MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 10 lipca
im. Amelii, Antoniego, Filipa

Będzie huśtawka dla niepełnosprawnych dzieci

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 29 maja 2016, 0:40
Aktualizacja: 0:43
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Fot. Wiktoria Ciepiela
Do 30 czerwca miejski plac zabaw przy ul. Komedy Trzcińskiego na jeleniogórskim Zabobrzu pojawi się huśtawka dla niepełnosprawnych dzieci, poruszających się na wózkach inwalidzkich. – Będzie to pierwsza tego typu huśtawka na miejskich placach zabaw i najprawdopodobniej (wg naszej wiedzy) pierwsza w całym mieście – informuje Cezary Wiklik, rzecznik prasowy UM.

Huśtawka będzie przeznaczona dla niepełnosprawnych dzieci, które będą mogły z niej korzystać dzięki metalowej konstrukcji zawieszonej na ramie wykonanej z rur stalowych. Taką huśtawkę dzieci jeżdżące na wózkach będą mogły same wprawić w ruch przy pomocy ręcznych uchwytów. Koszt to ok. 17-20 tys. zł brutto.

Na doposażenia miejskich placów zabaw dla dzieci w 2016 roku Miasto przeznaczyło 50 tys. zł. Z tych funduszy na placu zabaw w Parku na Wzgórzu Kościuszki pojawi się nowy zestaw zabawowy zawierający co najmniej: trzy wieże z pomostami łączącymi, dwie zjeżdżalnie, drabinkę wejściową i ściankę wspinaczkową. Natomiast place zabaw przy ul. Edwarda Dembowskiego i na Placu Kościuszki zyskają huśtawki typu „bocianie gniazdo”.

Łącznie Miasto utrzymuje 23 place zabaw: na Placu Różanym, przy ul. Weigla, przy ul. Komedy- Trzcińskiego, na Placu Energetyka, na Placu Kościuszki, przy ul. Osiedle Robotnicze, przy ul. Fortecznej, przy ul. Lwóweckiej, przy ul. Zaułek, w Parku Żiżki, przy ul. Tkackiej, w Parku Wzgórze Kościuszki, przy ul. Okrężnej, przy ul. Czarnoleskiej, przy ul. Książęcej, przy ul. Zjednoczenia Narodowego, przy ul. Stefana Czarnieckiego, w Parku Norweskim, przy ul. Edwarda Dembowskiego, a także w Maciejowej, Jagniątkowie i Goduszynie (wraz z boiskiem).

Ogłoszenia

Czytaj również

Wakacje w Złotoryi

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Mobilizacja przed II turą

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~ 29-05-2016 7:10
A co z placem zabaw i mini siłownią na Różyckiego/Szymanowskiego?
~KK 29-05-2016 7:56
Serio?? A jak ten wózek ma tam wjechać?! Po tym piasku ledwo przejeżdża wózek dziecięcy! Inicjatywa super ale lokalizacja chyba najgorsza z możliwych!!
~gluś 29-05-2016 9:35
przykład polskiej integracji, likwidacji barier i takich tam szczytnych haseł jedna huśtawka i takie wielkie halooo, że aż rzecznik UM zabiera głos, to powinna być norma na każdym placu zabaw, ale dobre choć to wielkie podziękowania dla Pana Tomka Żylewicza który z radnym Iwańcem ten temat drążył
~klm 29-05-2016 16:39
To jak ciężko wam tak jest wjechać to w czynie społecznym cos zrobić,,kiedyś tak się robilo jak chciano mieć plac zabaw ,,a teraz jesteście bardzo wygodni i leniwi
~ja 29-05-2016 18:32
tylko kiedyś w czynie społecznym to wystarczyło że kilku zapaleńców przyszło z łopatami jeden miał spawarkę ktoś skombinował rurę z odzysku, wylano trochę betonu posadzono trawę, krzewy i plac zabaw był gotowy. Teraz musisz mieć plan na postawienie jakiegokolwiek urządzenia za który trzeba zapłacić, uzyskania pozwolenia na budowę - zgodę z miasta, zgłoszenia właściwemu organowi, określić rodzaj, zakres i sposób wykonywania robót, przedstawić projekt zagospodarowania działki, zakupione urządzenia muszą mieć dokumentację techniczną, atesty, certyfikaty, itp itd. Czy ktoś ma jeszcze ochotę na czyn społeczny?
~jamchyba 30-05-2016 2:01
"Będzie to pierwsza tego typu huśtawka na miejskich placach zabaw i najprawdopodobniej (wg naszej wiedzy) pierwsza w całym mieście"- serio? błagam... zwrot "najprawdopodobniej" aż boli. Prawdziwi Dziennikarze chyba wymarli, najprawdopodobnie (że tak zażartuję smutno)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Podgórna zarośnięta!

Mina na Zabobrzu

Strażacy–nurkowie na basenie przy Sudeckiej

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Mały Strażak dla jednostek OSP

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
103
Tak
50%
Nie
40%
Nie wiem
11%