MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Będzie strajk pracowników Państwowej Inspekcji Sanitarnej?

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 30 czerwca 2015, 17:17
Aktualizacja: Czwartek, 2 lipca 2015, 8:13
Autor: Przemo
Fot. Archiwum
W Państwowej Inspekcji Sanitarnej na Dolnym Śląsku trwa akcja protestacyjna związana ze złą sytuacją finansową pracowników. Zarobki pracowników oscylują w granicach minimalnego wynagrodzenia (1600 – 2300 zł brutto). Większość pracowników ma wykształcenie wyższe specjalistyczne.

We wszystkich jednostkach ogłoszono spór zbiorowy i przeprowadzane są referenda strajkowe. W jednostce w Jeleniej Górze Komisja Międzyzakładowa NSZZ Solidarność przeprowadziła referendum strajkowe dnia 29 czerwca 2015. W referendum wzięło udział 68 proc. pracowników. Postulaty związkowców poparło 100 proc. głosujących, a udział w strajku zadeklarowało 97 proc. głosujących – informuje przewodniczący zarządu regionu jeleniogórskiego Solidarności, Franciszek Kopeć.

Ogłoszenia

Czytaj również

ODK do zameczku?

Młodzi Demokraci na Dolnym Śląsku mają nowego przewodniczącego

Rok niespełnionych obietnic

Komentarze (33) Dodaj komentarz

~janusz cebula 30-06-2015 17:35
Ciekawe kto normalny w Europie po studiach pracowałby za 400 euro #Polska
~grażyna cebulowa 30-06-2015 17:54
Pani Bieńkowska dobitnie wyraziła pogląd na ten temat przy ośmiorniczkach
~fan sekty pis 30-06-2015 18:01
toż to koniec świata, PIS szykuje się do strajku.
~xx 30-06-2015 18:16
A co oni by chcieli zarabiać po 5 tysi w budżetówce?Jak nie pasuje to droga wolna ,jest tysiące innych zawodów.Wykształcenie wyższe,zwłaszcza cienkie nie oznacza że masz zarabiać bóg wie ile.
~humel 30-06-2015 19:31
Nie podoba się praca to do Biedronki albo dr.Schneidera na trzy zmiany zasuwać nieroby jedne ,kawożłopy i stołkogrzejcy jedne
~ 30-06-2015 20:03
to jakiś żart ???? ci na ciepłej państwowej posadce to sobie postrajkować mogą bo u prywaciarza jest jeszcze gorzej a i podskakiwać nie wolno
~Przerzutka 30-06-2015 20:55
I bardzo im dobrze. Więcej bym nie dał kasy tym "kaszalotom z sanepidu". Nawiedzają firmy i czepiają się byle g... , liczą przysłowiowe dziurki w prysznicu na zapleczu , szukają wredoty byle uchybienia - bo wtedy firma musi za kontrolę zapłacić.
~PRZEDSZKOLAK 30-06-2015 20:58
Księżniczki z Inspekcji Sanitarnej każą się wozić nie pytając kto za to płaci . A to właśnie pracownicy kontrolowanych jednostek nawet mniej zarabiający muszą papieżyce z Inspekcji na swój koszt przywozić na kontrolę a później odwozić do domu czy innej placówki odległej nawet o kilkadziesiąt kilometrów . Dyrektorki szkół i przedszkoli , kosztem dzieci ,wożą prezenty (papier toaletowy ,ciasta ,ręczniki ,plastiki )bo inaczej ......Przydała by się kontrola tej najbardziej skorumpowanej jednostki kontrolnej .
~ 1-07-2015 8:36
Zwracam się do wszystkich wielce zbulwersowanych kontrolowanych właścicieli obiektów które niejednokrotnie zrastają brudem, z pewnością szary klient nieświadomy syfu w lokalu- do czasu zatrucia, a wtedy trwoga i do sanepidu. Wielcy "biznesmeni" oburzeni i wypisujący bzdury o pracy w sanepidzie szkalujecie na forum publicznym ludzi pracujących, którzy nie dla własnego interesu lecz właśnie dla społeczeństwa czuwają nad tym by nie jeść z zasyfionych lokali; weźcie się do roboty by nikt nie mógł wam nic zarzucić i wtedy śpicie spokojnie i nie wypisujecie bzdur!!!!!!
~Socjalista 1-07-2015 9:01
PO rozstawia swoich ludzi po wszystkich stołkach a tu ludzie dymają za grosze. Brawo związkowcy! Pogonić dziadów!
~Le1Kiepury 1-07-2015 9:01
Proponuje jak Korwin strzelac do nierobow
~ 1-07-2015 9:41
Brawo związkowcy. Każdy ma prawo do godnej pracy i wynagrodzenia. Pracownicy Inspekcji Sanitarnej są takimi samymi ludźmi mającymi rodziny dzieci a muszą żyć za głodowe pensje. Walczcie o swoje :)
~em 1-07-2015 10:08
W pełni się zgadzam ze strajkujacymi. To nie jest praca prosta ani przyjemna . Trzeba posiadać odpowiednią wiedzę a co za tym idzie wynagrodzenie powinno być odpowiednie. Jak tym krzykaczom z góry nie odpowiada ich pensja to tez niech strajkują.
~anty PO 1-07-2015 11:05
Brawo związkowcy - i szacun za to że nie dajecie sobą pomiatać. Trzymam kciuki i pozdrawiam.
~Hehe 1-07-2015 14:00
Najlepsza ta z pod starej prokuratury . Najpierw sama projekt robiła za 1000 Marek Niemieckich a koleżankę na odbiór przysłała i do mnie że 500 DM ;) to ja Wont ! I 5 miesięcy na odbiór czekałem . Gadzina jedna !!! Żałuje że poznałem tą babę śmierdząca stara cwaniara
~henryk jg 1-07-2015 14:46
nikt je nie trzyma na państwowej posadce. Nie podoba się to do prywaciarza na umowę zlecenie.
~DJxxxxx 1-07-2015 14:49
Mają pecha, w "turystycznej stolicy Karkonoszy" lepszej pracy nie znajdą:) Każdy pracodawca to wie i musiał by być ciężkim frajerem, żeby podnosić pensję kiedy tylu chętnych jest na jedno miejsce.
~feel 1-07-2015 15:49
Fachowcy ? O czym wy mówicie Ilu w stacji jest zatrudnionych lekarzy ? Ilu jest zatrudnionych pracowników z wyższym wykształceniem medycznym ? Zero.Czego tu wymagać jak dyrektor stacji jest mgr ochrony środowiska a z-ca technolog żywności, nadzór epidemiologiczny i nad szczepieniami mgr resocjalizacji i mgr chemik, nadzór zapobiegawczy inżynierowie bez doświadczenia w sprawach sanitarno - higienicznych.2 radców prawnych z czego jeden emeryt po 70. 7 osób w księgowości i administracji
~tj54 1-07-2015 19:28
tak ? a inni mogą strajkować ? mają inne żołądki ??? po 40 latach pracy 1400 zł ? fama o tych paniach biorących poszła a mnie się wydaje ,że dających już nie ma tylko bo czasy inne a czasami nawet ciasteczko podane do kawy przy pisaniu protokołu jest uznane za łapówę i lepiej go nie spożywać fajnie jest gadać i to teksty ,,chwytliwe ,, a życie swoje ale jak powiedziała pani Bieńkowska sorry taki mamy kraj
~ 1-07-2015 19:37
ale zdobyli te wykształcenie za pieniądze podatników (no chyba że zaocznie) no a po za tym jaki sens istnienia tej instytucji skoro kontrole muszą być zapowiedziane to tak jakby policja miała dzwonić do przestępcy i zapowiadać że mu chtę przeszuka
~abc 1-07-2015 20:13
Teraz kiedy obowiązują nas przepisy unijne to przepisy sanitarne reguluje tzw. księgą dobrej praktyki sanitarnej Haccap , firmy gastronomiczne,turystyczne i hotelowe mają obowiązek stosowana się do nich. I są kontrolowane przez firmy do tego uprawniane / Silliker / SANEPID to dublowanie TEJ SAMEJ DZIEDZINY.Niech siedzą więc cicho bo firma lada moment może być zlikwidowana.
~ 2-07-2015 10:41
Oczywiście im mniej jednostek kontrolujących tym lepiej - żałośni jesteście!!!
~fakty versus wyobrażenie 5-07-2015 17:03
Redaktorze wysokiej klasy specjaliści do ludzie z tytułami, osiągnięciami naukowymi nie jak w J.G ze zdewaluowanym wykształceniem lub daleko odbiegającym od przydatnego w sanepidzie.., permanentnie popełniający błędy…, tacy są np. w białostockim sanepidzie i innych – ale nie w J. G.- tu układy i głupota trzymają się za ręce- generując zbędne koszty niczym nieuzasadnione - szkodliwe dla budżetu Państwa – traci się też niewykorzystane możliwości …,. Wysokiej klasy specjaliści osiągają wyniki – nie mówią i nie piszą bzdur, nie manipulują dokumentami (ukrywają w sprawozdaniach ludzi faktycznie wykształconych,..,) nie zwalniają specjalistów, są kreatywni i przedsiębiorczy -wykorzystują każdą okazję, by nieść społeczne i państwowe korzyści. Cenią wiedzę – nie przedkładają na rodzinne zatrudni
~ 5-07-2015 17:06
...(- niewiarygodności (sama nie przestrzega prawa (nakaz Polskiego Centrum Akredytacji, ok 10 nakazów Państwowej Inspekcji Pracy, dochodzenie prokuratorskie – potwierdzenie nieprawdy w aktach osobowych pracownika, potwierdzenie nieprawdy w sądzie (trzy osoby :zarządzający, radca prawny, pracownik); - 10% zatrudnionych to katecheci po wyższej szkole seminaryjnej – w rok ukończyli licencjat za trzy opłacali..; SPECJALISTÓW WYZBYŁ SIĘ TANDEM JAKO ZAGROŻENIE zawodu dyrektora (cha, cha – tak odpowiada…,) i matactwa, I TU MOŻNA RZEC WYSOKIEJ KLASY SPECJALIŚCI OD MATACTWA….!!!
~oko 5-07-2015 20:08
Po co kontrole zewnętrzne - przestrzegajmy prawa - zmieńmy kulturę .. żałosne, gdy kontrolujący zamiast świecić przykładem łamie sam zasady prawa, za których nieprzestrzeganie śmie karać…, (- niewiarygodności (sama nie przestrzega prawa (nakaz Polskiego Centrum Akredytacji, ok 10 nakazów Państwowej Inspekcji Pracy, dochodzenie prokuratorskie – potwierdzenie nieprawdy w aktach osobowych pracownika, potwierdzenie nieprawdy w sądzie (trzy osoby :zarządzający, radca prawny, pracownik); - 10% zatrudnionych to katecheci po wyższej szkole seminaryjnej – w rok ukończyli licencjat za trzy opłacali..; SPECJALISTÓW WYZBYŁ SIĘ TANDEM JAKO ZAGROŻENIE zawodu dyrektora (cha, cha – tak odpowiada…,) i matactwa, I TU MOŻNA RZEC WYSOKIEJ KLASY SPECJALIŚCI OD MATACTWA….!!!
~- 5-07-2015 20:15
a to co za subordynacja wobec tandemu z synkiem na czele w peletonie i niecnymi prawnikami..., aż dwóch- niech ludzie wiedzą jak działają za nasze pieniądze - zamieszczajcie teksty, które nie obrażają tych co nie można obrazić - przytaczają jedne z niewielu fakty...
~ 6-07-2015 7:56
Takiej nienawiści dawno nie widziałam. Koleżanko zastanów się nad sobą. Gdybyś nie była taka niekoleżeńska, złośliwa z wybujałymi ambicjami, niedowartościowana a przy tym niekompetentna to dzisiaj nikt by nie czytał tych twoich głupot. Dobrze że w inspekcji nie pracują już ludzie twojego pokroju, za których inni musieli się wstydzić na obiektach. Gdzie u Ciebie uczciwość. Nigdy nie pracowałaś tak na prawdę jak powinnaś i dlatego swoją miarą mierzysz pozostałych. Obrażasz ludzi, którzy pracują uczciwie (ale ty nie wiesz co to jest uczciwa praca!!!)
~ 6-07-2015 8:13
do komentarzy badenwuetrtemberg. - podajesz wszędzie te same informacje niesprawdzone i niewiarygodne. Sad tyle jadu w byłym albo obecnym sanepidowcu !!
~ 6-07-2015 8:23
Jak można się dziwić, że w sanepidach nie pracują lekarze. Ludzie! Kto za te pieniądze przyjdzie do pracy?!. Lekarze. Przecież Oni zarabiają godnie - co najmniej 10-cio krotnie więcej niż pracownicy inspekcji ( nawet od tych, którzy należą do ścisłego kierownictwa!!).
~ 6-07-2015 23:38
jedynego lekarza specj. epidemiologa zwolnił tandem, alienując go z zadań ..., choć w sądzie (a to nie jedyna sprawa - pracowników..) zeznali tak jak musieli - ...., ta praca to było jego życie - a nie inwigilacja i ploty,destrukcja przedsiębiorczości na rzecz poddaństwa, nie latał w godzinach pracy pod osłoną sekretarki się gzić i rozbijać rodziny - był fachowcem. Informacje wiarygodne - do sprawdzenia -z naszych podatków winniśmy wiedzieć kogo wynagradzamy i za co!!!! - niektórzy po macoszemu przez panią matkę traktowani powinni dorównać poborami - a nawet przewyższać płacami tych spod skrzydełek jako, że daleko odbiegają wyższym wykształceniem od zawodowego i katechetów.. Uczciwa praca - na palcach można policzyć- a i uczciwi zastraszeni mówią, że zrobią co im każą bo chcą pracować
~ 7-07-2015 0:01
czy odbiór bez spełnionych wymagań dla skoligaconych, a innym pod górkę nawet jak się nie ma czego czepić ...- to uczciwe? czy ma ambicję ten kto firmuje cudze dokonania/sukcesy jako swoje? czy, aby tajemnie nie zobowiązują? czy kazać pracownikowi codziennie przepraszać, bo ...matka tak lubi - to uczciwe i normalne? czy to normalne,że zawsze musi być jakiś kozioł ofiarny? czy nie wynika to przypadkiem z urazów z dzieciństwa i/lub urazu odniesionego w jakimś wypadku? czy nie czas skończyć z tym cyrkiem? TYLKO ZMIANY MOGĄ PRZYNIEŚĆ SPOŁECZNE KORZYŚCI W TYM I W ŚRODOWISKU PRACY A I NASZE PIENIĄDZE - PODATNIKÓW BĘDĄ EFEKTYWNIEJ SPOŻYTKOWANE!!!! ludzie widzą wiedzą i się nie godzą - takie ich prawo
~ 7-07-2015 0:28
- a czy to uczciwe wypłacić odprawę emerytalną po roku emerytowi - omamić go dalszym zatrudnieniem a po rozliczeniu się z nim dopiero za rok natychmiast go zwolnić? - a czy to uczciwe wiedząc,że pracownikowi należy się jedna odprawa emerytalna świadomie wypłacić drugą? - a czy to uczciwe pracować w tych samych godzinach w dwóch odległych ok 100km miejscach? - a czy to uczciwe dawać podwyżki tym po seminarium pomijając innych? - a czy to uczciwe zmieniać stanowiska w strukturze dopasowując do? - a czy to uczciwe na portierni (przepustki) zatrudnić ludzi z wykształceniem wyższym i kształcących się a nie z podstawowym jak dyktują przepisy, a czy to uczciwe wynosić komputery i dane do domu i na nich pracować? wiele oj wiele jeszcze,by można Przydupas tylko chcąc łechtać może być ślepy i g
~ 22-07-2015 20:11
jak pracują takie wynagrodzenie, tu w JG , siedzą gwiazdy nic nie robią , opryskliwe i o 14: 30 ubrane czekają 30 min żeby wyjść z pracy , a na zgłoszenie że na ryneczku w JG na zabobrzu baba sprzedaje cukier rozrobiony jako miód , gwiazda z kosmosu powiedziła ze nie mają ludzi żeby robić kontrole na ryneczkach

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Cieplice nie chcą Jeleniej Góry?

Rozrywki tu nie będzie, powstanie market

Ktoś zniszczył choinki

Przemysłowe Davos w mieście pod Śnieżką

W szkole o używkach

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
909
Tak
22%
Nie
70%
Nie wiem
8%