MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 15 sierpnia
im. Marii, Napoleona

Będzie gorąco na sali obrad

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 4 czerwca 2009, 8:33
Aktualizacja: 14:18
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Jeszcze pełni wrażeń z podróży na Ukrainę do Severodiecka radni miejscy, dziś zderzą się z jeleniogórską rzeczywistością podczas drugiej części przerwanej przed 9 dniami sesji rady. Będzie debata na ważne tematy.

Pod obrady trafi, między innymi, projekt dotyczący nowej taryfy opłat za wodę i ścieki. Rajcy zdecydują też o przekształceniach Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w spółkę prawa handlowego. Ważyć się będą także losy prywatyzacji Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej.

Radni odrzucili zmianę w taryfie opłat "Wodnika", jednak zgodnie z prawem nie przeszkodzi to w wejściu w życie podwyżek opłat za wodę i ścieki, które będą obowiązywały od lipca. Dopiero wtedy rajcy będą mogli uchwalić wysokość dopłat z budżetu miasta.

Podczas sesji demonstrowali członkowie Jeleniogórskiego Stowarzyszenia Osób Bezrobotnych z Januszem Jędraszko na czele.

Więcej - wkrótce.

Ogłoszenia

Czytaj również

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Środowisko LGBT ze wsparciem KOD–u

Czytelniczka: drogo i brudno

Komentarze (15) Dodaj komentarz

~X 4-06-2009 10:15
A po tej wizycie już wytrzeźwieli? Może odłożyć to na jutro :-)
~mysliwy 4-06-2009 10:26
na zdjieciu widac jak sa zainteresowani debata,myslami sa jeszcz na wojazach,zeby bzdur nie uradzili bo placic bedziemy my
~Piotrc 4-06-2009 10:35
POdwyżki - cuda kosztują
~ciekawski 4-06-2009 11:11
a breloczkami sie juz wymienili,o ktorej lunch?
~Jancio Wodnik 4-06-2009 11:14
A ja prawie jestem pewien że nasi Szanowni Rajcy , będą zastanawiać się nie nad podwyżkami wody i ścieków , tylko nad wypiredzieleniem Tragicznego Zarządu Spółki !!! chyba że wyrażają zgodą na okradanie naszych kieszeni i niegospodarność !!!
~Szuwarek 4-06-2009 11:23
Będzie gorąco ale w Wodniku , jak przejdzie taryfa . Podwyżki już przeszły ale dla Zarządu i Rady Nadzorczej (WYNAGRODZENIA) . BRAWO PANIE PREZYDENCIE ! Mieszkańcy zapłacą za przekręty Pana Ludzi , którzy pierdzą w stołki i mają po 10 tys.zł pensji , tacy tej podwyżki nawet nie odczują , a my ?? normalni śmietrelnicy , którzy nie siedzą przy Pana żłobie , co mamy zrobić ?? czyn nakarmić nasze dzieci ?? Kupcie jeszcze jeden kamerowóz za prawie milion złotych , który stoi i nic nie robi a za dwa miesiące woda będzie po 20 zł !!! Mam nadzieję że nadchodzi właściwy czas dla Pana i Pańskiego zaplecza "POPIERDÓŁEK"
~Olej 4-06-2009 13:33
Ja pier..le jak przyjdą podwyżki to za nic nie płacę a jak przyjdzie komornik to poleci ze schodów na zbity ryj nie jestem pieprz..ym niewolnikiem! I tak muszę wiele sobie odmawiać a taki złamas jeździ sobie po świecie za nasze pieniądze
~travelmen 4-06-2009 14:21
Najważniejsze, czy wrócił Łojek, dotychczasowy przeciwnik wojaży władców Jeleniej Góry
~mim 4-06-2009 15:22
A wszystkiemu co złe w Jelonce winni : amerykańscy imperialiści, stonka ziemniaczana, huragany na Hawajach i przekręty dyrektorów w Sybirbanku. Wszystko to pośrednio ma wpływ na jakść władzy w Jelonce i cenę wody. Dobrze,że mam własne ujęcie mineralnej. Innym życzę cierpliwośći i optymizmu. Byle do następnych wyborów. A po nich będzie fajnie; woda tania jak nigdy, radni mądrzy i zaradni, prezydent oszczędny i kontaktowy, ulice blyszczące, a my będziemy zdrowi, piękni i bogaci.
~ 4-06-2009 17:03
już widzę tą dyskusję na tematy bardzo istotne dla miasta !!! a kiedy następna wycieczka ? a co przywiozłaś z wycieczki ? a jak było ? oni mają nas głęboko między pośladkami . te tematy są na pokaz a sprawy są już załatwione . ZIOMALE OBUDŹMY SIĘ , CZAS ICH WYPROSIĆ Z RATUSZA I WYSŁAĆ NA BEZROBOCIE TO MOŻE ZROZUMIEJĄ PO CO ZOSTALI WYBRANI
~skok na PEC 4-06-2009 18:50
a raczej na kilkanaście milionów które PEC dostanie z UE na modernizację gdzie logika w prywatyzacji na dzień dzisiejszy to zwykły przekręt i próba kradzieży publicznych pieniędzy czy nowy inwestor zwróci te pieniądze i wyłoży własny kapitał
~reni 4-06-2009 18:55
bedziemy sie cala rodzina myc w jednej wodzie(1x w tygodniu),kwiatki oddac bogatym,srac i szczac w lasku lub parku -WIECIE JAKA TO OSZCZEDNOSC,
Cień 4-06-2009 20:43
O! Olej ma dobry pomysł, ja zrobię tak samo i polecam to wszystkim w ramach protestu, może władze się obudzą, jak przestanie wpływać im kasa.
~lubek 4-06-2009 22:05
Proszę Państwa Proponuje zacząc zbierać podpisy za niegospodarność rady i prezydenta kto jest za proszę się dopisać i zaczynamy robić porządek i w końcu normalne miasto turystyczne bez parti i zrzeszeń jaki mi kręcą Prystrom czy jego wybraniec Sajnog czy reszta z ratusza.Bierzcie sprawę w swoje ręce LUDZIE.
Cień 5-06-2009 0:17
Do Lubek. Dobry pomysł! Tylko, że ludzie pracujący charują jak wół by przeżyć i nie mają czasu ani sił, by chodzić i zbierać podpisy, zaś ci bezrobotni zazwyczaj piją alkohol, który jest tani i mają to w nosie, a przez internet, to też lipa, bo ci biedniejsi nie mają do niego dostępu. A to wszystko jest zamierzonym celem władz naszego kraju, dali nam wolność słowa tyko, że albo jesteśmy zmęczeni by mówić, albo pijani.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Rzeźby dla Kowar

Czernow, Machałek i Obaz byli za ogromnymi podwyżkami – dla siebie

Trwają porządki w Mysłakowicach

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
932
Tak
36%
Nie
58%
Nie wiem
6%