...no i mamy następne "dobre wybory" i następne "dobre pomysły"...."oni" naprawdę nie mają co robić z naszymi pieniędzmi? może , by tak podwyżki lepiej sobie dali, albo jakąś 27 pensję, co? poczekajcie jeszcze trochę, ciągniki podjadą niebawem też na tę waszą "szpilkówkostradę", za nimi staną nauczyciele, lekarze, kolejarze,pielęgniarki...itd. Emeryci nie staną. Będą leżeć "pokotem" z głodu i zimna.I nie gadajcie mi tu, że nawołuję do jakiegoś strajku, bo to są po prostu jakieś jaja !, a spytam jeszcze tylko ? czyja to córeczka w szpileczkach do "handlówki" chodzi, biedactwo niedouczone pewnie nie wie, jak należy do szkoły się ubierać? no chyba, że na W-F, to przepraszam najmocniej ! ale jaja, ale jaja !!!
~Glan 4-02-2015 10:40
Teraz są modne koturny, w nich można śmigać jak tak bardzo panie chcecie ;) Na zdjęciach nie widać szpilkowych pań, pewnie pracują w urzędzie, a tam normalne chodniki, więc im jest wygodnie :)
~tak 4-02-2015 10:49
a jak kładliście tę kostkę, to kto pytam zatwierdził na lata ten projekt? typowa "robota dla roboty"? tak najłatwiej wyciąga się kasę od podatników ? Prokurator powinien się tym zająć ! ( tylko po co, prawda ? ), za dwa lata okaże się , że jest za ślisko i ludzie nogi łamią ? za trzy lata okaże się, że będzie w tym miejscu fontanna i te projektowane, nie dawno pokazywane drzewka ? "zleconko dla zleconka" i tak minie kolejna kadencja, a ile się "wyszarpie, to moje" brawo !
~Ja 4-02-2015 10:54
Czcza dyskusja! Kostka na deptaku położona jest skandalicznie źle. Nie da się po niej chodzić wygodnie nie tylko na szpilkach. W każdym płaskim obuwiu o normalnej, nie pancernej podeszwie czuje się wystające narożniki kostki. Dobrze, że będą na niej specjalne pasy przystosowane do normalnego chodzenia. Źle, że zrobi się to pod pretekstem wygody pań chodzących w szpilkach. Jeszcze gorzej, że bezkarną pozostanie osoba odpowiedzialna za wymianę nawierzchni przed laty.
~ZNAJDEK 4-02-2015 11:06
końcu dobry pomysł, który powinien byc zrealizowany juz podczas kładzenia tej parakostki. Pewnie trzeba jakąs kasę publiczną wyprowadzic więc się wpadło na taki pomysł dopiero teraz. Aczkolwiek popieram bo ... które kładły tę kostkę majazerowe pojecie o takiej robocie. Wiele razy potykałem się na tej porąbanej kostce a w tej chwili jestem osobą kulejącą i chodzenie po czymś takim to poracha.
~Rick 4-02-2015 11:20
Płyty już były,ale komuś za prezydentury p.Kusiaka się spodobały i położono ten badziew. Może warto by poszukać na czyjej posesji wylądowały?
~ad 4-02-2015 11:28
zastanawiam się skąd ekipa zorro miała na wielkie banery,miejsca i akcję na wybory kasę?kosztowało to pewnie tysiące złotych........domyślam się że dziś przychodzi czas na płacenie rachunków,a takie projekty jak szpilko trasa i pewnie zaraz inne fanaberie bedą spłatą tych rachunków dla swoich kolesi
~ 4-02-2015 11:36
pomysl ciekawy ale mam watpliwosci czy potrzebny poniewaz w centrum miasta czyli Konopnicka,1go Maja pustki nikt juz tamtedy nie chodzi.
~wer 4-02-2015 11:37
Moze te płyty co na placu ratuszowym kiedyś były się nadadzą? No chyba że już u prezydenta na podwórku leżą...
~{ super} 4-02-2015 11:37
Brawo! W końcu ktoś o tym pomyślał. Ja nie chodzę w szpilkach, a mimo wszystko codzienna droga do pracy w płaskich butach po tej kostce brukowej to "droga przez mękę". I z tego co widzę, nie tylko dla kobiet. Proponuję panom krytykującym ten pomysł przejść się w obuwiu innym niż sportowe przez cały deptak, szczególnie jak jest ślisko, potem dopiero wypowiadać się na ten temat.
~masakra 4-02-2015 12:07
W szkole się wiedzę pokazuje, a nie szpilki! No ale jak się jednego nie posiada... Masakra.
~do ~Le1Kiepury 4-02-2015 12:14
chandluwki ? Chyba nie tylko do handlówki się nie chodziło ale raczej z taką pisownią żadnej szkoły się nie skończyło co ?
~Jano 4-02-2015 12:23
ludzie ale o co wam chodzi za kilka miesiecy ruch z miasta przeniesie sie na zabobrze bo tam powstanie galeria i tam ludzie beda chodzic a nie na 1-go maja wiec jeszcze chwila a ta ulica calkiem zniknie z naszych spacerow bo bedziemy kierowac sie na zabobrze lub tez na dawny dwozec PKS gdzie kolejna galeria powstaje a 1-go maja zosatanie zapomnana i z tymi kocimi łbami dziurami menelami zostanie sama jak ten dren co to nim scieki plyna
~ina 4-02-2015 13:15
Taką kostkę, ale odpowiednio wyszlifowaną, widziałam na południu Polski, na wsi. Nie było problemu z chodzeniem po niej, w przeciwieństwie do Jeleniej Góry, gdzie tylko w traperach czuję się bezpiecznie.
~xyz 4-02-2015 13:19
Nareszcie, a pomysłodawców kostki brukowej w obecnej postaci, proponuję obciążyć kosztami, jakie wynikną ze zmian.
~rr 4-02-2015 13:50
A ktoś jeszcze tam chodzi po tej majówce żeby warto było takie "cuda" za prawie milion odstawiać?
~wtf? 4-02-2015 13:56
"Kiedy chcemy pokazać się w szkole w szpilkach, musimy mieć przy sobie zapasowe obuwie i zmieniać je przed szkołą" ....Gwiazdy za dychę,szkoła to nie wybieg dla modelek,uczyć się a nie fisiować w szpilach.
~karkonosz 4-02-2015 13:58
radni z Jeleniej puknijcie sie w głowę , jak ma być lepiej ?
czlowiekpuszcza 4-02-2015 14:01
Pomyślmy na co można przeznaczyć 900 tys. złotych: Lepsze oświetlenie przejść dla pieszych, Lepszą reklamę miasta w innych miastach Zorganizowanie lub dofinansowanie kilku innych imprez, których nie ma a mogłyby się odbyć zwiększając atrakcyjność miasta w okresie letnim... bo latem to tutaj się koniecznie nic nie dzieje... Kostkę brukową można odpowiednio sfrezować, no ale przecież nikt na tym nie zarobi;) aż tyle ;)
~patie 4-02-2015 14:02
Ta kostka jest koszmarna dla osoby na wózku.
~bono 4-02-2015 14:14
a co to jest Palec Piastowski
~ 4-02-2015 14:15
Czyżby prezydent Zawiła planował zmianę płci tak jak Grodzka i pod szpilki deptak sobie chce zrobić, aby z premierzycą sobie tam pospacerować:)
~niko5 4-02-2015 14:25
W dupach się przewraca nie mają się już czym zajmować i na co pieniędzy wydawać , niech sie zajmą ważniejszymi sprawami co jest bardziej Jeleniej potrzebne
~ad 4-02-2015 14:25
dla przypomnienia,1 maja była robiona za prezydenta Kusiaka,który dziś w nagrodę został radnym,i jest vice w muzeum,ale który głupi naród by to pamietał
~szpilkostrada 4-02-2015 14:31
Po pierwsze-ciekawe, dlaczego nikt nie poniósł odpowiedzialności finansowej za takie zepsucie deptaka w Jeleniej- przecież ta kostka od początku budziła olbrzymie niezadowolenie mieszkańców. Po drugie- 900 zł na wymianę kawałka chodnika to niewątpliwie niezbędny wydatek dla tego miasta, he, he... A po trzecie-panienki z handlówki już niedługo będą w swoich szpilkach śmigać po dwóch nowych budujących się galeriach, pies z kulawą nogą nie pokaże sie na deptaku w centrum miasta- bo kto będzie wolał robić zakupy w zapyziałych sklepikach zamiast w firmowych sieciowkach na Zabobrzu???
~socrates 4-02-2015 14:58
Płyty już były na Placu Ratuszowym.Jak się sprawdziły pamiętamy.Obok "szpilkotrasy",proponuję poprowadzić DEBILOTRASĘ.
~Damo 4-02-2015 15:03
A w Cieplicach 2 lata na nowy most trzeba czekać, bo gwiazdy w szpilkach muszą chodzić, paranoja...
~Ojciec z wózkiem 4-02-2015 15:06
Popieram, ten bruk to masakra. Zwłaszcza na Konopniciej .
~bejg 4-02-2015 15:24
Trzeba będzie zrobić jeszcze blondynkotrasę, laluniotrasę itp. Każda oczywiście w innym kolorze. Jeżeli wyniknie problem (kolor różowy to ulubiony u przedstawicielek podanych tras) to można oczywiście przeprowadzić referendum z zasobów naszego bogatego miasta :)
~weaw 4-02-2015 15:52
większego debilstwa dawno nie czytałem !!! nie ma na co pieniędzy wydawać? 900 tysięcy... m a s a k r a . gratuluje !!
~Jel... 4-02-2015 15:54
do szkoły nie chodzi się w szpilkach-to jedno a po drugie ten kto zatwierdził położenie tej kostki teraz powinien na swój koszt położyć te chodniki.Przy okazji zdarto asfalt przy Drzymały bo ma być kostka no ale teraz wygląd ma zarąbisty z tymi plastrami asfaltu - gratulacje dla pomysłodawców.
~oko proroka 4-02-2015 16:18
Do szkół chodzi się w trampkach a nie w szpilkach. Poza tym, należy zamknąć tego, co kilka lat temu zatwierdził ten rodzaj bruku. Ewentualnie niech płaci za przeróbkę ze swojej kieszeni.
~ 4-02-2015 16:35
Trzyletni rower rozklekotałem na tej kostce, kto mi za niego zapłaci? Koło mi utknęło między kostką koło "Galerii Grodzkiej" i się wykrzywiło, teraz to już tylko kupa złomu jest!!! Bigus, oddawaj mi nowy rower!!!!!!!!!!
czlowiekpuszcza 4-02-2015 16:39
Co w tym czasie działo się z Wojnarowskim? Czym się teraz zajmuje? Dowiedzieliśmy się, że trzeba go szukać w Jeleniej Górze. I jak się okazuje, powodzi mu się tam całkiem nieźle. Jego partyjny kolega, prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła, uczynił Wojnarowskiego prezesem Jeleniogórskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego, spółki należącej do miasta. Ale to nie wszystko. Wojnarowski jest też szefem innej spółki – Tanie Mieszkanie, która zajmuje się obrotem nieruchomościami. W skrócie wygląda to więc tak, że prezes Wojnarowski buduje mieszkania za miejskie pieniądze, a potem ten sam prezes Wojnarowski je sprzedaje. Co więcej, obie spółki sąsiadują ze sobą – mają swoje siedziby przy ulicy Pijarskiej w Jeleniej Górze. Pytanie, gdzie idzie zysk i prowizja?
~mig 4-02-2015 16:48
jestem przeciwny wyrzucaniem pieniędzy publicznych , to kpina . 300 tys. przeznaczyć m.in na usunięcie asfaltu z chodników, oświetlić przejścia dla pieszych, zabronić potężnym ciężarówkom szalonych jazd ulicą Sudecką , Wojska Polskiego , Matejki ....potrzeby są ogromne
~mo 4-02-2015 17:02
Wypowiadający się przeciwko to zapewne nieatrakcyjne babochłopy lub "szczęśliwi" posiadacze takowych. Ale to boli, że ktoś dba o siebie? Kostka jest położona fatalnie- ktoś powinien za to odpowiedzieć.
~Yrezi Rewor 4-02-2015 17:11
Raduje sie dusza moja i ciało trochę..;-) Przejade rowerowo "Majówkę" bez wstrząsu śledziony... "Yes, yes, yes "...jak mawiał klasyk... ;-) Górale dwa...
~p.o.l 4-02-2015 17:19
rozwalają mnie pustackie teksty bab co twierdzą że muszą w szpilkach łazić i do tego trzeba im zrobić drogę za 900 tysia. PS w szpilach to trzeba umieć łazić. A jak ktoś umie to i mu kostka nie przeszkadza. Widziałem jak pustaki w góry w szpilach się wybierają,
~ 4-02-2015 17:59
Co by nie mówić ten bruk jest przeokropny i należy to zmienić.Niestety nie tylko to sknocono i wywalono ogromna kase w błoto -dosłownie .Zobaczcie co jest z alejkami w Parku Norweskim!!!.Nie można przejść Bardzo dużo kasy przepadło a sprzeciw społeczny -zlekcewazono. Od bruku była Czernow i za to powinna odpowiedzieć
~fan sekty pis 4-02-2015 18:13
ja wnioskuję o wybudowanie obok szpilkostrady jeszcze radnostradę dla naszych nieprzeciętnie inteligentnych radnych. a niech mają coś od życia, w końcu nie płacą ze swoich to im też się należy. widzę, że ci nasi radni mają wyjątkowy dar do trwonienia cudzych pieniędzy.
~fan sekty pis 4-02-2015 18:37
jeszcze jedno pytanie do "dziewczyn" z handlówki: po co chodzicie do szkoły? po naukę czy żeby się pokazać?
~ 4-02-2015 18:42
bardzo dobry pomysł z wymianą . bardzo niewygodnie się chodzi nawet nie w szpilkach a w normalnych butach .
~Bezdomny 4-02-2015 18:49
Kostkę położono za towarzysza Kusiaka a stara kostka wylądowała u Erazma i Pankracego.To jest własnie obraz naszej kochanej lewicy.
~abc 4-02-2015 18:52
Już ktoś chce zarobić. Nr 1 inwestycja w mieście. Takich radnych sobie wybraliście. Poczytajcie o inwestycjach w Słupsku. Tam rządy zaczęto od obcinania pensji kolesiostwa. Tu by było pole do popisu.
~king-kong 4-02-2015 18:52
Jak to czytam to zastanawiam się czy Prima Aprilis nie zmienił daty z 1.04 na 4.02 . ale to chyba drogi żart za 900 tyś
~Szymekk 4-02-2015 19:37
Tyle pieniędzy a może by plac zabaw postawić dzieciom albo odnowić kamienice przy ratuszu a nie turyści widzą odlatujący tynk
~olga 4-02-2015 19:40
Popieram pomysł. Nie tylko w kwestii butów na obcasie ale przede wszystkim osób niepełnosprawnych- nie chcielibyście jeździć na wózku po takiej kostce- to naprawdę męczące.
~iza 4-02-2015 19:43
Ja ostatnio widziałam osobę na wózku, która się zatrzymała bo dalej nie miała siły jechać po tej kostce- na szczęście ktoś jej pomógł. O ile łatwiej mieli by ludzie niepełnosprawni na co dzień gdyby był jakiś zwykły chodnik zamiast tej kostki.....
~qrwefdasd 4-02-2015 20:07
Jakaś kochanica trzącha d..skiem, że nie może się przejść - no to czego się dla kobiety nie robi...
~ 4-02-2015 20:08
bardzo dobry pomysl nareszcie bedzie mozna normalnie pospacerowac i dzieci nie beda sie ciagle potykac o wystajace kostki zreszta uwazam ze nasze miasto jest piekne i caly czas sie zmienia na lepsze :)a to dla tych ktorzy ciagle narzekaja-czy nie mozecie poprostu cieszyc sie malymi rzeczami ???:)
~ 4-02-2015 20:52
Boże! Nareszcie!!! Uwielbiam tego kogoś kto wpadł na ten pomysł, a przeklinam tego kto kiedys wyraził zgodę na ten cholerny bruk!!!!
~ 4-02-2015 20:59
Dodam jeszcze, Panie Bigus jest Pan Wielki i bedę trzymać kciuki, żeby się Panu udało pokonać problemy związane ze zmiana tej nieszczęsnej nawierzchni. Nawet Pan nie wie jak bardzo ulży wielu osobom i nie tylko paniom na szpilkach, ale np. mamom pchającym wózek czy nawet osobom starszym, a że ma sie ona nazywać szpilkotrasa, to juz naprawde najmniej ważne. Pozdrawiam serdecznie i już od tej chwili zaciskam kciuki.
~rattlehead 4-02-2015 21:19
Zabierzcie kostkę z Wojewódzkiej !
~ 4-02-2015 21:47
Ja tam poproszę o tę trasę, pracuję z ludźmi- trzeba wyglądać, obcasy to mus
~do ~anrio 4-02-2015 22:12
Dobrze, że to tylko twoje zdanie.
~do ~p.o.l 4-02-2015 22:14
Mnie też rozwalają pustackie teksty ... twoje.
~kmam 4-02-2015 22:25
Wreszcie niepełnosprawni, dzieci, rodzice z wózkami, no i kobiety w normalnych butach będą mieli wstęp na główny trakt Jeleniej Góry. Może to ożywi handel.
~ 4-02-2015 22:30
A ja chcę mieć trampko trasę i tyle , załatajcie dziury na ulicach a szpilko trasy wsadżcie sobie !!!
~ 4-02-2015 22:35
Procesje i inne szopki od kościoła do kościoła , wiadomo musi być głladko na ulicy !!! i na takie bzdety pieniądze są ???????
~ 5-02-2015 1:39
Szpilki źle robią na nogi. To już udowodnione!
~~mamuśka 5-02-2015 6:48
droga redakcjo, proszę wprowadzić opcję "lubię to" pod komentarzami - niektóre lepsze od samego artykułu :D a kostkę dobrze że wymienią - nie da rady poruszać się nią" na obcasie" - a moje dzidzi niestety budzi się jak dostaje takich wstrząsów w wózku ;(
~ 5-02-2015 16:14
gościu, z 9. 26, pamiętam ,darowałam ci jam już siła przecinków. A ty co ? Użyłeś tylko jeden i to niekoniecznie w dobrym miejscu. Jak bruki jeleniogórskie ,niby są ,ale jakoś tak nieszczęsliwie...Proszę ,lap nową porcję a bądż bardziej szczodry! ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
~~~Agi 6-02-2015 8:52
Koszty powinni ponieść ci którzy pozwolili położyć tą przeklętą kostkę bo ktoś się pod tym podpisał!!!!!!! Podziwiam laski które w 10 lub 12 cienkich jak igła latają po majówce.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Złoty Krokus dla...

Droga królewska uporządkowana

Wybory: Zwycięstwo PiS

Ślubowały pierwszaki

Seniorzy na scenie

Sonda

Dla piratów drogowych, jak w Estonii, zamiast mandatu godzinny postój. To dobry pomysł?

Oddanych
głosów
298
Tak
55%
Nie
37%
Nie wiem
8%