MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 15 lipca
im. Henryka, Włodzimierza

Będzie jaśniej na Jasnej

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 25 kwietnia 2018, 9:08
Aktualizacja: 9:12
Autor: UM (komunikat)
Ulica Jasna w Jeleniej Górze, prowadząca do Rynku, zyska nowe oświetlenie. Pozwoli to przed sezonem letnim na zwiększenie bezpieczeństwa przechodniów.

- Także w tym znaczeniu, że zainstalowana tam jedna z kamer monitoringu miejskiego dzięki temu będzie z większą precyzją rejestrowała rozmaite zdarzenia i pozwalała w razie potrzeby na identyfikację szczegółów. Zainstalowana zostanie jedna latarnia, ale z podwójną lampą, więc jakość oświetlenia będzie lepsza na całym ciągu tego fragmentu ulicy – informuje Cezary Wiklik, rzecznik Urzędu Miasta w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Guwer: To będzie profesjonalny skatepark treningowy

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Przebudowa drogi nr 2273D

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~qwerty 25-04-2018 9:03
Dobra wiadomość. Ładna ulica z zaniedbanymi niestety - acz pięknymi - kamieniczkami.
~ana 33 25-04-2018 9:35
Nareszcie! Tam nigdy nie było oświetlenia, przynajmniej w ostatnich latach. Kiedy istniał jeszcze Pasaż Grodzki, to jakoś to było. Druga taka ciemna uliczka bez żadnej latarni to Chrobrego, przy targowisku Flora.
~ 25-04-2018 12:27
do: ~ana 33 (9:35)
Na Chrobrego już są nowe latarnie. Mizernie świecą, bo to ledowe, ale są.
~ 25-04-2018 11:37
Dobrze, że będą latarnie, choć pod nimi i tak jest podobnież najciemniej.
~ghy 25-04-2018 12:55
Jedna latarnia? Gruba akcja...
~jjj 25-04-2018 14:42
a już się ucieszyłem, ale po przeczytaniu, że chodzi o słownie jedną (z dwoma punktami świetlnymi) latarnię mina mi zrzedła... Już chciałem napisać, że przy okazji budowy oświetlenia ulicy Jasnej warto byłoby naprawić wszystkie niesprawne latarnie na kamieniczkach wokół Pl.Ratuszowego, że może nadszedł czas, aby ustalić jeden wzór na stylizowane lampy w centrum miasta, ale... jedna latarnia... masakra
SZYSZKA 25-04-2018 19:58
Przyjrzałem się latarniom na ,,Majówce". Dawno wszystkie powinny być wymienione na nowe. Eksploatacja latarń od początku była źle prowadzona. Gdyby zgodnie ze sztuką budowlaną na styku ziemi i powietrza były zabezpieczone bitumitem, nie doszło by do takiej korozji w tych miejscach. Tam już niema żelaza, są tylko produkty korozji. Lepiej się o taką latarnię nie opierać. Latarnie jak były nowe, miały atest bezpieczeństwa. Próby naprawiania - betonowe ,,buty" na skorodowanych fragmentach przy gruncie czy prowizoryczne naprawy osłon elektryki stwarzają realne zagrożenie w przypadku upadku i uderzenia głową pieszego. Miasto użytkuje latarnie nie mające żadnego atestu bezpieczeństwa, bo taki atest utraciły poprzez ,,naprawy". I wstyd przed gośćmi zza  granic
~sajmon 25-04-2018 20:41
Hmmm ... Ładnie klikasz :) Mówisz dawno powinny być wymienione :) Dawno to jakiś okres czasy :) określ :) Hmmm... a ta mowa o stykach bitumicznych :) Ziemia i Niebo ależ to mnie jako budowlańca ujęło za serduszko :) O takiej kobiecie zawsze marzyłem :) Nie odmawiaj wyjdziesz za mnie ? Mówię na serio ?
SZYSZKA 26-04-2018 17:52
do sajmon. Najpierw sam przyjrzyj się tym latarniom. Potem sam sobie określ czasy. Proponuję jeszcze przyjrzeć się w lusterku. Mógłbyś też na wszelki wypadek przypomnieć sobie końcową scenę z filmu ,, pół żartem pół serio"

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wieża widokowa na Czerniawskiej Kopie  

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Półkolonie z MOS–em po pierwszym turnusie

Trwa nabór do Straży Granicznej

Będzie skate park w Jeleniej Górze?  

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
720
Tak
46%
Nie
41%
Nie wiem
13%