MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 16 lipca
im. Marii, Mariki

Będzie ścianka wspinaczkowa. Ekstremalnie w „Ekonomie”

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 29 lipca 2011, 7:59
Aktualizacja: 8:00
Autor: Angela
Do 10 września w sali sportowej Zespołu Szkół Ekonomiczno–Turystycznych w Jeleniej Górze stanie sztuczna ściana wspinaczkowa o powierzchni 45 m kw.

Ściana wspinaczkowa ma mieć 6,5 m wysokości, 5 m szerokości i wysięg przewieszenia 1,5 m. Całkowita powierzchnia 45 m kw. wykonana zostanie z paneli na bazie sklejki. Cztery indywidualne górne punkty asekuracyjne umożliwią jednoczesne wspinanie się czterem osobom. Będzie też osiem dolnym punktów asekuracyjnych, a całość zostanie wyposażona w chwyty wspinaczkowe z systemem EPS (Explosion Proof System).

Wykonawca zakupi też całe wyposażenia, czyli m.in. liny statyczne i dynamiczne, chwyty, 12 szt. uprzęży, karabinki, pętle asekuracyjne itp. oraz siedem materacy gimnastycznych (120x200 cm), które będą ułożone wzdłuż ściany.

Do prowadzenia zajęć na ścianie wspinaczkowej przeszkolonych zostanie trzech nauczycieli wychowania fizycznego ZSE-T, którzy otrzymają licencję instruktora wspinaczki na ściance. Program szkolenia obejmie m.in.: zasady asekuracji, zjazdu, podchodzenia po linie, wiązanie i zastosowanie węzłów, obsługę różnych przyrządów asekuracyjnych czy ogólne zasady BHP podczas pracy na sztucznej ścianie.

- Zespół Szkół Ekonomiczno – Turystycznych w Jeleniej Górze wnioskował do władz miasta o doposażenie dość ubogiej bazy sportowej placówki. W tym celu skorzystaliśmy z jednego z miękkich projektów, dzięki któremu szkoła zyska ścianę wspinaczkową, ale myślę, że na tym nie poprzestaniemy. Jest bowiem sporo projektów miękkich, w których szkoły mogą pozyskiwać doposażenie, w tym sportowe. Ściana wspinaczkowa będzie natomiast pierwszą taką atrakcją w jeleniogórskich placówkach. Korzystać z niej będą mogli nie tylko uczniowie ZSE-T, ale również młodzież z innych szkół – mówi Zofia Czernow, zastępca prezydenta Jeleniej Góry.
Wykonawcy mogą składać swoje oferty do trzeciego sierpnia br. do godz. 9.00. Wygra oferent, który zaproponuje najniższą cenę. Ściana powstanie w ramach projektu pn.: „I Międzynarodowe Igrzyska Sportów Ekstremalnych – EXTREMALIA 2011”, współfinansowanego z Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Czeska 2007-2013 ze środków Funduszu Rozwoju Regionalnego i budżetu państwa. Jej cena będzie znana po przetargu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

W cieniu wygasłych wulkanów

Marszałek Sejmu w Kowarach

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~... 29-07-2011 10:08
Młodzież z innych szkół... fajnie - tylko o wiele lepiej by było, gdyby wreszcie powstała w JG solidna ściana wspinaczkowa dla wszystkich chętnych mieszkańców a nie tylko dla młodzieży szkolnej.
~zbombardowan 29-07-2011 11:02
Zgadzam się z przedmówcą.
~ 29-07-2011 11:20
brak obiektu a nowy stawiac drogo oj drogo stad nie mamy scianki takiej jak np w libercu www.360globe.net/czech.../sutr-climbing-wall-in-liberec.html
~galla 29-07-2011 11:55
pamietam jak na te sale gimnastyczna przymusowo skladali sie uczniowie tej szkoly w latach 60, Rodzice uszom nie wierzyli ze skladaja sie na cos z czego nie beda korzystaly ich dzieci, bo to mialo byc za pare lat, dlatego jak przechodze ul teatralna, i patrze na ten budyneczek to zawsze bede pamietac ze zamiast na nowe buty dla mnie rodzice wydali pieniadze na skladke na sale gimnastyczna, ja biegalam w kaloszach pomalowanych w modny wowczas wzor popart i bylo fajnie, ot to byly czasy bidne ale jakze sympatyczne, milo wspomniec
~~~ 29-07-2011 12:16
Jest już dość zaawansowany plan wybudowania dużej ogólnodostępnej ściany wspinaczkowej, 'tylko' Urząd Miasta skutecznie od kilku lat blokuje inwestycje...
~wspinacz 29-07-2011 13:19
Dla młodzieży, to taka ściana,ze rzeczywiście szkoda pieniędzy wydawać na taki projekt, powinno być dla wszystkich, bo jeśli tylko dla początkujących, to takie same efekty można uzyskać wspinając się po drabince, czy na drzewko. Na tym polega porządne rozwiązanie,że płaci się za coś konkretnego, a tak, to młodzież będzie miała troszkę rozbudowany trzepak, który dość szybko się znudzi, ani progresu, ani dłuższego zadowolenia z tego nie będzie. Najgorzej jak laicy decydują o takich kwestiach!!! W Jeleniej nie ma ściany z prawdziwego zdarzenia i pewnie długo nie będzie jej!!!
~zielona 29-07-2011 13:56
Nie dość że i tak już nie ma miejsca bo ćwiczą 4 klasy..to jeszcze jakąś ściane sobie wymyślili:) haha bedziemy sie obijac na lekcji.. Masakra...
~Pochylnia 15-08-2011 18:48
Wszem i wobec informuję, iż w Jeleniej Górze jest budowana komercyjna hala wspinaczkowa "Pochylnia". Przy 10 metrowej wysokości ściany wspinaczkowej zabudowa powierzchnią wspinaczkową, imitującą skalne, piaskowe tarcie wynosić będzie 250 mkw. Uruchomienie obiektu nastąpi w listopadzie tego roku. Wszelkie działania podejmowane z naszej strony wzorować się będą na rozwiązaniach funkcjonujących w Czechach. Hala wspinaczkowa „Pochylnia” zostanie wyposażona w: - 25 stanowisk asekuracyjnych. - 180 punktów przelotowych wraz z ekspresami. - Dwie bryły przestrzenne: 1) Bryła 3D o szerokości 4,80 m. 2) Formacja typu „Sopel”. - Rysy i ściankę dla dzieci. - Chwyty oraz struktury czeskiej firmy „Makak”. Szczegóły można znaleźć na naszej stronie internetowej: www.pochylnia.pbox.pl

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Uwaga na barszcz Sosnowskiego  

Powstaną nowe przystanki i nowe linie MZK

Ciepło bardziej eko

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

Podgórzyn chce wyjść z KSWiK

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
889
Tak
45%
Nie
41%
Nie wiem
13%