MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Będzie praca dzięki wstążkom

Wiadomości: Kotlina Jeleniogórska
Czwartek, 11 maja 2006, 0:00
Autor: TEJO
Fot. J. Buzarewicz
Drugi zakład uruchomi w Kamiennej Górze niemiecka firma SOPP POLSKA. Zarząd Kamiennogórskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej wręczył inwestorowi zezwolenie na dalszy jego rozwój, na terenach objętych pomocą publiczną.

Dziś firma zatrudnia 400 osób, chce zatrudnić jeszcze minimum 200. Dlaczego Kamienna Góra? – Niemców urzekła: bliskość granicy ze swoim państwem, sprawna i profesjonalna obsługa w specjalnej strefie i doświadczona załoga, dzięki której firma rozwija się dynamicznie – poinformował rzecznik strefy Jarosław Buzarewicz.

Na hektarowej działce przy ul. Towarowej jeszcze w tym roku powstanie zakład. Budowa i wyposażenie hal ma kosztować minimum 5 mln zł. Jak podkreśla prezes SOPP POLSKA, Waldemar Dworznik, dzięki nowej inwestycji będzie można zdecydowanie zwiększyć produkcję, która w stosunku do roku 2000 (gdy firma zaczynała w Kamiennej Górze) i tak wzrosła już pięciokrotnie.

Pełną moc produkcyjną SOPP POLSKA osiągnie najpóźniej za 3 lata. Niemieckie przedsiębiorstwo zostało założone w 1888 roku. Oprócz Polski i Niemiec ma swoje zakłady w: USA, Szwajcarii i Czechach. Jest największym udziałowcem w produkcji tkanych wstążek dekoracyjnych na naszym kontynencie. Głównie specjalizuje się w produkcji ozdobnych kokard, wykorzystywanych do dekoracji stołów i wnętrz. Oryginalne, urzekające swym pięknem wyroby są eksportowane do Europy Zachodniej.

Waldemar Dworznik przyznaje, że swoją obecnością w Kamiennej Górze niemiecka firma wzbudza zainteresowanie wśród rodzimych przedsiębiorców.
Warto podkreślić, że w tym roku strefa wydała już trzy zezwolenia i to właśnie firmom niemieckim. Prezes strefy Marek Proskura zapowiada, że do końca roku w sumie nowych inwestorów będzie dziesięciu. Zatrudnienie wzrośnie z 2,5 tys. do 3 tys.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Dużo wiedzą o bezpieczeństwie

Lemowisko odmienione

Wspólne posiedzenie finansów i oświaty

Klasyki w Kowarach

Rajd zdewastował las?

Radni przekonali rodziców

A śmieci zostały...

Wybory coraz bliżej. PiS apeluje

Sonda

Rowerzyści też powinni zdawać egzamin na prawo jazdy?

Oddanych
głosów
780
Tak
53%
Nie
43%
Nie mam zdania
3%