MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 3 sierpnia
im. Lidii, Nikodema

Będzie nowa droga z Cieplic do Staniszowa

Wiadomości: Region
Piątek, 15 maja 2015, 7:39
Aktualizacja: 7:42
Autor: Mea/Ts
Fot. Mea
– Trzeba wybudować porządna drogę – mówił Paweł Kwiatkowski, wicestarosta jeleniogórski o drodze z Cieplic do Staniszowa. Czekali na nią nie tylko mieszkańcy wsi, ale również położonego przy tej ulicy osiedla Słoneczna Dolina. Droga wygląda jak polna droga i ma pełno dziur oraz nierówności.

Koszt budowy kosztorysowy to ponad 1 mln 200 tys. zł, jednak wicestarosta liczy na to, że inwestycję uda się zrealizować za 900 tys. zł. Pieniądze udało się zaoszczędzić z „powodziówek”. Bowiem na drogę w Wojcieszycach zostało przeznaczonych mniej pieniędzy, niż zakładał kosztorys, bo część prac wykonała już wcześniej Gmina Stara Kamienica.

– Mamy porozumienie z Gminą Podgórzyn, której podlega Staniszów, że pokryje koszty budowy drogi w 20 proc. Resztę sfinansujemy z „powodziówek”. Realizacja zadania planowana jest na drugie półrocze. Po wakacjach zrealizujemy przetarg, a do końca roku droga będzie już skończona – zapewniał wicestarosta.
- Remont obejmie 1400 m drogi, od ul. Krośnieńskiej w Jeleniej Górze do kościoła w Staniszowie. W projekcie jest odwodnienie, są przepusty, a także utwardzenie pobocza – dodał.

O drogę walczył m.in. wiceprzewodniczący Rady Powiatu Krzysztof Wiśniewski, który jest mieszkańcem Miłkowa i radnym z okręgu wyborczego gminy Podgórzyn. – Cieszę się, że remont nastąpi tak szybko, bo jeszcze w tym roku mieszkańcy Staniszowa będą mogli jeździć po nowym trakcie – powiedział Krzysztof Wiśniewski.

Skomunikowane zostaną również obiekty turystyczne, tj. Pałac Szaffgostchów z Pałacami Staniszów i na Wodzie oraz Plac Piastowski z Górą Witosza, czyli miejsca, które przyciągają wielu turystów i kuracjuszy.
W następnym etapie możliwe, że powstanie rozwidlenie od remontowanej ulicy i droga w kierunku Pałacu na Wodzie, biegnąca przy kolejnym nowopowstałym osiedlu Muzyczna Polanka. Tym skrótem mieszkańcy osiedli mogliby jeździć do centrum Jeleniej Góry omijając Cieplice.

– Komisja Rozwoju Rady Powiatu w czerwcu będzie osobiście sprawdzać kilka z ulic zaproponowanych przez Zarząd Dróg do kolejnych remontów. Będziemy wtedy rozstrzygać, które zadania będą następne w kolejce – wyjaśnił Paweł Kwiatkowski.

Ogłoszenia

Czytaj również

Nie ma rady na wandali?

W Podgórzynie chcą dopłat (aktualizacja)

"Parkingi" (wciąż) na chodnikach

Śmierć na żwirowni

Rozbudowa siłowni w Rakowicach Wielkich

Koleją do Karpacza i Kowar – studium gotowe

Wkrótce będzie zakaz wstępu na Tamę Złotnicką

Przebudowa drogi Bolesławiec – Stare Jaroszowice

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
507
Tak
18%
Nie
77%
Nie wiem
5%