MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 9 lipca
im. Sylwii, Weroniki

Będzie remont kaskady na rzece Bóbr

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 2 lipca 2008, 16:03
Aktualizacja: Czwartek, 3 lipca 2008, 6:20
Autor: carioca
Fot. TEJO
W miejscu, gdzie nie tak dawno temu wędkarze łowili ryby i woda wartko płynęła, dziś jest płycizna ledwie po kostki, a piaskowe łachy sięgają niemal całej szerokości rzeki. Jak tak dalej pójdzie będzie tu ledwie strumyczek.

W miejscu, gdzie nie tak dawno temu wędkarze łowili ryby i woda wartko płynęła, dziś jest płycizna ledwie po kostki, a piaskowe łachy sięgają niemal całej szerokości rzeki. Jak tak dalej pójdzie będzie tu ledwie strumyczek.

Mowa o odcinku Bobru za mostem łączącym jego prawy brzeg z Zabobrzem, tuż przed jazami i początkiem kanału Młynówka. Powodem tak gwałtownego obniżenia się poziomu wód nie jest jednak brak opadów, ale usypana z piachu grobla.

Nie będzie ona jednak kierowała głównego nurtu rzeki do pobliskiej elektrowni wodnej. Jest to jedynie podjazd dla samochodów ciężarowych, które dowiozą materiał w celu remontu wodospadu, którego stan jest fatalny. Po modernizacji urządzenia, sytuacja wróci do normy.

Czy główny nurt wody nie popłynie Bobrem, ale Młynówką? Ta z kolei nie ma żadnych zabezpieczeń przeciwpowodziowych, a przepływa niemal przez centrum Jeleniej Góry. Jak się dowiedzieliśmy, nie ma takiej możliwości, bo woda do Młynówki jest ściśle „dozowana” za pomocą rury.

Nie ma zatem zagrożenia dla bezpieczeństwa ludzi, życia biologicznego i ekosystemu w Bobrze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Bobry na Zabobrzu

Wiceminister podsumowała kampanię prezydenta

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~rolex 2-07-2008 16:38
ostatnio jechalem na rowerze koło pksu i z tej młynówki bardzo śmierdzi.Przydałoby sie ten rów zasypać
Patol 2-07-2008 16:44
~cezar 2-07-2008 19:20
Albo przepłukać wodą z Bobru.
~egh 2-07-2008 21:53
chyba szukacie taniej sensacji. Ta grobla już jest usypana?? Jeśli tak to niby gdzie ta cała woda sie podziała jeśli nie płynie przez elektrownie wodną ani tym bardziej przez wodospad?? Przecież na Młynówce jest usypany wał, który kieruje wodę z Bobru do elektrowni, a woda przepływa do Młynówki przez rurę która nawet przy takim niskim stanie wody nie zmieściła by całej wody z rzeki. Ze zdjęć wynika ze woda jednak przepływa przez elektrownie i spust koło kaskady, wiec po co ten cały artykuł??
~_kolegamuzykabezbieżnicka___ 3-07-2008 1:17
Kaskada to ścisły termin hydrotechniczny i nie ma nic wspólnego z opisywanym jazem. Nie ma też mostu łączącego prawy brzeg Bobru z Zabobrzem, bo Zabobrze leży na prawym brzegu Bobru. Początkową tezę o zagrożeniu ekologicznym autor neguje pod koniec tekstu. Jakiś taki ogólny bałagan informacyjny :)
piipi 3-07-2008 12:52
...do [~_kolegamuzykabezbbieznicka__..]...~Ka...l Mlynowka uchodzi do rzeki Kamiennej,a tam jest na pewno mostek !!.~Moze nurt Bobru autorke tekstu Corioce...porwal !!.
zloty666 3-07-2008 18:17
no to może zrobić lekkie płukanko Młynówki ?!?
piipi 3-07-2008 18:40
..do - [~zloy666..]..~Umiesz plywac ?.
~Blacklady 23-07-2008 2:23
z ta Mlynowka faktycznie przydaloby sie cos zrobic, albe zasypac albo oczyscic

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Krakowska w budowie

Trzeba posprzątać

Jest gdzie chodzić – konkurs

Wakacje w Złotoryi

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2052
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%