MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 12 lipca
im. Weroniki, Jana

Będzie o pieniądzach

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 19 lutego 2007, 0:00
Autor: TEJO
Fot. Archiwum
Zatwierdzenie budżetu na 2007 rok będzie jednym z tematów wtorkowej sesji rady miasta.

Zostanie przedstawiony projekt miejskich finansów z poprawkami dokonanymi przez poszczególne komisje. Będzie dyskusja i głosowanie. Z kuluarowych doniesień wynika, że budżet „raczej przejdzie” i nie ma wśród radnych zbyt wielu oponentów.

Samorządowcy zajmą się także, między innymi, projektem uchwały w sprawie zmian w taryfach opłat Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego oraz określenia wysokości opłaty miesięcznej za korzystanie z przedszkoli miejskich w zakresie przekraczającym podstawę programową wychowania przedszkolnego. Najpewniej opłaty te wzrosną.

Będzie też dyskutowana sprawa powołania Społecznej Komisji Mieszkaniowej oraz uchwalenie statutu Straży Miejskiej.

Radni zasiądą w sali sesji w ratuszu we wtorek o godz. 9. Będą obradowali wciąż bez formalnie określonej koalicji, a posiedzenie poprowadzi przewodniczący Hubert Papaj, który od początku kadencji nie ma zastępców. Przypomnijmy, że nie został także powołany drugi zastępca prezydenta do spraw społecznych.

Porządek obrad wtorkowego posiedzenia nie przewiduje punktów dotyczących spraw personalnych, poza wyborem dwóch radnych do Komisji Bezpieczeństwa i Porządku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Maseczki dla szpitala

Szansa na remont "zameczku"

Oddawali krew pamięci Kresowian

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~bary33 19-02-2007 18:32
...a jakie oszczędności w kasie... nie ma zastępców i niema dodatkowych gaży... wszystko działa i niech każdy kto może da na mszę za zdrowie Papaja - bez niego Rada nie będzie mogła działać!
~Reorganizator 19-02-2007 19:00
Pan Prezydent pseud.Szwagierka,twierdził,że przyczyną zmian kadrowych jest reorganizacja wydziałów UM.Nauczyciele jeleniogórscy,nie mogąc się doczekać informacji,jakaż to metamorfoza nastąpi w Wydziale Oświaty,liczyli,iż bedzie to zakomunikowane na jutrzejszej sesji Rady Miejskiej.I nadal liczą,że tak się stanie...
~jelonkowicz 19-02-2007 20:02
Kierowcy grożą strajkiem - podwyżka cen biletów murowana. Tylko dlaczego kosztem najuboższej części mieszkańców - pasażerów. Niech Wysoka Rada, jeżeli nie posiada środków na podwyżki płac, ograniczy liczbę uprawnień do bezpłatnych i ulgowych przejazdów lub zacznie dochodzić należnych podatków.
~nauczyciel 19-02-2007 20:56
Nowym naczelnikiem będzie p.Sz. z dawnej "budowlanki"
~gl0dny 19-02-2007 22:49
Zlikwidowac straz miejska i wybudowac kladke dla pieszych na zabobrzu!
~????? 20-02-2007 7:46
Tak swoją drogą, to budżet na 2007 rok powinien być uchwalany maksymalnie do połowy stycznia, a nie prawie w marcu!
~xxxx 20-02-2007 18:31
nauczyciele i kierowcy laczcie sie i walczcie dolej a kto chce jeszcz dolaczyc to prosimy a co do kladki to trzeba pomyslec tez o osobach na wozkach i o kulach jak oni tam sie wdrapia do glupi pomysl
~kierowca nie mzk 20-02-2007 19:31
Kierowcy MZK powinni przyciagnac do siebie nauczycieli ktorzy tez zadaja kasy i jeszcze innych chetnych i zablokowac cala jelonke ten KACZOGRUD trzeba zniszczyc oni od malego mieli ukrasc ksiezyc i tylko ciegna do siebie i do swoich klubowiczow a MZK liczylem na to ze Pan Prezydent wkoncu wyczysci ten skorumpowany caly budunek adninistracji przede wszystkim dyrektora i jego pania ekononistke i niepotrzebnych kierownikow to napewn zsie pieniadze dla kierowcow niech dyrektor pokaze kwitek z wyplaty to wszystko sie wyjasni ile zarabie kierowca
~Borat 21-02-2007 14:51
Wiecej praw dla Strazy Miejskiej,Zabobrze razem z przejsciem,spalic.P.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Skatepark za frekwencję?

Raport NIK dotyczący m.in. MZK Jelenia Góra

"Piękna i bestia" w sobotni wieczór pod Ratuszem

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Przestrzega przed glifosatem

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
369
Tak
47%
Nie
40%
Nie wiem
14%