MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 7 sierpnia
im. Doroty, Kajetana

Będzie nowy sprzęt dla Centrum Onkologii

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 28 września 2017, 15:25
Aktualizacja: Piątek, 29 września 2017, 18:27
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Funkcjonująca przy Wojewódzkim Centrum Szpitalnym Kotliny Jeleniogórskiej filia Dolnośląskiego Centrum Onkologii wkrótce zostanie wyposażona w nowy sprzęt. Dzięki podpisanej dzisiaj (28.09) umowie do jeleniogórskiej placówki trafi m.in. mammograf cyfrowy oraz sprzęt do patomorfologii.

Wyposażenie centrum onkologii będzie możliwe dzięki dofinansowaniu ze środków unijnych w ramach projektu „Poprawa jakości i dostępności do opieki zdrowotnej poprzez zakup sprzętu medycznego, wykorzystywanego do udzielania świadczeń zdrowotnych w zakresie onkologii, na rzecz Wojewódzkiego Centrum Szpitalnego Kotliny Jeleniogórskiej”.

Całkowity koszt nowego sprzętu to ponad 2,16 mln zł, z czego 1,8 pochodzi ze środków unijnych, a ok. 300 tys. zł to wkład własny ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, który jest organem prowadzącym jeleniogórski szpital.

- Kupimy nowy mammograf cyfrowy, którego w tej chwili nasz szpital nie posiada, a także wieżę endoskopową, endoskopy, sprzęt do zakładu patomorfologii – wymienił Tomasz Dymyt, dyrektor WCSKJ. Jak podkreślali przedstawiciele szpitala, patomorfologia jest zapomnianą dziedziną medycyny. Pacjent tego nie widzi, natomiast onkologia bez tego miejsca nie jest w stanie funkcjonować. W ciągu miesiąca, maksymalnie do dwóch, nowy sprzęt (z wyjątkiem mammografu) będzie już w szpitalu. Wkrótce zostanie też ogłoszony przetarg na mammograf cyfrowy.

Władze województwa podkreślały, że im wcześniej wykryty jest nowotwór, tym większe są szanse na końcowy sukces, jakim jest wyleczenie pacjenta, a biorąc pod uwagę otwartą niedawno filię centrum onkologicznego – należy inwestować w najnowszy sprzęt, aby poziom usług był jeszcze wyższy. Wkrótce zostanie też wybudowany pawilon onkologiczny, który połączy DCO z głównym budynkiem szpitala.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dachowanie w Radomierzu

Czytelniczka: drogo i brudno na basenie

Stalowe rumaki w Karpaczu

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~Boss 28-09-2017 17:27
Może napiszcie czego nie będzie w szpitalu od 1października ilu lekarzy złożyło wypowiedzenia i zerwało kontrakty ile funduszy obcięto placówce a nie piszecie o sprzęcie na którego dostarczeniu zarobili jacyś cwaniacy a i tak nie będzie personelu do jego obsługi i pieniędzy na badania
~--.. 28-09-2017 17:59
Jakby nie środki unijne , to nie byłoby tyle inwestycji.
~xxx 28-09-2017 18:24
szkoda, że nikt nie wspomina, że jeszcze w tym roku odchodzi na emeryturę 60 pielęgniarek i jak Boss pisze powyżej ilu odchodzi lekarzy i ilu ich w ogóle brakuje jak np. na opisywanej powyżej Onkologii...
~Ala 28-09-2017 20:07
Sprzęt zostanie zakupiony a kto go będzie obsługiwał? ???? Są lekarze mający doświadczenie? ???? Ile sprzętu jest w szpitalu zakupionego i nieuzytkowanego!!!!!!!!!
Zofia Iwanska 28-09-2017 20:18
Brawo
~_yyy 28-09-2017 21:47
co komu, ile pielęgniarek odchodzi na emeryturę, zapracowały , i im się należy, na śmierć się napatrzyły, nie muszą pracować do śmierci, też chcą odpocząć!
~Jel.. 28-09-2017 22:23
do ~_yyy czytaj ze zrozumieniem odchodzi 60 pielęgniarek,polikwidowano szkoły pielęgniarskie kto zastąpi pielęgniarki które idą na zasłużoną emeryturę?
~Jel.. 28-09-2017 22:24
jelonka zaś opóźniasz mój wpis

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Ławki do remontu

W sierpniu zarejestruj jacht

Inwestycje wodno–kanalizacyjne we Wleniu

Porównaj ceny z Jelonką.com

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
1046
Tak
22%
Nie
72%
Nie wiem
6%