MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 8 sierpnia
im. Cypriana, Dominika

Będzie kolejny punkt widokowy

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 29 czerwca 2016, 8:02
Aktualizacja: 8:08
Autor: UM
Trwają oględziny kolejnego miejsca (po skałce Trafalgar w Borowym Jarze), które – zgodnie z zapowiedziami prezydenta Jeleniej Góry Marcina Zawiły – będzie służyć jako punkt widokowy w okolicy Ścieżki Poetów.

- Prace będą odbywały się w rejonie wzgórz Gapy/Sośnik (niezbędne jest nie tylko oczyszczenie szlaku, ale też zabezpieczenie barierkami tego miejsca). Trzeba też załatwić niezbędne formalności m.in. z Zarządem Parków Krajobrazowych, ale nie jest wykluczone, że jeszcze tego lata kolejny punkt widokowy w mieście zostanie przekazany turystom - informuje Cezary Wiklik, rzecznik Urzędu Miasta w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dachowanie w Radomierzu

Czytelniczka: drogo i brudno na basenie

Przestępcza fortuna w rękach policjantów

Komentarze (13) Dodaj komentarz

~widok 29-06-2016 8:41
Bedzie dobry widok na umierajacy polski przemysl na ktorego miejscu budzi sie natura. Szczegolnie biedronki.
~Tomany 29-06-2016 8:47
UWAGA !!!! Droga Jelonko czy to prawda że w budynku po urzędzie skarbowym mają mieszkać uchodźcy ?? Proszę o jakieś info w sprawie .
~Ohh Ah 29-06-2016 8:51
A wieże na Strzeleckiej Górze i w Maciejowej? Niech się rozsypią?
~Reksio 29-06-2016 9:32
A co z wieżami w Maciejowej oraz na Sołtysiej na os. Widok w Cielicach? Te wieże tam po prostu stoją i niszczeją a był to kiedyś bardzo popularny punkt widokowy i atrakcja gdzie turyści będąc w Cieplicach na niego chodzili. Ale jak widać włodarzom miasta oraz tym Stowarzyszeniu Miłośnic Cieplic za bardzo nie leży by celnie promować turystykę w naszym regionie to jest chore by takie obiekty popadały w ruinę. Inne gminy miasta dwoją się i troją i stawiają od nowa wieże widokowe by przyciągnąć turystów a tutaj jest na odwrót. Mało tego od groma jest pagórków na których to są skały i pozarastane krzakami dawne punkty widokowe dotyczy się to też gminy Podgórzyn. Można by było wytyczyć nowe szlaki do takich obiektów ale po co na co to komu? Serce się kraje jakich mamy egoistów w urzędach.
~do tomany 29-06-2016 10:38
tak mają i co noc będą przychodzić do twojego domu i robić ci lewatywę.
~ 29-06-2016 14:06
Poco zaraz lewatywę przyjdzie wypoczęty i bez mydła
~rd 29-06-2016 15:00
super. las w okolicy grzybka jest niesamowicie klimatyczny . tylko wymaga ogarniecia .duzo alejek ,za niemca kolo grzybka była fajna knajpka widokowa fajnie by było to reaktywowac.fajne miejscce.pozdr
~Anonimowy 29-06-2016 15:58
Ciesze sie z nowego punktu widokowego. Chcialem za to zapytac, czy jest jakis postep co do kladki nad Podwalem? Prosze o przyspieszenie w tej sprawie - kladka musi tam byc - jak jej nie bedzie, to wladze miasta skompromituja sie calkowicie. Trzeba bylo dzialac, jak inwestor chcial budowac. Teraz jest to Wasze byc albo nie byc. Przegracie wybory wlasnie przez ta kladke. Jesli nie potrafiliscie zalatwic tak latwej sprawy, to znaczy, ze nie nadajecie sie do rzadzenia miastem.
~Iwet 29-06-2016 17:22
proponuję spotkanie wszystkich zainteresowanych punktami widokowymi na terenie ziemi jeleniogorskiej - gdyż nie wszyscy wiedzą dokładnie o co chodzi. W końcu to dla dobra wspólngo nasze punkty widokowe. :)
~Iwet 29-06-2016 17:42
należy zorganizować jednak spotkanie wszystkich zainteresowanych punktami widokowymi na terenie naszej kotliny jeleniogórskiej - co przysłuży się zapewne atrakcyjności naszego turystycznego terenu ;) O pewnym ważnym punkcie zapomniano - uznawanym za jednego z najpiękniejszych w Sudetach ( 360 st ) - Różanka :)
~ 30-06-2016 6:47
Bardzo mila ikompetentna pani
~mieszkaniecJG 30-06-2016 8:00
Kiedyś bardzo ładny punkt widokowy był w Grabarowie za Bazą RSP. Na górze była platforma wykonana z konstrukcji metalowej wykonanej jeszcze przez Niemców z ,której można było oglądać panoramę Jeleniej Góry i okolicy, teraz zostały tylko ruiny.
~ 30-06-2016 10:22
A może tak zanim zrobi się punkt widokowy, to się posprząta sterty tony śmieci w Borowym Jarze i Perle Zachodu, tak na zdrowy rozum : po co tam iść skoro tam śmierdzi i jest tak jak na wysypisku śmieci??? Co w tym mieście nie ma MPGK ?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

E. Jaworowicz ponownie w Uzdrowisku Cieplice

Śmierć na żwirowni

Znowu auto na chodniku

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Koleją do Karpacza i Kowar – studium gotowe

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
1076
Tak
22%
Nie
73%
Nie wiem
5%