MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 21 września
im. Jonasza, Mateusza

Będzie kolejny „Orlik” na peryferiach

Wiadomości: REGION
Poniedziałek, 16 lutego 2009, 8:20
Aktualizacja: 8:21
Autor: TEJO
Wicepremier Grzegorz Schetyna podczas otwarcia "Orlika" w Jeleniej Górze, w listopadzie ubiegłego roku.
Fot. TEJO
Radni i wójt Mysłakowic zdecydowali, że w przyszłym roku w tej podjeleniogórskiej miejscowości zostanie wybudowane boisko za środki z programu „Orlik 2012”.

Była nawet możliwość budowy tego obiektu sportowego już w tym roku, ale gmina nie zaplanowała wydatku na ten cel w budżecie. Przewiduje się jednak, że "Orlik" wybudowany zostanie obok szkoły lub mysłakowickiego stadionu.

To już drugi w regionie jeleniogórskim kompleks sportowy współfinansowany przez gminy w ramach rządowego programu „Orlik 2012”. Już w tym roku boisko ma zostać wybudowane w Piechowicach. W Jeleniej Górze podobne działa od listopada ubiegłego roku i cieszy się dużym powodzeniem.

Ogłoszenia

Czytaj również

Zmiana kierownictwa prokuratury okręgowej

Wraca pomysł łączenia muzeów

Nietypowy finał Ligi Rocka

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~Zbigniew 16-02-2009 8:28
trafiony strzał w ,,10,, jeśli ktoś uważa, że to nie jest prawda niech przyjdzie zobaczyć - prawie codziennie trenują do godz. 20.00 na ,,Orliku,, koło wiaduktu bez względu na pogodę - tak trzymać
~portier 16-02-2009 10:22
I tak trzymać Mysłakowice!!! Mam nadzieję, że realizacja wyjdzie lepiej niż kortów tenisowych ;)
~Bongo 16-02-2009 11:16
A co ty portier masz do kortów tenisowych. Coś nie tak? Nie dość, że gra się prawie za darmo na świetnych kortach to jeszcze narzeka. Nikt takich kortów nie ma w okolicy. Co by się nie zrobiło to i tak znajdzie się jakiś baran co będzie narzekał. Do Orlika pewnie też się przypieprzysz!!!!!
~portier 16-02-2009 11:59
~Bongo baranie kochany :) Człowiek się tylko cieszy, że gmina taka bogata wybudowała wspaniałe "nowoczesne" korty. A do orlika też swoje dołożę, bądź spokojny :) Po ogłoszeniu przetargu na korty, ktoś pojechał urzędników, że stosują technologię z lat 70-tych, więc postanowili iść z duchem czasu... ale trochę im kasy zabrakło... trochę bardzo. No a pan Henio za mączkę ceglaną wziął dużo mniej niż profesjonalna firma za dobrą nawierzchnię :P Mam nadzieję Bongo, że zanim chlapniesz coś znowu jęzorem to pomyślisz... Pozdrawiam przy okazji innych niezorientowanych z Mysłakowic.
~Bongo 17-02-2009 7:32
Portier baranie kochany. Korty wybudowała firma ROB-TENIS z Warszawy, która budowała korty na PROKOMIE w Sopocie, wybudowała również korty Wojciechowi Fibakowi w jego rezydencji, więc co ty tu ludziom kit wciskasz. Jeżeli masz coś wspólnego z firmą E............., to się nie dziwię tym twoim bzdurom. Była to firma która wygrała pierwszy przetarg a nie podjęła się zadania bo nie potrafiła zbudować kortów. Żygać mi się jak czytam słowa takich baranów jak portier. Nie wiem skąd jesteś ale na kortach w Mysłakowicach to ty nie byłeś człowieku, więc ich nie oceniaj. A inną rzeczą jest to, że Gmina nie oszczędzała na budowie kortów, bo inwestycja dotowana była z Unii Europejskiej także kasa była z zewnątrz. Zapewniam, że ostateczny wykonawca kortów nie był tani a technologia wykonania kortów tenisowych jest bardzo nowoczesna. Z resztą przyjedź i sam sprawdź a potem baw się w komentarze.
~stanleyowsky35 18-02-2009 20:53
Ciekawe, jak nowoczesne boisko wybudowane przy mysłakowickiej szkole - skomponuje się z zabytkowym parkiem i pałacem? Będzie śliczny kwiatek do kożucha. O tyle ciekawy, że kiedy znajdzie się w końcu inwestor, który przejmując pałac - wybuduje szkołę gdzie indziej, to Orlika przy pałacu trzeba będzie zaorać i budować go drugi raz.
~zelt 18-02-2009 22:09
Gdyby tak korty i nowego orlika przykryć halą namiotową to byłoby gut. Cały rok można pykać bez względu na aurę. Ciekawe czy kasa w Gminie by się znalazła?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sportowa integracja

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Burza po interwencji w autobusie miejskim

Doczekają się ronda

Manewry medyczne

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
732
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%